м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Більшість методів імплантації передбачають тривалий період встановлення в декілька етапів, інтервал між якими може складати декілька місяців. Чи можна прискорити процес? У деяких випадках – так.

Що робити, якщо не вистачає кісткової тканини

Що таке синус-ліфтинг при імплантації? Коли пацієнт приходить на видалення зуба, йому важливо якнайшвидше відновити втрачений. Але в 60% випадків одразу поставити імплант традиційним методом не вдасться – особливо якщо йдеться про верхню щелепу. Перед протезуванням стоматолог вимірює кількість кісткової тканини під яснами – для надійної фіксації штифта її повинно бути мінімум 10 мм. При меншій висоті у пацієнта може бути два варіанти:

Розглянемо детальніше кожен із варіантів.

Імплантація і синус-ліфтинг одночасно

Зазвичай після операції з нарощування кістки має пройти етап приживлення штучного матеріалу, щоб можна було приступати до імплантації. Але в деяких випадках синус-ліфтинг і вживлення імпланта виконують за одне відвідування. Одномоментна операція проводиться, якщо:

 • кістка має достатній рівень щільності;
 • відсутні стоматологічні патології та захворювання порожнини рота;
 • товщина кісткової тканини під яснами складає більше 5 мм.

Перейти до наступного етапу – імплантації можна тільки в разі, якщо синус-ліфтинг пройшов без ускладнень. Але на практиці не рідкісні випадки, коли після нарощування кісткової тканини відбуваються перфорація гайморової пазухи, кровотеча, запалення верхньощелепного синуса. Все це не дає виконати обидві процедури за 1 відвідування.

Мінуси синус-ліфтингу:

 • високий ступінь травматичності;
 • тривале відновлення;
 • високі ризики ускладнень і побічних ефектів, в тому числі ризик неприживлення штучного матеріалу;
 • висока ціна.

Ще одним недоліком одночасного проведення синус-ліфтингу та імплантації є той факт, що, незважаючи на швидкість виконання, пацієнт все одно деякий час не зможе користуватися новим зубом. Після оперативного втручання забороняються будь-які навантаження на імплантат.

Рекомендації після синус-ліфтингу

Одразу після оперативного втручання категорично забороняється:

 • сякатися;
 • чхати, затискаючи ніс;
 • виконувати фізичні вправи;
 • відвідувати лазню, сауну;
 • пити через соломинку;
 • літати на літаку;
 • пірнати з аквалангом.

Слід уважно ставитися до свого здоров'я, оскільки в цей час відбувається адаптація штучного матеріалу під навантаження імпланта.

Мінімально Інвазивний Метод Імплантації MiMi

Інноваційна техніка дозволяє обійтися без синус-ліфтингу, оскільки імплант встановлюється не в під'ясневу тканину, а нижче – в тверду і міцну кортикальну кістку. Для цього використовуються спеціальні конструкції, які довші і тонші звичайних.

Мінімально Інвазивний Метод Імплантації зубів MiMi з негайним навантаженням Immediate Loading – це найщадніший, швидкий і надійний спосіб відновлення зубного ряду. Його широко використовують у світовій практиці, але для країн пострадянського простору це поки новинка. Причина – в нестачі спеціалістів, які володіють необхідними знаннями, навичками та досвідом.

У клініці «ЄСЦ» працюють спеціалісти, які щороку відвідують курси підвищення кваліфікації, обмінюючись цінним досвідом зі стоматологами Іспанії, Швейцарії, Німеччини. Робота центру проходить під егідою президента Асоціації імплантологів Німеччини Фреда Бергмана. При цьому за рахунок відсутності необхідності у дороговартісних і травматичних втручаннях вартість імплантації доступна кожному.