м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Підказки від стоматологів: Конструкція зубних імплантів

Встановити імплант можна різними способами. При класичному підході використовують конструкції з трьох окремих частин, які поетапно через певні проміжки часу фіксуються одна на одну. Весь процес займає від 6 місяців.

Є й більш швидкі способи отримати нові зуби. В експрес-методиках використовують односкладні імпланти. Вони мають цільну конструкцію, завдяки якій вся операція займає 2–3 дні. Давайте детальніше зупинимося на компонентах односкладних і двоскладних імплантів.

Розбірні імпланти

Складаються з трьох елементів: гвинта, коронки та абатмента. Вживлюються в кістку під яснами, яка повинна бути достатньо щільною для утримання конструкції протягом усього терміну експлуатації. Але в 75% випадків тверді тканини знаходяться в незадовільному стані, тому лікар приймає рішення наростити необхідний обсяг за допомогою операції синус-ліфтингу.

Гвинт – елемент, що імітує корінь справжнього зуба. Це фундамент всієї конструкції, тому його стабілізація в тканинах надзвичайно важлива. Розбірні імпланти зазвичай оснащені коренеподібними гвинтами. Як тимчасове рішення використовують міні-моделі менше 2 мм у діаметрі.

Коронка – верхня частина дентального імпланта. Її виготовляють за індивідуальними параметрами форми і кольору зубів пацієнта. Щоб підібрати максимально відповідний відтінок, доцільно попередньо виконати професійну чистку Air Flow, щоб видалити наліт. Найпопулярнішими варіантами є коронки з металокераміки та цирконію. Вони однаково добре справляються з жувальною функцією. Але цирконієві відрізняються підвищеною естетичністю, а металокерамічні більш доступні за ціною.

Абатмент – проміжний елемент між гвинтом і коронкою. Ця деталь при окремому застосуванні не забезпечує ідеальної фіксації, тому краще надавати перевагу цільним конструкціям.

Односкладні імпланти

Односкладні моделі – більш сучасне рішення в сфері стоматологічного протезування. Цільна конструкція зубного імпланта дозволяє виконати установку одразу та не чекати приживлення гвинта.

Переваги односкладних моделей:

  • малотравматичність. Імпланти вставляються за допомогою проколу, а не розрізу, при цьому немає необхідності двічі розкривати ясна, як у випадку з класичними розбірними моделями;
  • негайна установка коронки. Завдяки цьому навантаження при жуванні розподіляється рівномірно, сусідні зуби не страждають, а тверді тканини під яснами не розсмоктуються;
  • можливість обійтися без нарощування кістки під яснами. Така маніпуляція зазвичай потрібна при класичній імплантації.

У клініці «Європейський Стоматологічний Центр» використовуються виключно односкладні моделі. У поєднанні з Мінімально Інвазивним Методом Імплантації MiMi такі імпланти дозволяють виконати заміщення втрачених зубів без ускладнень, протипоказань, проблем з обстеженнями та аналізами.