м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Набряк після імплантації зуба – це нормально. Він спостерігається у всіх пацієнтів, так організм реагує на хірургічне втручання і стороннє тіло. У цій статті ми розповімо, де закінчується норма, починається патологія, як полегшити стан, в яких випадках потрібно екстрено звернутися до лікаря.

Яким буде набряк після імплантації

Будь-яка стандартна хірургічна імплантація – це травма. Під час операції пошкоджується безліч кровоносних судин, що незабаром дає про себе знати набряком. Тяжкість запалення залежить від багатьох факторів:

 1. Площа втручання. Чим більше встановлюють імплантів, тим значніший набряк.
 2. Реакція організму на стороннє тіло. При відторгненні імпланта набряк буде розростатися, завдаючи все більше дискомфорту.
 3. Професійні навички стоматолога.
 4. Наявність у пацієнта хронічних захворювань, здатних уповільнити процес загоєння (цукровий діабет, порушення згортання крові).
 5. Дотримання післяопераційних рекомендацій стоматолога. Відсутність належних гігієнічних процедур, прийому лікарських препаратів, перевантаження щелепи, зловживання курінням – все це може призвести до обширного запалення.

Але ключовим моментом у формуванні набряку є спосіб встановлення імплантів верхніх або нижніх зубів. Стандартна процедура передбачає травматичне втручання, а іноді і не одне. У 65% випадків пацієнтам потрібна попередня операція з нарощування щелепної кістки. Набряк може з'явитися після синус-ліфтингу.

Що робити, щоб набряку взагалі не було?

Щоб мінімізувати неприємні наслідки, клініка «Європейський Стоматологічний Центр» пропонує Мінімально Інвазивний Метод Імплантації зубів MiMi з негайним навантаженням Immediate Loading. Техніка широко поширена в Німеччині, Швейцарії, Іспанії та інших європейських країнах, схвалена Німецькою Асоціацією Імплантологів. Завдяки мінімальній травматичності, імплантації через міні-прокол, використанню альтернативної ділянки щелепи для вживлення штифта ви отримуєте нові зуби абсолютно безпечним і комфортним методом:

 • без болю;
 • без крові;
 • без ризиків і з мінімальним списком протипоказань;
 • практично без набряку.

При використанні Мінімально Інвазивного Методу Імплантації MiMi пацієнту немає необхідності робити аналізи, обширні обстеження. Там, де звичайні способи безсилі, не підходять за показаннями, допоможе німецька техніка «Європейського Стоматологічного Центру».

Скільки тримається, коли спадає набряк після імплантації

У середньому, близько 10 днів. Припухлість досягає максимальних розмірів через 2–3 дні після стандартної імплантації, після чого починає поступово зменшуватись. При наявності хронічних захворювань процес може затягнутись. Тільки стоматолог здатен спрогнозувати, як довго запалення буде продовжуватись.

Коли потрібно екстрено зв'язатись з лікарем

Багато пацієнтів звертаються до лікаря вже при перших ознаках набряку обличчя. Робити цього не потрібно, набряк протягом 7–10 днів після імплантації – це нормально. Але є ряд ситуацій, які повинні насторожити:

 • через 2–3 дні після операції припухлість не зменшується, а продовжує збільшуватися;
 • місце вживлення штифта почервоніло, запалилося;
 • більше тижня спостерігається підвищена температура тіла;
 • біль не стихає, а посилюється, поширюючись по всій щелепі.

Якщо ви помітили у себе хоча б один із цих ознак, вас турбує питання про те, як довго тримається набряк, слід негайно зв'язатися з лікуючим лікарем у телефонному режимі.

Як зменшити набряк після імплантації

Зовсім прибрати його не вийде, а ось прискорити процес загоєння цілком можливо. Для цього достатньо строго дотримуватись рекомендацій лікуючого лікаря і за потреби приймати ліки.

Як зняти набряк: що рекомендують стоматологи

Після імплантації пацієнт повинен дотримуватись таких правил:

 • використовувати спеціальну дентальну пасту. Вона має знеболюючий і регенеруючий ефекти;
 • відмовитись від спортивних тренувань, фізичних навантажень, далеких поїздок, підняття тягарів;
 • різко не нахиляти голову;
 • на 7 днів виключити з раціону тверду, занадто гарячу, холодну їжу, спеції;
 • перші дні спати на високій подушці. Це забезпечить відтік крові та лімфи від пошкодженого місця;
 • чистити зуби м'якою щіткою;
 • не приймати гарячі ванни, не відвідувати лазню чи сауну.

Зменшити дискомфорт допоможуть компреси. Стоматологи рекомендують прикладати до щоки на 5–10 хвилин грілку з холодною водою, загорнуту в кілька шарів тонкої тканини. Процедури можна починати вже через кілька годин після операцій і повторювати 3–5 разів на день.

Які ліки допоможуть

Ці медикаменти допоможуть прибрати неприємні відчуття:

 1. Знеболюючі – «Нурофен», «Німесил».
 2. Антибіотики – «Амоксиклав», «Аугментин».
 3. Антисептики – «Хлоргексидин», «Фурацилін».

Перед прийомом лікарських препаратів необхідно проконсультуватися з лікуючим лікарем.