м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Зубні імпланти: як точно обрати той, що прослужить все життя?

Імплант – це штучний зуб. Він вживлюється в щелепну кістку і повністю відновлює жувальні та естетичні функції. Сьогодні це найнадійніший спосіб відновлення втраченого зуба.

Чи варто ставити імплант? Переваги сучасних конструкцій

У порівнянні з класичним протезуванням зубні імпланти мають безліч переваг:

 • довговічність. При якісній установці та дотриманні всіх лікарських рекомендацій конструкції прослужать мінімум 10 років, максимум – все життя;
 • немає обмежень в їжі. Можна вживати практично будь-які продукти, які заборонені при протезах;
 • естетика. Відрізнити штучний зуб від справжнього здатен тільки стоматолог при детальному огляді. Імплант органічно вписується в загальний ряд, непомітний для оточуючих;
 • простота в експлуатації. Штучні зуби потребують тих самих гігієнічних заходів, що і справжні;
 • непомітні в носінні. Пацієнт перестає відчувати дискомфорт вже через кілька днів, тоді як до протезів іноді звикають від півроку і більше.

Імпланти зубів – єдиний варіант відновлення, який забезпечує оптимальне навантаження на кістку. Знімний або незнімний протез лише погіршать втрату твердих тканин. Це підвищує ризик псування інших зубів.

З чого складається імплант

Конструкція складається з кореневої та коронкової частини. Перша вживлюється в кістку, друга фіксується зверху. Залежно від обраної тактики застосовують цільні та розбірні імпланти. Розглянемо обидва варіанти детальніше.

Двоскладові імпланти

Складаються з трьох окремих частин: штифта, абатмента та коронки. Застосовуються в традиційних, вже трохи застарілих техніках імплантації. Штифт занурюють в під'ясневу кістку, після чого слідує тривалий період загоєння – від 2 до 6 місяців (за наявності обтяжуючих факторів у вигляді деяких хронічних захворювань, зниженого імунітету – довше).

Після цього стоматолог встановлює формувач ясен, щоб коронка була максимально комфортною в носінні. На цьому етапі можна зняти зліпки для виготовлення протеза. Через 10 днів на місце формувача ставлять абатмент – проміжний елемент, який буде з'єднувати коронку та штифт. Якщо все пройшло успішно, лікар приступає до фінального етапу – встановлення коронкової частини.

Односкладові імпланти

Це вдосконалені цільні конструкції, які дозволяють уникнути тривалого періоду відновлення і відразу отримати новий зуб. З їх допомогою протезування проводиться вже через 2–4 дні. Односкладові імпланти можуть витримувати навантаження відразу після фіксації коронки та залучають усі рівні кісткової тканини. Завдяки цьому їх можна використовувати навіть при недостатньому обсязі кістки, що дозволяє уникнути попередньої операції з синус-ліфтингу.

Саме односкладові імпланти вважають за краще встановлювати фахівці клініки «Європейський стоматологічний центр». Максимально щадні для пацієнта, вони ефективно і швидко вирішують проблему відсутності зубів.

Будова дентальних імплантів

Більшість штифтів мають неоднорідну структуру по всій довжині. Верхня частина (шийка) контактує з яснами, а тому має гладку поверхню, що запобігає виникненню запальних процесів.

По тілу імпланта часто виконана різьба, що забезпечує більш щільне зчеплення з кісткою. Нижня частина може бути оснащена виїмками для кращої фіксації.

Форми дентальних імплантів

Залежно від обраної тактики застосовують різні види імплантів, які відрізняються за структурою, розмірами і довжиною. У сучасній практиці в основному використовуються такі форми:

 • кореневидні – закріплюються в під'ясневій кістці, яка часто буває недостатньо щільною, тому перед імплантацією проводиться нарощування її обсягу штучним матеріалом;
 • базальні – встановлюються нижче, в тверду щелепну кістку. Вона не піддається атрофії і завжди є досить міцною, щоб довгі роки надійно утримувати імплант;
 • виличні – закріплюються в виличну зону на верхню щелепу при недостатній щільності під'ясневої кістки.

На останні два види можна надягати коронку вже через 2–4 дні після імплантації. Єдиний нюанс: для установки базальних і виличних імплантів потрібні фахівці відповідної кваліфікації. У стоматологів клініки «Європейський стоматологічний центр» є сертифікати, вони мають достатній досвід для проведення таких операцій.

У складних випадках і при повній адентії можуть застосовуватися альтернативні форми, наприклад, умовно-знімні імпланти. Це складні конструкції у вигляді протезів, які встановлюються на кілька нахилених штифтів. Також більш бюджетним рішенням є мостовидні імпланти. Це досить травматична процедура, оскільки вимагає попередньої обточки сусідніх зубів.

Матеріали для імплантів: які кращі?

