м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Жодного зуба: як швидко відновити втрати при адентії

Повна відсутність зубів називається адентією. Ще недавно єдиним рішенням у такій ситуації був знімний акриловий протез – незручний, натираючий, який не виконує своїх функцій. Тепер же стоматологія має безліч сучасних методів заміщення при адентії, при цьому необов’язково встановлювати всі 28 імплантів – є менш травматичні методи.

 

Особливості імплантації при адентії

Зазвичай повна відсутність зубів – доля людей похилого віку. З віком процеси регенерації сповільнюються, а хронічні захворювання можуть призвести до ускладнень при обширних хірургічних втручаннях. Тому встановлення 28 штифтів окремо – не найкращий варіант при адентії.

Сучасні види імплантації передбачають вживлення 4, 6 або 8 штифтів, на які надівається незнімна цільна конструкція з коронок. Щадні технології дають можливість у короткі строки повернути пацієнта до повноцінного життя.

 

Повна відсутність зубів верхньої щелепи

Верхня щелепа частіше нижньої піддається хворобам та патологіям. Адентія в цій зоні призводить до порушення вимови та розбризкування слини. Мова пацієнта стає невиразною та шепелявою.

Верхня щелепа отримує менше навантаження, ніж нижня, тому кістка тут не така щільна. До того ж тут розташовані гайморові пазухи – їх легко зачепити необережним рухом хірургічного інструменту. Запалення суттєво підвищує ризик відторгнення імпланта. Тому потрібно відповідально підходити до вибору стоматолога і звертати увагу на оснащеність клініки – наявність 3D-томографа, лазерного та п'єзообладнання сприяє високоточному розрахунку операції та зводить ризики до мінімуму.

 

Адентія нижньої щелепи

На відміну від верхніх, нижні зуби не так сильно піддаються руйнуванням та ускладненням. Проте при адентії їх місце з часом займає язик, що порушує дикцію, погіршує самопочуття та приносить масу інших незручностей.

Незважаючи на відсутність гайморових пазух, імплантація при повній відсутності зубів нижньої щелепи також потребує особливої точності – в іншому випадку можна пошкодити трійчастий нерв. Це загрожує онімінням прооперованої зони.

 

 

Методика «Все на чотирьох»

Це найекономічніший і щадний спосіб заміщення зубів при повній адентії. В щелепу вживлюються 4 імпланти з негайним навантаженням:

  • 2 – на місце передніх зубів;
  • 2 – в зону 5 і 6 моляра під кутом 30–450.

Така схема забезпечує міцну та надійну фіксацію мостоподібного незнімного протеза, який кріпиться зверху. Метод хороший тим, що не потребує попередньої операції з нарощування кісткової тканини.

 

 

Методика «Все на шести»

Протезування All-on-6 – найнадійніший спосіб відновлення втрачених зубів. Штифти встановлюються з негайним навантаженням за такою схемою:

  • 4 – в «зону посмішки»;
  • 2 – на місце п'ятих молярів.

Метод «Все на шести» оптимальний для верхньої щелепи. Також його рекомендують для заміщення нижніх зубів при недостатньо щільній під'ясневій кістці.

 

 

Класична чи базальна імплантація?

Адентія – це стан, що потребує екстрених заходів. Тому класична імплантація, яка може займати від 6 місяців, – не найкращий варіант.

 

Базальна технологія передбачає фіксацію штифтів у кортикальну щелепну кістку – вона твердіша і не розсмоктується, незалежно від наявності чи відсутності зуба. Це усуває необхідність в операції з синус-ліфтингу та дозволяє відразу встановлювати коронки.

 

У клініці «Європейський Стоматологічний Центр» використовують базальний мінімально інвазивний метод імплантації MiMi. На сьогодні це найщадніший спосіб відновлення зубів у медицині. Він дозволяє вживити штифти без крові, болю і ускладнень навіть за наявності протипоказань до класичної імплантації. У пацієнтів клініки в результаті демонструється швидке приживлення імплантів.