м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Традиційна імплантація – це багатоетапна та тривала процедура, яка займає 7–12 місяців. Логічно, що найпопулярнішим питанням до стоматолога є: «А чи можна прискорити процес?». Відповідаємо: можна. За допомогою альтернативних та більш сучасних технік – наприклад, компресійної імплантації зубів.

Що таке компресійна імплантація

Слово «компресія» означає стиснення, ущільнення. Завдяки особливій різьбі в процесі вгвинчування компресійний імплант не виштовхує кістку, а максимально її ущільнює, збираючи тканину навколо себе. Це дозволяє позбутися необхідності робити операцію по синус-ліфтингу, через яку традиційна імплантація займає стільки часу. Справа в тому, що після видалення зуба кістка під яснами атрофується. Місце стає непридатним для імплантації, оскільки не здатне утримувати штучний корінь. Лікарю доводиться заповнювати потрібний обсяг кістки за допомогою спеціальної операції – синус-ліфтингу.

У випадку з компресійними імплантами в цьому немає необхідності. Після вгвинчування вони ущільнюють розріджену кістку, роблячи її придатною для утримання штифта. А особливі подовжені моделі компресійних імплантів можна встановлювати не в під'ясневу кістку, а в кортикальні тверді тканини, які завжди залишаються міцними та надійними незалежно від того, наскільки давно видалили зуб, є чи ні хронічні захворювання та чи достатньо кальцію в організмі.

Така альтернатива скорочує час відновлення зубів з 12 місяців до 2–7 днів. Тверді тканини настільки щільно стискаються навколо компресійного імпланта, що він роками надійно тримається на місці, не розхитуючись та не випадаючи навіть у атрофованій кістці. На такий штучний корінь можна відразу надягати незнімний протез. У випадку ж традиційної імплантації довелося б чекати приживлення імпланта близько 3–6 місяців.

Як виглядає компресійний імплант

Подовжений компресійний імплант має часту та неглибоку різьбу, яка дозволяє йому впроваджуватися в базальну – найтвердішу кістку. Такі моделі виготовляють з титану. Його шорстка поверхня та високі показники біосумісності гарантують швидке та щільне приживлення.

Фахівці клініки «Європейський Стоматологічний Центр» рекомендують використовувати однокомпонентні компресійні імпланти ROOTT (Швейцарія). Їхня особливість полягає в можливості встановлення під кутом до 80°, завдяки чому лікар фіксує штучний корінь під нахилом, що дає максимально надійну опору.

Показання до встановлення компресійних імплантів

Стоматологи рекомендують імплантацію компресійними конструкціями в таких випадках:

  • відсутність трьох і більше зубів;
  • недавнє або одномоментне видалення;
  • неможливість проведення операції синус-ліфтингу.

Компресійна імплантація – єдиний варіант відновлення зубів при пародонтиті та пародонтозі.

Як проходить операція зі встановлення компресійного імпланта

На підготовчому етапі лікар може призначити пацієнту прицільний дентальний знімок і комп'ютерну 3D-томограму. На основі цих даних стоматолог оцінює стан під'ясневої кістки, підбирає тип імплантата, метод і точне місце вживлення.

Імплантація зубів – це хірургічне втручання. Щоб не занести інфекцію і підвищити шанси на благополучне приживлення, ротову порожнину необхідно санувати. Лікар повинен запломбувати всі каріозні зуби, вилікувати пульпіт та виконати професійне чищення.

У здоровій ротовій порожнині та на основі 3D-моделювання лікар приступає до імплантації:

  • знеболює місце втручання;
  • виконує прокол у яснах;
  • впроваджує імплант обертальними рухами за допомогою інструмента;
  • встановлює заздалегідь виготовлені тимчасові коронки (відразу або через 3–4 дні залежно від ситуації).

Операція малотравматична, тому шви не накладають. Через рік після встановлення тимчасові коронки необхідно замінити постійними.

Переваги компресійних імплантів

У порівнянні з традиційною технікою імплантації встановлення компресійних конструкцій є більш просунутим способом відновлення зубів, і ось чому:

  • мінімум травматизації. Штучний корінь впроваджується в прокол, а не в розріз, що значно зменшує площу ранової поверхні;
  • негайне встановлення коронок. Пацієнт одразу отримує те, за чим прийшов – можливість жувати і вільно посміхатися;
  • 2–7 днів на всі маніпуляції. Не потрібно розтягувати імплантацію і знаходити час на візити до стоматолога протягом року.

Фахівці клініки «Європейський Стоматологічний Центр» використовують Мінімально Інвазивний Метод Імплантації MiMi у поєднанні з компресійними та базальними конструкціями. На сьогодні така технологія відновлення зубів вважається найбезпечнішою – пацієнти не мають проблем із протипоказаннями, обстеженнями, аналізами та ускладненнями.