У сучасній стоматологічній практиці найбільш надійними вважаються імпланти з таких матеріалів:

 • титан Grade 4. Цим маркуванням позначається чистий метал без домішок. Нетоксичний, має високі показники міцності. Одне з найдорожчих рішень в імплантації;
 • титан Grade 5 – бюджетний варіант Grade 4, містить незначні домішки ванадію та алюмінію. В 3,5 рази міцніше чистого титану, за рахунок чого часто використовується в базальних імплантах;
 • тантал – біосумісний, міцний, важчий за альтернативні варіанти. Рідко зустрічається, застосовується тільки однією компанією-виробником;
 • діоксид цирконію – найміцніший і найдорожчий варіант безметалового імпланта. Нетоксичний, білого кольору. Цирконієвий імплант – оптимальне рішення при алергії на титан, завдяки високим естетичним якостям його часто використовують для відновлення переднього зуба;
 • сплав Roxolid – суміш металів. Використання цього матеріалу дозволяє отримати міцні невеликі імпланти, які зможуть витримувати підвищене жувальне навантаження.

Оптимальним матеріалом для імплантів у співвідношенні «ціна-якість» є титан.

Різновиди поверхонь імплантів

Покриття імпланта впливає на швидкість і якість його приживлення. Сучасні конструкції мають такі види поверхонь:

 • шорстка. Нерівності сприяють більш щільному вростанню в кістку;
 • з активними компонентами. Фтор, кальцій та фосфор прискорюють процес приживлення завдяки активації росту молодої кістки;
 • гладка – забезпечує антибактеріальний ефект. Показана людям, схильним до запалень у ротовій порожнині.

Який вибрати імплант на верхню або нижню щелепу, вирішує лікар на підставі стану ротової порожнини та загальної картини здоров'я пацієнта.

Як ставлять імпланти

У сучасній стоматології розрізняють чотири основних методи вживлення імплантів. При клаптевому способі лікар відшаровує невелику ділянку м'яких тканин, просвердлює отвір в кістці для подальшої установки штифта.

Мініінвазивний метод імплантації вважається найбільш щадним для пацієнта. Стоматолог робить операцію без розрізу, проколюючи ясна. Така методика виконується із застосуванням індивідуальних хірургічних шаблонів, розроблених на основі 3D-моделювання щелепи пацієнта.

При одномоментній установці імплант вживлюють в лунку відразу після видалення зуба. Це дозволяє зменшити травматизацію та скоротити терміни протезування. Застосування цієї методики можливе тільки в тому випадку, якщо в ротовій порожнині відсутні вогнища запалення.

У клініці «Європейський стоматологічний центр» віддають перевагу мінімально інвазивній методиці імплантації MiMi з негайним навантаженням Immediate Loading. Унікальна послуга об'єднує переваги двох попередніх технологій. Вона практично не має протипоказань, не вимагає обширних обстежень і аналізів. Пацієнти після операції не стикаються з ускладненнями та побічними ефектами. В Україні методика MiMi доступна тільки в клініці «Європейський стоматологічний центр».

Марки найкращих імплантів

Одними з найнадійніших у світі стоматології є швейцарські імпланти ROOTT. Вони оснащені вдосконаленою системою кріплення, яка дозволяє зафіксувати штифт без відшарування ясен і розпилу кістки збоку. Це значно скорочує період реабілітації та зменшує ризики неприживлення.

Базальні імпланти ROOTT не потребують попереднього нарощування кісткової тканини під яснами, оскільки фіксуються нижче, в тверду і міцну кортикальну кістку. При їх установці не потрібні розрізи, не накладаються масивні шви, можлива негайне навантаження коронкою. Особлива конструкція дозволяє встановлювати імплант відразу після видалення зуба навіть при обтяжуючих ситуаціях – пародонтиті або пародонтозі.

Підібрати потрібний вид імпланта вам допоможе фахівець клініки «Європейський стоматологічний центр». Запишіться на консультацію – і вже через тиждень отримаєте нові, якісні, повноцінні зуби.

Що входить у вартість імпланта

Бюджет операції складається з ціни імплантів, а також усіх супутніх та попередніх процедур, тимчасових конструкцій, обстежень. Професійний стоматолог ніколи не назве точну цифру відразу, оскільки все індивідуально, до кожної клінічної ситуації показаний свій план лікування.

Щоб дізнатися, скільки коштує поставити імплант у вашому випадку, запишіться на консультацію в «Європейський стоматологічний центр». Ми знаємо, як зменшити вартість операції. Мінімально інвазивний спосіб MiMi, який застосовується в нашій стоматології, дозволяє уникнути витрат на синус-ліфтинг і тимчасові установки у вигляді формувачів ясен, накладок тощо. Записатися на консультацію можна за телефоном.