м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Лікарі попереджають: чим раніше встановити зубний імплант, тим краще для здоров'я. Але пацієнти не поспішають в стоматологічне крісло. Одна з причин ― міфи про імплантацію зубів. Ось деякі з них.

Міф №1. Імплантація ― це довго

Частково правда. Консервативна імплантація дійсно може розтягнутися на півроку ― через те, що більшості пацієнтів потрібна попередня операція по нарощуванню кісткової тканини. Чим довше відтягувати час, тим більше атрофується тканина під яснами. І коли пацієнт нарешті вирішується на похід до стоматолога, імплант ставити вже нікуди, кістка просіла. Тому її спочатку потрібно наростити штучним матеріалом. Операція синус-ліфтинг передбачає півроку реабілітації. Крім того, є ризики, що штучна тканина взагалі не приживеться.

На щастя, є більш прогресивні методики, які дозволяють встановити імплант за 1 день. Мінімально інвазивний метод імплантації зубів MiMi з негайним навантаженням Immediate Loading ― це щадна і швидка технологія установки імпланта. Штучний зуб встановлюють не в під'ясневу тканину, а нижче ― в кортикальну кістку. Тут тканина завжди щільна, незалежно від того, скільки часу пройшло з моменту видалення зуба. «Європейський Стоматологічний Центр» ― перше і єдине місце в Україні, де застосовують європейську технологію.

Міф №2. Імплантація ― це дуже боляче

Так, ще зовсім недавно скальпель залишав велику рану, і навіть сам укол анестезії був досить неприємним. Щоб мінімізувати хворобливі відчуття, клініка «ЕСЦ» застосовує передові технології:

 • обробку лазером ― завдяки цьому тканини нервів і судин практично не пошкоджуються. Безкровний метод зводить до мінімуму можливі ускладнення і запалення після операції;
 • комп'ютерну анестезію ― «розумний» прилад для невідчутного місцевого знеболювання. Просто «вимикає» чутливість зони, що оперується, без печіння, почуття заповнення і оніміння всієї ротової порожнини.

Післяопераційна реабілітація триває всього 3 дні. У цей період пацієнт, як правило, відчуває себе добре.

Міф №3. Імпланти часто відторгаються

Факти говорять про інше: менше ніж 1% імплантів не приживається. Причина відторгнення часто криється в неправильному підборі матеріалу або неграмотній установці. Щоб звести ризики нанівець, досить вибрати досвідченого і перевіреного стоматолога.

Більш поширена ситуація, коли через кілька років установка приходить в непридатність. Відкручується абатмент, ламається        гвинт ― основні компоненти двоскладового імпланта ― і тоді потрібно знову йти до стоматолога для лагодження. Щоб цього не сталося, вибирайте односкладні імпланти ― завдяки цільній конструкції вони гарантовано прослужать 10 років і довше.

Міф №4. Імплантація зуба завжди закінчується ускладненнями

Не завжди. Але в 10% випадків після імплантації виникають ускладнення:

 • біль;
 • кровотеча;
 • запалення;
 • розходження швів.

Але якщо дотримуватися рекомендацій лікаря і гігієни ротової порожнини, серйозних ускладнень практично можна уникнути. Алергія на якісні імпланти зустрічається вкрай рідко ― сучасні штифти виготовляють з титану, який не сприймається організмом як чужорідне тіло.

Міф №5. Імплантація зубів ― це занадто дорого

Міф чи реальність? Так, за новий зуб доведеться віддати чималу суму. Тут важливо розуміти, що ви інвестуєте у своє здоров'я: імплант збереже правильний прикус, забезпечить рівномірне навантаження всієї щелепи під час жування ― в той час як відсутній зуб може призвести до зміщення сусідніх, проблем шлунково-кишкового тракту, передчасної появи зморшок.

Якісний імплант прослужить мінімум 10 років, а при правильному догляді ― набагато довше. До того ж малоінвазивна методика MiMi дозволяє уникнути додаткових дорогих процедур з нарощування кісткової тканини.

Міф №6. Імплантація ― це те ж, що і протезування

Це різні поняття. Протези кріпляться до здорових зубів або ясен спеціальними гачками, присосками і опорними коронками. Імпланти імплантуються в кісткову тканину ― за функціональністю і зовнішнім виглядом вони нічим не відрізняються від справжніх зубів. Чим вони краще протезів:

 • зберігають здорові зуби ― для імплантації не потрібні обточування і видалення нервів сусідніх зубів, як у випадку з протезуванням;
 • забезпечують надійну фіксацію навіть при повній адентії (відсутності всіх зубів);
 • не випадають і не зміщуються при активній міміці і жуванні;
 • термін служби ― у 2 рази більший;
 • не вимагають особливого догляду ― достатньо дотримуватися стандартних гігієнічних правил.

У протезів ― свої переваги: вони дешевші, та у випадку, коли пацієнтові протипоказані хірургічні втручання, стають єдиним варіантом лікування. Але при цьому є ризик втрати сусідніх зубів ― після обточування вони стають крихкими, поступово руйнуються і розхитуються. Заповнивши одну порожнечу, ми ризикуємо отримати ще кілька протягом найближчих років. Тому якщо немає протипоказань, стоматологи рекомендують вибирати імплантацію.