м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Якщо не вистачає одного зуба, стоматолог вживлює імплант і фіксує зверху коронку. Але що робити при повній або частковій адентії, коли установка конструкцій у кожну лунку стає випробуванням для пацієнта? Виявляється, не обов'язково встановлювати штифти під усіма яснами. Можна скористатися альтернативними і менш травматичними способами імплантації. Які бувають варіанти протезування зубів, в чому їх переваги та недоліки? Розбираємося разом зі спеціалістами клініки «Європейський Стоматологічний Центр».

Мостовидний протез

Часткове протезування для заміщення 3–5 зубів. Лікар встановлює 2-3 імпланти і зверху кріпить незнімний протез з коронковою частиною, виготовленою за індивідуальними зліпками.

Наприклад, у пацієнта відсутні 4 зуби підряд. Лікар ставить імпланти в першу і четверту лунки, а зверху фіксує міст з чотирма коронками. Цей варіант бюджетніший, ніж установка кожного імпланта окремо, і кращий, ніж звичайне протезування на опорні зуби, яке передбачає обточування.

Повне протезування

Принцип той самий, що й у мостовидного протезування, але розрахований на заміщення всієї щелепи при повній відсутності зубів. Як правило, на 4–8 імплантів встановлюється незнімна конструкція з 8–12 коронками.

Повне незнімне протезування в техніках All-in-4, All-in-6 і All-in-8 рівномірно розподіляє навантаження по щелепі та уповільнює атрофію кісткової тканини. Чим більше імплантів, тим краще для здоров'я ротової порожнини. Відсутність навантаження на під'ясеневу кістку загрожує зміщенням зубного ряду, асиметрією обличчя і перенавантаженням щелепного суглоба.

Протези на міні-імплантах

Це тимчасове рішення застосовується за наявності протипоказань для повноцінної імплантації. Міні-імпланти часто використовують, коли протезування звичайними конструкціями провести поки що неможливо, але усунути косметичний дефект потрібно вже зараз, наприклад, при відсутності передніх зубів. Міні-імпланти можна використовувати і для заміщення жувальних молярів.

Види знімного протезування

Перевагами цього способу є легкість гігієни і бюджетність. Мінус – знімний протез атрофує ясна, тому щорічно необхідно виконувати перебазування конструкції на прийомі у стоматолога.

Знімний протез нижньої щелепи

Виконується на 2–4 імплантах балковим кріпленням. Повністю відновлює естетику і жувальну функцію.

У більшості випадків знімний протез виготовляється з пластику. Він м'якший за металеві конструкції, до нього легше адаптуватися пацієнтам, у яких є проблеми з скронево-нижньощелепним суглобом.

Знімний протез верхньої щелепи

Проводиться на 4–8 імплантах. Це більше, ніж потрібно для нижньої щелепи, оскільки верхня відрізняється менш щільною кістковою тканиною.

Можливі варіанти фіксації: локатори, кулькоподібні замочки або балка. Останній спосіб вважається оптимальним.

Імплант у кожну лунку

Цей спосіб забезпечує найбільш правильне навантаження на щелепу. Вона така ж, як фізіологічна. При цьому імплантація кожного зуба окремо загрожує обширною площею травматизації в ротовій порожнині, що важко переноситься пацієнтами.

Альтернативний варіант – малоінвазивна імплантація зубів, яка в рази скорочує ризики ускладнень і реабілітаційний період. Технологія передбачає застосування спеціальних подовжених і тонких конструкцій для вживлення в міцну кортикальну кістку.

Зокрема, стоматологія «ЄСЦ» використовує Мінімально Інвазивний Метод Імплантації зубів MiMi. На сьогодні цей спосіб визнаний найбезпечнішим і делікатним у світовій імплантології. Операція проходить:

  • швидко;
  • без розрізів;
  • безкровним способом.

Лікар вгвинчує штифт за допомогою проколу і шаблонів у щільну і тверду кортикальну кістку, яка надійно утримує конструкцію протягом 15–20 років і довше. Спосіб настільки щадний, що практично не має протипоказань. Пацієнти не потребують ретельної підготовки, обширних аналізів і операції по синус-ліфтингу. Достатньо 3D-знімка, за яким лікар зможе спланувати хід операції з високою точністю. Завдяки використанню швейцарських однокомпонентних імплантів ROOTT пацієнти отримують нові зуби всього за 2–3 дні.

Запишіться на консультацію в клініку «Європейський Стоматологічний Центр». Лікар розповість, який вид протезування краще у вашому випадку, підбере оптимальні види імплантів і сучасні варіанти для усунення дефекту.