м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Встановлення зубних імплантів — це складний процес, який складається з кількох етапів, що включають в себе хірургічне втручання. Найскладніший — вживлення титанового штифта, на який згодом кріпиться зовнішня частина штучного зуба. Правильно встановлений імплант служитиме довгі роки. Для того щоб процес встановлення та загоєння пройшов без особливих труднощів, слід дотримуватися всіх рекомендацій лікаря-ортодонта. Багатьох пацієнтів, які готуються до даної процедури, цікавить питання: чи можна пити воду, каву, чай, спиртне (пиво, вино, міцний алкоголь) перед та після імплантації кількох зубів або одного зуба, коли можна повернутися до нормального способу життя за умови відсутності ускладнень? Лікар зможе назвати лише приблизні терміни, оскільки все індивідуально.

Через скільки днів можна пити алкоголь та інші напої після імплантації одного зуба або встановлення ортодонтичної конструкції з кількох зубів?

Встановлення імплантів — це хірургічне втручання, після якого слідує реабілітаційний період. Для того щоб виключити можливість ускладнень, необхідно виконувати певні правила, призначені стоматологом. На приживлення імпланта негативно можуть вплинути такі фактори:

  • заняття травматичними видами спорту;
  • авіаперельоти (різкі перепади тиску);
  • неправильний догляд за ротовою порожниною (жорстка щітка, іригатор, травмування ділянки з імплантом);
  • різкі перепади температури (моржування, переохолодження на вулиці, лазня, сауна);
  • горіхи, сухарі, яблука, інша тверда їжа в раціоні;
  • куріння.

 

Ділянку вживлення титанового штифта необхідно берегти від травм та навантажень, а також регулярно обробляти рану тампоном, змоченим перекисом водню.

 

Лікар має обов'язково повідомити пацієнта про те, скільки днів не можна пити алкоголь, що не варто їсти в перший час після імплантації одного зуба або встановлення мосту для кількох зубів, що опирається на імпланти. Найголовніше — виключити всі продукти, які можуть подразнювати слизову: занадто холодні, гарячі, солоні, гострі, солодкі напої та страви. Також під забороною буде алкоголь у будь-якому вигляді (пиво, вино, горілка, коньяк, інше), куріння. Вони мають значний вплив на кров'яний тиск. Стрибки тиску негативно впливають на загоєння. Від спиртного та куріння слід утримуватися не менше двох-трьох тижнів.

 

Варто зазначити, що через вплив алкоголю та нікотину на кров'яний тиск, потрібно відмовитися від них і перед оперативним втручанням. У післяопераційний період також потрібно утриматися від кави, чаю через високий вміст кофеїну, який може спровокувати кровотечу. Ретельне дотримання дієти мінімізує термін реабілітації, а порушення рекомендацій може призвести до відторгнення імпланта.

Рекомендації щодо харчування та гігієни ротової порожнини в період реабілітації

Правильна гігієна ротової порожнини — основа нормального загоєння рани. Бажано акуратно полоскати рот після прийому їжі, не використовуючи іригатор, не створюючи вакуум. Чистити зуби слід м'якою щіткою з використанням гелеобразної пасти. Їжа та напої повинні бути теплими, а їжа — мати м'яку консистенцію, щоб не травмувати загоюючу ясна. Це можуть бути пюре, бульйони, смузі, каші, омлет, яйця, оладки, сир, інше. Жувати потрібно на протилежному боці.

 

У раціоні повинні бути продукти, багаті кальцієм. Можна додатково приймати вітамінно-мінеральні комплекси, що зміцнюють імунітет та забезпечують організм необхідними для відновлення речовинами. Для значного зниження ризику запалення через потрапляння інфекції стоматолог може призначити прийом антибіотиків одразу після операції. Спати перші кілька днів потрібно на високій подушці, не лягаючи на бік, де встановлений імплант.