м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Видалили зуб? Стоматолог запропонує вам 2 варіанти вирішення: імплантацію і протезування. Друге дешевше, але частіше обирають перше. Чому? Про це і поговоримо в статті.

Імплантація зубів та протезування ― що це?

Протези ― це конструкції, що імітують функції і вид зубів. Їх виготовляють в зуботехнічній лабораторії за індивідуальними параметрами пацієнта. Залежно від виду фіксуються на ясна за допомогою присосок або прикріплюються до опорних зубів гачками чи коронками.

Імпланти ― удосконалений вид протезів. Складаються з гвинта і коронки. Гвинт імплантується в кісткову тканину, а зверху фіксується коронка. У деяких моделях елементи з'єднуються між собою абатментом. Ми не рекомендуємо такі конструкції через ризики поломки у відстроченому періоді експлуатації. Оптимальний варіант ― односкладні імпланти без абатмента.

Відмінності між протезом і імплантом

Головна мета пацієнта з втраченим зубом ― відновити його функції і зовнішній вигляд, повернути комфорт і можливість повноцінно пережовувати їжу так само, як і перед видаленням. На жаль, протез не вирішує повністю цю проблему. Навіть ергономічні моделі при активних рухах можуть зміщуватися і випадати. Вони вимагають постійного догляду через забивання залишками їжі. Явно відчуваються в роті, процес звикання може тривати місяцями.

Імпланти ж вирішують всі недоліки протезів. У точності повторюючи конструкцію справжнього зуба, вони комфортні в носінні та міцно тримаються в кістковій тканині. Пацієнт ставить імплант і забуває про нього, насолоджуючись повноцінною посмішкою.

У чому різниця між протезуванням та імплантацією ― наочна таблиця:

 

Протез

 

Імплант

Різниця між протезом і зубами, хоч і не явна, але помітна. Чим якісніша та дорожча конструкція, тим краще її зовнішні характеристики. Якщо протез забезпечений металевими елементами, вони будуть помітні при посмішці або розмові.

Відрізнити імплант від справжніх зубів може тільки стоматолог під час огляду.

 

Для встановлення на опорні зуби потрібне їх попереднє обточування і видалення нервів. Це робить їх крихкими і позбавляє повноцінного харчування. Навантаження на опорні зуби збільшується через тиск протеза. Все це веде до їх швидкого руйнування.

 

Не псує сусідні зуби, сприяє рівномірному розподілу навантаження по всій щелепі.

Відчувається в роті, може натирати.

 

Комфортний у використанні, але в 1% випадків відбувається відторгнення.

 

 

Кісткова тканина під яснами не отримує необхідне навантаження і атрофується.

 

Кісткова тканина під яснами функціонує нормально завдяки повноцінному навантаженню.

Термін експлуатації ― 3―10 років (залежно від моделі).

 

Термін експлуатації ― 10―25 років. По досягненню 25 років служби 90% імплантів демонструють повну справність і міцність.

 

 

Є ризики зсуву і випадання.

 

Імплант міцний, як справжній зуб.

 

Між яснами і протезом потрапляють залишки їжі та бактерії, тому потрібен постійний і ретельний догляд.

 

Догляд такий же, як і за рідними зубами.

 

Потрібно обережно вживати грубу і тверду їжу.

 

Можна їсти все.

Наскільки відчутна різниця в ціні?

І в протезуванні, і в імплантації передбачені моделі різних цінових категорій. Тому точно розрахувати різницю може тільки стоматолог. Наприклад, в порівнянні з бюджетним протезом якісний імплант буде дорожчий у 10―15 разів. Але при цьому такий протез прослужить 1―2 роки, а імплант ― 10―25 років.

При розрахунку бюджету потрібно враховувати вартість всіх необхідних маніпуляцій. Перед протезуванням виконують обточування і депульпацію опорних зубів, а також виготовляють коронки на кожний опорний зуб. Імплантація в більшості випадків вимагає попередньої операції з нарощування кісткової тканини. Але є прогресивна методика, при якій така маніпуляція не потрібна.

Мінімально Інвазивний Метод Імплантації зубів MiMi з негайним навантаженням Immediate Loading ― це процедура встановлення імпланта за 1 відвідування. Унікальна для України методика широко застосовується європейськими стоматологами та отримала схвалення від Німецької Асоціації Імплантологів. Процедура MiMi доступна в «Європейському Стоматологічному Центрі».

Коли протез ― єдиний варіант

Єдиний недолік імплантів ― довгий список протипоказань. Це хірургічна операція з розрізом і втручанням в кісткову тканину, тому підходить не всім. Ось основні протипоказання:

  • захворювання серцево-судинної системи;
  • онкологія, туберкульоз, цукровий діабет;
  • ендокринні захворювання, порушення обміну речовин;
  • бруксизм (нічний скрегіт зубами);
  • ревматичні і ревматоїдні хвороби, системна червона вовчанка та інші захворювання сполучної тканини;
  • ВІЛ;
  • захворювання кісткової системи;
  • гормональні збої;
  • психічні розлади;
  • непереносимість анестетиків.

У таких випадках протезування є єдиним рішенням. Тому перед відновленням зуба необхідно пройти обстеження на предмет виключення протипоказань.