м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Яким повинен бути матеріал для імплантів зубів? Міцним, здатним витримувати навантаження при жуванні твердих продуктів, але при цьому не надто важким, щоб не травмувати порожнину рота. Це повинен бути метал, який здатен протистояти постійному впливу слини і зберігати свою форму протягом тривалого терміну експлуатації. Як правило, імпланти встановлюють мінімум на 10–15 років. У цій статті ви дізнаєтесь, з якого матеріалу роблять найпопулярніші дентальні конструкції (як бюджетні, так і преміум-класу).

Діоксид цирконію

Діоксид цирконію зовні нагадує кераміку, але при цьому має надміцність. Його колір ідентичний відтінку зубного кореня, тому він відмінно підходить для реставрації передньої зони (область посмішки).

Діоксид цирконію біосумісний, він не викликає алергічних реакцій. Імпланти з цього матеріалу вважаються найміцнішими. Їх термін експлуатації становить до 20 років. Діоксид цирконію має антибактеріальний ефект. Патогенні мікроорганізми майже не прикріплюються до його поверхні. Незважаючи на численні переваги, імпланти з цього матеріалу не є найпопулярнішими через високу вартість.

Титан та його сплави

Саме титан став першим матеріалом в історії дентальної імплантації. Цей метал не сприймається організмом як чужорідний. Ризик відторгнення вживленої конструкції зведений до мінімуму. Міцний і водночас легкий титановий імплант прекрасно вписується в ротову порожнину і повністю виконує функції живого кореня.

У стоматології цей метал використовується у вигляді сплавів. Для виготовлення зубних імплантів застосовують наступні сполуки титану:

  • Grade 4 – з домішком 0,5% заліза;
  • Grade 5 – з додаванням 6% алюмінію та 4% ванадію. Міцніший і дешевший, ніж Grade 4, але приживається довше.

Який з них краще підійде у вашому випадку, визначає стоматолог на очному прийомі. Для міцності імпланти покривають плівкою з діоксиду титану. У клініці «Європейський Стоматологічний Центр» віддають перевагу використанню титанових односоставних моделей ROOT (Швейцарія). Їх головна перевага полягає в мінімальній травматичності та швидкому приживанню. Особлива структура мінімізує площу обробки під час операції, завдяки чому імплантація зубів стає доступною пацієнтам з цукровим діабетом, гепатитом, СНІДом та іншими захворюваннями, які є протипоказаннями до встановлення класичних дентальних протезів.

Клініка «ЄСЦ» практикує Мінімально Інвазивний Метод Імплантації зубів MiMi з використанням титанових конструкцій Root. На сьогодні це найменш травматичний спосіб відновлення зубів у світі. Завдяки мінімальній інвазивності він практично не має протипоказань, не вимагає попередніх аналізів та обширних втручань по синус-ліфтингу (операція, під час якої використовується штучний кістковий матеріал).