м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Ортопантомограма – це повний знімок щелеп у площині, який дозволяє побачити загальну картину стану зубів, включаючи ті, що не прорізалися. Така діагностика дає більше інформації в порівнянні зі звичайним стоматологічним оглядом, але поступається у точності комп'ютерній томографії.

Навіщо потрібна ОПТГ

Ортопантомограма при імплантації зубів надає стоматологу такі дані:

  • параметри кісткової тканини;
  • стан зубних коренів і гайморових пазух;
  • розташування нервових пучків;
  • стан пломб і коронок;
  • відстань між зубами.

ОПТГ може виявити захворювання ротової порожнини, які протікають безсимптомно і не видні неозброєним оком. Це міжзубні каріозні руйнування, кісти, гранульоми, абсцеси та інші стани, які є тимчасовим протипоказанням до імплантації. Вживлення штифта можливе виключно в абсолютно здорову ротову порожнину, тому будь-які запалення потрібно спочатку пролікувати. В іншому випадку інфекція може призвести до ускладнень у прооперованій зоні.

Техніка виконання ОПТГ

Перед обстеженням з тіла знімають всі металеві предмети. На пацієнта надягають фартух і комір для захисту від рентгенівського випромінювання. Щоб щелепи залишалися нерухомими, в рот кладуть спеціальний пластиковий тримач.

Апарат робить кілька знімків, здійснюючи обертові рухи навколо голови пацієнта. Таке обстеження можна виконувати з 5 років. Воно триває 7–20 секунд. За цей час пацієнт отримує незначну дозу опромінення, порівнянну з польотом у літаку.

Переваги і недоліки ОПТГ

Ортопантомограма дає можливість за доступною ціною отримати повний знімок одного зуба або всієї щелепи. Плюси методу:

  • знімок за 5 хвилин вже на руках;
  • практично нешкідлива доза опромінення;
  • можливість наблизити окрему ділянку для детального вивчення.

Проте зображення отримуються у двовимірній площині, що знижує точність даних порівняно з комп'ютерною томографією. Крім того, ОПТГ не дозволяє оцінити дрібні анатомічні деталі та щільність кісткової тканини, яка є ключовим фактором при підготовці до імплантації.

Фахівці клініки «Європейський Стоматологічний Центр» рекомендують за можливості віддати перевагу більш сучасному методу комп'ютерної томографії та 3D-моделювання і Мінімально Інвазивному Методу Імплантації зубів MiMi з негайним навантаженням Immediate Loading. Поєднання цих технологій є найефективнішим та щадним способом відновлення втрачених зубів.