м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Коли можна займатися спортом після імплантації?

Застосування сучасного обладнання, а також високоякісних матеріалів дозволило скоротити необхідний термін для реабілітації. Така процедура проходить практично без крові та з мінімальним травмуванням. На реабілітацію відводиться лише кілька днів, оскільки мінімальний вплив виключає появу набряків і синців. Незважаючи на всі ці фактори, дуже важливо дотримуватися рекомендацій стоматолога на період відновлення та після реабілітації.

Підтримка здоров'я та гарної форми забезпечуються фізичними навантаженнями. Сучасні люди все більше віддають перевагу спорту та обирають зручні та цікаві для себе напрямки. Тому багато пацієнтів стоматології цікавить питання: коли можна почати займатися спортом після імплантації зубів? Завдяки мінімально-інвазивному методу імплантації період утримання від навантажень на тіло значно скоротився. При цьому багато в чому терміни залежать від обраного виду спортивної діяльності та особливостей навантажень, які можуть позначитися на стані зубного ряду. Стоматологи в Європейському Стоматологічному Центрі надають інформацію не лише з догляду за імплантами, але й розкажуть, скільки не можна займатися спортом після імплантації зубів.

Вплив фізичних навантажень на відновлення тканин

Період лікування та встановлення імплантатів на місце втраченого зуба передбачає повну відмову від спорту. Це необхідні обмеження, які потрібні для ефективного лікування. Організму потрібні сили та час для загоєння. Спочатку після процедури також важливо утриматися від фізичних навантажень. У цьому такі обмеження діють до кінця життя. Стоматолог роз'яснить, як довго не можна займатися спортом після імплантації зубів, це дозволить пацієнтові повернутись у свій звичний ритм життя. Крім того, людині, незалежно від того, чи є у неї імпланти чи ні, необхідні заняття спортом для загального зміцнення фізичної форми.

Чи можна займатися спортом після імплантації зубів? Так, але дуже важливо обмежити навантаження на період лікування та реабілітації після нього. Це з впливом сорти на організм, зокрема на ротову порожнину. Вплив спорту проявляється у наступному:

  • почастішання пульсу під час навантажень та підвищення артеріального тиску – можуть стати причиною кровотечі та/або розбіжності швів;
  • травмонебезпека – деякі види спорту несуть у собі ризик ударів та травмування голови в цілому та щелепи зокрема, тому від таких видів спортивної діяльності потрібно утриматися, щоб не спровокувати випадання імпланту;
  • мимовільне стиснення щелепи в процесі занять спортом – часто спортсмени вдаються до такої тактики, коли потрібно збільшувати навантаження, при цьому часто сила стиску не контролюється, це здатне нашкодити яснам, де було встановлено імплант.

Найбільш небезпечними в період лікування та реабілітації є такі види спорту, як хокей, різні види боротьби, гірськолижний спорт, усі види спорту з м'ячем. Також не рекомендуються силові навантаження з підвищенням великої ваги.

На який період необхідні обмеження спорту?

Фізичне та емоційне здоров'я пов'язані, спорт дозволяє підтримувати фізичну форму, але також дозволяє накопичувати внутрішню енергію. Оскільки імплантація зубів є значним навантаженням, спорт слід виключити на період процедури. Скільки не можна займатися спортом після імплантації зубів — залежить від типу маніпуляцій та застосовуваного методу встановлення імплантів. Є два основні методи імплантації:

  • традиційний – передбачає розрізання м'яких тканин скальпелем, трудомісткий та тривалий процес;
  • малоінвазивна методика імплантації зубів MiMi – безболісний і безкровний спосіб встановлення імплантів, розтин м'яких тканин здійснюється за допомогою лазерних технологій.

Для повного відновлення м'яких тканин потрібно не менше місяця. При цьому використання мінімально-інвазивного методу скорочує період реабілітації, він становить 3-4 дні. Однак, рекомендується повністю утриматися від спорту на тиждень після проведення процедури. До кінця періоду повного загоєння тканин слід виключити контактні та травмонебезпечні види спорту.