м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

За даними шведського Гетеборгського університету, кожному другому пацієнту з імплантатами ставлять діагноз «періімплантит» протягом кількох років після операції. 15% з них представляють собою серйозні випадки аж до втрати конструкції. Причини таких пізніх ускладнень — неналежний догляд і надмірна травматизація під час втручання. Як цього уникнути — розповідаємо далі.

Рекомендації після імплантації

Імплантати — це нові зуби. І точно так само, як і справжні, можуть псуватись і розхитуватись через недотримання правил гігієни. Щоб конструкція прослужила 10–20 років, необхідний щоденний ретельний догляд за імплантатами зубів — сьогодні, завтра, назавжди. Список гігієнічних правил умовно поділяють на післяопераційний і повсякденний.

Як доглядати за порожниною рота відразу після встановлення імплантатів

Післяопераційний період триває з моменту вживлення конструкції до повного загоєння тканин і зняття швів. У цей час у роті знаходиться відкрита ранова поверхня, тому особливо важливо не допускати потрапляння інфекції і не провокувати кровотечу. Мінімізувати ризики допоможуть такі правила:

  • уникайте гарячої, холодної, гострої їжі та напоїв, надайте перевагу м'якій їжі;
  • у перший день після операції не зачіпайте щіткою область з імплантатом;
  • пережовуйте їжу здоровою стороною щелепи;
  • для чищення використовуйте щітку з м'якою щетиною і пасту з рослинними екстрактами;
  • через день після операції починайте полоскати рот антибактеріальним розчином до 6–7 разів на добу, в тому числі після кожного прийому їжі.

У перший час після операції необхідно виключити алкоголь і куріння. Забороняються інтенсивні фізичні навантаження, авіаперельоти, відвідування сауни і лазні, пиття через соломинку. Перші 2 місяці імплантат особливо вразливий, тому слід неухильно дотримуватися приписів лікаря по догляду за порожниною рота і приймати призначені ліки суворо за графіком. Якщо набряк не зменшується, а біль не купірується препаратами, потрібно якнайшвидше повідомити про це лікаря.

Повсякденний догляд за зубними імплантатами

Чистити зуби потрібно 2 рази на день м'якою щіткою. Спеціальна паста для імплантатів не потрібна, достатньо звичайної. Після кожного прийому їжі рекомендується полоскати порожнину рота антисептичним розчином.

Кожні 6 місяців необхідно відвідувати стоматолога для огляду і професійного чищення зубів. Процедура сприяє глибокому очищенню твердих тканин від нальоту і каменю навіть у важкодоступних місцях. Ультразвукове чищення є відмінною профілактикою карієсу, пародонтозу та інших захворювань порожнини рота.

Технологія імплантації, що дозволяє уникнути ускладнень

Клініка «Європейський Стоматологічний Центр» — єдине місце в Україні, де доступний Мінімально Інвазивний Метод Імплантації зубів MiMi. Технологія широко поширена в Європі і схвалена Німецькою Асоціацією Імплантологів. На сьогоднішній день метод визнаний найщаднішим способом відновлення втрачених зубів — про це говорять статистика, численні дослідження та відгуки.

Особливість MiMi полягає в тому, що імплантат встановлюється не в підясневу кістку, а нижче — в тверду кортикальну тканину. Пацієнту більше не потрібно піддаватися травматичній операції по синус-ліфтингу, як це відбувається при традиційних способах імплантації. Кортикальна кістка досить тверда, щоб надійно фіксувати конструкцію протягом 10–15 років і довше.

Мінімально Інвазивний Метод Імплантації MiMi не викликає ускладнень і ризиків для здоров'я, не вимагає попередніх аналізів і обстежень. Завдяки тому, що втручання мінімальне, технологію можна застосовувати навіть до пацієнтів з протипоказаннями до традиційних способів відновлення зубів.