м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Після імплантації зубів настає період реабілітації, протягом якого необхідно дотримуватись ряду обмежень. У їх числі — заборона куріння. Чому варто хоча б на місяць відмовитися від нікотину — розповідаємо далі.

Чи можна курити при імплантації?

Ні, не можна з ряду описаних нижче причин:

  • тютюновий дим різко підвищує температуру в ротовій порожнині, провокуючи кровотечу і розходження швів;
  • «коктейль» з токсичних речовин і канцерогенів сприяє розвитку запального процесу на відкритій рані;
  • куріння негативно впливає на легені, а кисневе голодування призводить до недоотримання корисних речовин прооперованою ділянкою і, як наслідок, — до більш тривалого і складного процесу загоєння.

Якщо не обмежити куріння, регулярні опіки слизової і поширення патогенних мікроорганізмів призведуть до періімплантиту і подальшого відторгнення конструкції. Вставити на місце випавший імплант не можна. Болісне відновлення і високі післяопераційні ризики — ось відповідь на питання: «Чому не можна курити після імплантації?». Ігноруючи лікарські рекомендації, можна просто не отримати ніякого результату від дорогого втручання.

Чи можна курити до імплантації?

Стоматологи рекомендують припинити вживання сигарет мінімум за місяць до операції. За цей час мікрофлора слизової прийде в норму, зникне сухість і покращиться кровообіг. Також бажано відмовитися від алкоголю і збалансовано харчуватися, щоб наситити організм вітамінами.

Місяць — це мінімальний термін відмови від куріння. Чим довше пацієнт не курить, тим вищі шанси на швидке і комфортне приживлення імпланта.

Чи сумісні куріння та імплантація?

Багато пацієнтів запитують, коли можна курити після одужання? Правильним рішенням було б зовсім відмовитися від шкідливої звички. Вживання сигарет прискорює втрату кісткової тканини навколо імплантів, що підвищує ризики відторгнення у відстроченому періоді. Як правило, у курців шанс отримати пізні ускладнення через кілька місяців або навіть років після операції в 2 рази вищі, ніж у некурців. Статистику підтверджують численні наукові дослідження і відгуки.

Знизити ризики допоможе правильний вибір технології імплантації. Мінімально Інвазивний Метод Імплантації зубів MiMi — це найбільш щадний спосіб у стоматології, при якому у пацієнтів не буде проблем з ускладненнями, аналізами і обстеженнями.