м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Успішне відновлення після імплантації залежить не тільки від майстерності стоматолога. Значну роль відіграють відповідальність пацієнта за своє здоров'я і здатність неухильно виконувати рекомендації лікаря.

Вживлення імплантатів – це операція, тому після неї необхідно 5–7 днів дотримуватися особливого домашнього догляду. Що потрібно робити, щоб результати процедури радували вас десятки років без побічних ефектів і ускладнень у майбутньому, – розповідаємо далі.

Чого не можна робити після вживлення імпланта

Реабілітація після імплантації зубів включає в себе ряд обмежувальних заходів. Забороняються:

  • куріння і вживання спиртного за дві доби до операції та три тижні після. Токсичні речовини призводять до запалення слизової, кровотечі, уповільнюють загоєння. До того ж, період відновлення часто супроводжується антибіотикотерапією, яка несумісна з алкоголем;
  • фізичні навантаження – стимулюють кровотік і можуть спровокувати кровотечу, тому на 1–2 тижні варто відмовитися від спорту, піднімання тягарів, тривалих поїздок;
  • відвідування лазні, солярію, пляжу протягом трьох днів після втручання. Висока температура навколишнього середовища сприяє підвищенню тиску і виникненню запалень в прооперованій області.

Не торкайтеся рани руками і постарайтеся не зачіпати її язиком, щоб не порушити цілісність шва і не занести інфекцію. Після імплантації заборонено їсти 3 години, поки не закінчиться дія анестезії, щоб запобігти прикушуванню щоки або язика через зниження чутливості.

Що потрібно робити після процедури імплантації

Стоматолог надає ряд загальних та індивідуальних рекомендацій на підставі загальної картини здоров'я пацієнта. У більшості випадків після операції призначають:

  • холодні компреси. Рекомендується прикладати грілку з крижаною водою, що загорнута в тканину, до щоки в прооперованій області на 7–10 хвилин. Повторювати процедуру необхідно кожні 30 хвилин протягом кількох годин після хірургічного втручання, далі – до п'яти разів на добу;
  • полоскання антисептичними розчинами з мірамістином, хлоргексидином, фурациліном. Проводяться через добу після операції;
  • прийом антибіотиків. Терапія зведе до мінімуму ризик ускладнень і прискорить процес регенерації тканин;
  • дотримання дієти. Не можна вживати гарячу, занадто холодну, тверду, гостру їжу – вона може порушити цілісність шва і запалити слизову.

Під час чищення зубів використовуйте м'яку щітку і намагайтеся обходити проопероване місце. Для гігієнічних процедур в цей період найкраще підійде паста з рослинними екстрактами – вона менше подразнює слизову.

Скільки часу триває період інтеграції

Імпланти в нижній щелепі приживаються швидше, ніж у верхній, завдяки більш щільній кістковій тканині – в середньому близько 2–3 місяців. Крім того, вони дають менше ускладнень. У верхній щелепі імпланти приживаються 4–6 місяців.

Шви знімаються через 7–14 днів після операції. У деяких випадках – пізніше, оскільки процес загоєння залежить від багатьох чинників: загальної картини здоров'я, наявності хронічних захворювань та віку пацієнта. Впливає й те, наскільки ретельно дотримувалися рекомендації лікаря.

Як на 99% уникнути ускладнень після імплантації

Чим менш травматичний процес вживлення імпланта, тим більше ймовірність, що все пройде успішно. «Європейський Стоматологічний Центр» представляє унікальну технологію – Мінімально Інвазивний Метод Імплантації зубів MiMi. Він виключає необхідність у додатковій травматичній операції по синус-ліфтингу, яка часто потрібна пацієнтам.

Використання лазера в процесі імплантації значно зменшує опероване поле, знезаражує, чинить потужний імуностимулюючий ефект. На сьогодні мінімально інвазивний метод MiMi – найбільш щадна у світі технологія імплантації зубів, про що свідчать відгуки та дослідження міжнародних медичних спільнот. В Україні тільки спеціалісти клініки «Європейський Стоматологічний Центр» мають сертифікати, що дозволяють проведення такої операції.