м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Міні-імпланти – це титанові конструкції для відновлення зубів з діаметром до 2,5–3 мм. По суті, вони виглядають як класичні коренеподібні конструкції, але в 4 рази тонші. У яких випадках їх можна використовувати, а коли не варто, розповідаємо далі.

Показання до застосування міні-імплантів

Головна особливість мініатюрних імплантів полягає у тому, що отвір виходить набагато вужчим, ніж при традиційному вживленні. Це дозволяє використовувати їх у випадках, коли є протипоказання або тимчасові обмеження до повноцінного втручання. Різні види міні-імплантів використовують у трьох випадках:

  • для фіксації знімних протезів. При цьому одна частина штифта кріпиться до конструкції, а друга вгвинчується в ясна;
  • як додаткова опора для брекетів (ортодонтичний міні-імплант);
  • при незнімному протезуванні невеликими «мостами».

Встановлення міні-імплантів можливе при частковій або повній відсутності зубів. Використовується переважно на нижню щелепу.

Слід розуміти, що таке рішення, як міні-імпланти, є тимчасовим. Термін їх служби становить не більше 1 року. Надалі вони гарантовано почнуть розхитуватися та виходити з ладу, до того ж їх використання передбачає суворі обмеження в раціоні. Тому при необхідності повноцінного відновлення зуба варто розглядати інші варіанти, наприклад, базальні конструкції.

Незнімне протезування на міні-імплантах

Через малу площу поверхні міні-імпланти не здатні витримувати повноцінне жувальне навантаження. Тому незнімні конструкції прослужать максимум 5 років.

Але якщо використовувати зубні імпланти ROOTT, діаметр яких трохи більший, ніж у більшості міні-імплантів, і становить 3,5 мм, незнімні протези «працюватимуть» довго. Завдяки високій первинній стабільності такі штифти дозволяють зафіксувати «мости» вже через 2–3 дні після операції.

Чим відрізняються альтернативні варіанти

Зазвичай під знімний протез встановлюють 4 міні-імпланти, але іноді з метою економії пацієнти погоджуються вживити 2–3 штифти. Обидва варіанти загрожують поступовою атрофією кісткової тканини в місцях імплантації зубів, тому лікарі рекомендують як альтернативу 2–3 повноцінні імпланти. Часто це єдиний спосіб при необхідності встановлення штифтів на верхню щелепу.

При цьому їх можна адаптувати під старий протез, у ньому фахівці зуботехнічної лабораторії зроблять заглиблення для фіксації спеціальних замків – кільцевих аттачментів.

У стоматології «Європейський Стоматологічний Центр» рекомендують використовувати базальні імпланти ROOTT (Швейцарія) у поєднанні з Мінімально Інвазивним Методом імплантації зубів MiMi вони показують відмінний результат, підтверджений багаторічною практикою. Пацієнти не мають проблем з аналізами, діагностикою, ускладненнями та протипоказаннями, а термін служби конструкцій становить понад 25 років.