м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Дентальна імплантація – універсальне рішення, яке підходить у випадку відсутності одного, кількох або всіх зубів. Це оперативне втручання, яке потребує ретельної попередньої підготовки. У кожному індивідуальному випадку стоматолог має вирішити, яким способом проводитиметься операція, чи буде встановлений протез одразу або через кілька днів після маніпуляції, які форми зубних імплантів оптимальні. Про останній пункт поговоримо в цій статті.

Конструкція зубного імпланта

Якісні дентальні конструкції повторюють форми зубів і повною мірою відновлюють їх функції. Складаються з трьох елементів:

  • імплант – вживлюється в ясна і кісткову тканину, виконує роль кореня;
  • коронка – надівається зверху, має звичний вигляд зуба;
  • абатмент – з'єднувальний елемент між імплантом і протезом.

Залежно від особливостей з'єднання компонентів розрізняють двокомпонентні та однокомпонентні конструкції. У перших імплант і абатмент виступають окремими елементами, а другі представляють собою монолітну структуру, завдяки чому ризик поломки зведений до мінімуму. Однокомпонентні моделі тонші і довші, тому менш травматичні. Саме таким конструкціям віддають перевагу в клініці «Європейський Стоматологічний Центр».

Форми дентальних імплантів

Виробники стоматологічних конструкцій пропонують велику кількість рішень. Умовно всі дентальні імпланти можна розділити на 8 категорій, 4 з яких є застарілими. Вони не використовуються сумлінними клініками. Давайте з'ясуємо, які форми зубів для зубних протезів зараз на піку популярності, а які краще уникати (як і стоматологію, яка таке пропонує).

Коренеподібні моделі

Це класичний варіант. Є одним з найпопулярніших, але, на жаль, не найефективніший. У нього є свої плюси і мінуси. Має циліндричну форму, яка точно повторює корінь живого зуба. З точки зору анатомії це найбільш фізіологічний варіант. Такий імплант правильно розподіляє жувальне навантаження, надійно утримує коронку.

Чому ж коренеподібні моделі при всіх своїх перевагах не можна назвати найефективнішими? Справа в тому, що їх можна встановити тільки в під’ясневу кістку, там, де був корінь. Незабаром після видалення зуба тверді тканини під ним починають розсмоктуватися. У деяких випадках кістка втрачає щільність ще при наявності зуба. Така тканина не здатна утримати імплант.

Існує два варіанти вирішення проблеми: дорога операція з синус-ліфтингу (відновлення кістки штучним матеріалом) і встановлення альтернативних імплантів – базальних або виличних (про них розповімо нижче).

До коренеподібних конструкцій відносять і міні-імпланти. Вони коротші за звичайні, застосовуються як тимчасове рішення, поки існують певні протипоказання до повноцінного втручання. 

Базальні та виличні моделі

Ще недавно вважалися застарілими, але серйозні удосконалення дозволили вивести базальні та виличні конструкції на якісно новий рівень. Тепер це одне з найефективніших рішень для відновлення зубів. На відміну від коренеподібних, такі моделі встановлюються глибше (у щільну і тверду кортикальну або виличну кістку). Це дозволяє провести маніпуляції з мінімальною травматизацією і без операції з синус-ліфтингу. Саме такі моделі віддають перевагу спеціалісти клініки «Європейський Стоматологічний Центр».

Застарілі конструкції

До них відносяться пластинчасті, субперіостальні, ендодонтично стабілізовані та внутрішньослизові види. Це громіздкі і травматичні конструкції, які вже не вважаються актуальними.

Фахівці клініки «Європейський Стоматологічний Центр» використовують передову комбінацію – Мінімально Інвазивний Метод Імплантації MiMi з негайним навантаженням Immediate Loading. Разом з однокомпонентними базальними імплантами він дає максимальну ефективність. Реабілітаційний період короткий. Таке протезування зубів практично не має протипоказань, не потребує великих досліджень та додаткових маніпуляцій. 2–3 дні – і у вас стоїть новий зуб.  Детальний опис методу є за посиланням на послугу «Імплантація зубів».