м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Приживання імпланта зуба становить 98%. В деяких випадках воно нижче — наприклад, при використанні консервативних технік. Нижче ми розповідаємо, від чого залежить приживання зубних імплантів, як вчасно помітити відторгнення та який метод дозволяє збільшити гарантії практично до 100%.

Причини неприйняття імплантів

Штифт може відторгатись організмом як невдовзі після операції, так і через деякий час. Можуть пройти роки, перш ніж неякісно підібрана конструкція або неграмотні дії лікаря дадуть про себе знати. Орієнтовний термін приживання — 2 роки. Якщо за цей час імплант справно виконував свої функції та не турбував — це означає, що операція пройшла успішно.

Ускладнення в короткостроковому періоді

Якщо відторгнення почалося невдовзі після імплантації, це може свідчити про:

 1. Неякісний інструмент. Стоматолог використав недостатньо гострі фрези, попередньо не охолодив лунку, кістка перегрілась і замість імплантації пацієнт отримав некроз тканин.
 2. Неправильна установка. Якщо штифт вживили в недостатньо щільну кістку або зовсім без контакту з щелепою, імплант швидко розхитується, а область навколо нього запалюється.
 3. Сепсис. Так буває, якщо перед операцією недостатньо продезінфікували ротову порожнину, не пролікували наявні запалення.
 4. Неякісні матеріали.

Ще одна поширена причина — наявність прихованого хронічного захворювання як протипоказання до такого втручання. У цьому випадку профілактикою є ретельна діагностика та обстеження перед імплантацією.

Відторгнення в середньостроковому та довгостроковому періоді

Перші 2 роки після операції приживання імпланта залежить від таких факторів:

 • якість з'єднання абатмента з імплантом (з цієї причини односкладні імпланти, в яких відсутнє дане з'єднання, більш кращі. Саме такими користуються фахівці клініки «Європейський Стоматологічний Центр»);
 • правильність установки імпланта;
 • помірність навантажень на конструкцію;
 • якість гігієнічних процедур і дотримання лікарських рекомендацій.

Якщо з моменту операції пройшло більше 2 років, ризик відторгнення також присутній, але залежить виключно від одного фактора — якісного догляду за зубами. Нерегулярне чищення, ігнорування профілактичних оглядів у стоматолога, куріння — все це може призвести до розхитування імпланта.

Ознаки відторгнення імпланта

Про те, що організм відторгає інородне тіло одразу після операції, свідчать наступні симптоми:

 • набряк більше 10 днів з моменту операції;
 • кровотеча більше двох діб;
 • болісні відчуття довше 5 днів;
 • підвищена температура більше 3 діб.

Як зрозуміти, що імплант почав відторгатись, якщо після операції пройшло більше місяця? Про це можуть говорити такі ознаки, як відшарування ясен, гній, свищі, розхитування конструкції, набряки. Яскраво виражений симптом — біль, яка не знімається анальгетиками.

Що робити, якщо ви помітили одну з вищезгаданих ознак? Необхідно якнайшвидше потрапити на прийом до лікаря. Якщо зараз такої можливості немає, зв'яжіться зі стоматологом по телефону.

Альтернативна техніка імплантації — майже 100% гарантії приживання

Щоб повністю виключити ймовірність відторгнення, клініка «Європейський Стоматологічний Центр» впровадила в практику методику, схвалену Німецькою Асоціацією Імплантологів. Це — Мінімально Інвазивний Метод Імплантації зубів MiMi з негайним навантаженням Immediate Loading.

Що це дає пацієнту:

 • гарантії приживання імпланта;
 • комфортний післяопераційний період;
 • відсутність необхідності в додаткових хірургічних втручаннях — наприклад, в синус-ліфтингу;
 • мінімальна травматичність за рахунок використання високотехнологічного обладнання та невеликого проколу.

Мінімально інвазивний метод MiMi не вимагає аналізів, великої кількості досліджень. Це найщадніший і ефективний спосіб імплантації на сьогоднішній день.