м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

3 варіанти імплантації при пародонтозі: від бюджетного до дорогого

Чи можливо імплантувати зуби при пародонтозі? Які методи використовувати, щоб зупинити розхитування та випадання? При пародонтозі та пародонтиті класична імплантація протипоказана. Але є інші, більш сучасні та менш травматичні, способи заміщення розхитаних та видалених зубів.

 

Чому заборонена класична імплантація при випадінні зубів?

Пародонтит і пародонтоз агресивно впливають на кісткову тканину під яснами. Вона починає стоншуватись уже в процесі розхитування зуба, а після його випадіння швидко розсмоктується та атрофується. Ставити імплант стає просто нікуди.

Застосовувати синус-ліфтинг – операцію з нарощування кісткової тканини – також не рекомендується через високі ризики відторгнення. Приживлення штучного матеріалу в пухку, стоншену пародонтозом кістку відбувається повільно, часом довше року, часто з ускладненнями. При цьому немає жодної гарантії, що операція дасть потрібний ефект, і штифт можна буде міцно зафіксувати.

При класичній імплантації використовують двоскладові імпланти. Вони містять у собі абатмент – проміжну ланку між штифтом та коронкою. Через інфікування є ризик, що ясна «просідуть». Це призведе до оголення абатмента. Неестетична проблема ускладнюється більш нагальною – інфекція швидко поширюється в більш глибокі шари.

 

Альтернативні методики імплантації при пародонтозі

Рекомендований варіант при пародонтиті – у 2 етапи видалити розхитаний зуб, встановити штифт і зафіксувати коронку. Якщо відсутня велика кількість зубів, застосовуються такі технології:

  • «Все на 4» – бюджетний варіант, 2 стандартних та 2 подовжених імпланта вгвинчуються в виличну кістку, не піддану атрофії. Такий підхід миттєво дозволяє отримати первинну стабілізацію всієї конструкції. Зверху фіксується цільна коронкова частина у вигляді незнімного протеза;
  • «Все на 6» – схожий з першим варіантом спосіб, відмінність полягає у більш рівномірному розподілі навантаження при жуванні. Операція ретельно планується відповідно до результатів 3D-моделювання, використовуються спеціальні шаблони для високоточного розташування імплантів;
  • індивідуальна базальна імплантація – передбачає встановлення штифтів на місце кожного відсутнього зуба. Спосіб застосовується при остеопорозі середнього та тяжкого ступеня. Є найбільш дороговартісним. Спеціалісти клініки «Європейський Стоматологічний Центр» використовують базальний мінімально інвазивний метод імплантації зубів MiMi. Це найкращий варіант впливу на уражену пародонтитом поверхню. Завдяки щадній обробці ультразвуком та лазером процедура проводиться акуратно, у делікатному режимі, з мінімальним проколом, розрізи не використовуються взагалі. Це сприяє швидшій регенерації та оздоровленню уражених тканин. Пацієнт, якому провели імплантацію за методом MiMi, не має ускладнень, дискомфорту та інших проблем у післяопераційний період.