м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Що буде у вас у роті: складові імплантаційної системи

Імплантаційні системи бувають цільними і розбірними. Останні складаються з трьох частин: штифта, коронки та абатмента.

 

Особливості різних штифтів

Штифт – це металевий стрижень, який вкручується в кісткову тканину. Його виготовляють з титану – легкого біосумісного металу.

Для встановлення штифта стоматолог вирізає отвір у яснах за допомогою розрізу або проколу. Останній варіант менш травматичний і більш сучасний, проводиться лазером, який забезпечує високоточну обробку та одночасне припікання судин, завдяки чому кровотеча практично відсутня.

У стоматології використовуються такі види штифтів:

  • кореневидні – використовуються у класичній імплантації;
  • міні-імпланти – тимчасове рішення для випадків, коли пацієнт не має можливості провести повноцінну імплантацію. Використовуються для профілактики зміщення зубного ряду. Міні-імпланти не можна використовувати для жування, але на них можна поставити коронку для естетики;
  • субперіостальні – більш крупні та подовжені, встановлюються у кортикальну кістку. Використовуються в разі, якщо тверді тканини під яснами недостатньо щільні і не підходять для встановлення імпланта.

Штифти мають різну поверхню: від гладкої і відполірованої до глибокої нарізної. Стоматолог обирає конструкцію залежно від стану кісткової тканини пацієнта та здатності його організму до регенерації. Наприклад, штифти з гладкою поверхнею мають антибактеріальний ефект, а шорсткі вростають у кістку більш щільно.

 

Навіщо потрібен абатмент

Абатмент – елемент розбірних імплантів, що з'єднує основні складові: штифт і коронку. Його вкручують на стрижень, рідше – фіксують цементним розчином.

Розрізняють шаблонні, індивідуальні, кулькові та кутові абатменти. Незважаючи на різноманітність варіантів, ідеального кріплення «штифт-коронка» в розбірних конструкціях досі не існує, тому стоматологи клініки «ЄСЦ» настійно рекомендують використовувати односоставні імпланти з цільною конструкцією.

Види коронок

Коронки з металокераміки – найпопулярніший варіант. Вони не відрізняються від справжніх зубів і при цьому повноцінно справляються з жувальною функцією. Металокераміка – біологічно інертний матеріал, шанси відторгнення мінімальні. Має гладку відполіровану поверхню, яка запобігає розмноженню хвороботворних бактерій. Металокерамічні коронки довговічні. Вони прослужать мінімум 10–15 років.

Більш дорогий варіант – коронки з діоксиду цирконію. Особливість матеріалу – у ступені прозорості, аналогічній справжнім зубам. Завдяки цьому вдається досягти максимальної естетичності.

 

Односоставні імпланти

Мають цільнолиту конструкцію зі штифта та абатмента, на яку зверху надівається коронка. Використовуються для експрес-імплантацій з негайним навантаженням.

Односоставні імпланти застосовуються у випадку, коли пацієнт хоче отримати новий зуб швидко, за 1–2 прийоми. Саме такі конструкції використовують фахівці стоматології «ЄСЦ» при імплантації за мінімально інвазивним методом MiMi. На сьогодні це найщадніший спосіб отримати нові зуби. Пацієнти, яким була проведена імплантація за методом MiMi, не мають у подальшому ускладнень.