м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Зуби мудрості – це треті корінні моляри в щелепі. Прорізуються останніми, займаючи крайні місця з кожного боку дуги. В процесі еволюції вони допомагали пережовувати тверду їжу. Зараз, коли наш раціон складається з м'яких, термічно оброблених продуктів, більше немає потреби у «вісімках».

Вчені стверджують, що це атавізм, якого не буде у людей майбутніх поколінь. Вже зараз «вісімки» відсутні у кожного 4 мешканця планети.

Чи потрібно за таких умов встановлювати імплант зуба мудрості після видалення? Про це ми й поговоримо в статті.

Чи ставлять імпланти на зуби мудрості?

У медицині відсутні прямі показання до відновлення «вісімок», тому стоматологи називають таку процедуру сумнівною. Віддаленість і важкодоступність цих молярів призводять до їх швидкого псування, те ж саме відбувається і з імплантами. Через неможливість проведення повноцінних гігієнічних процедур відновлення «вісімок» не тільки безглузде, але й загрожує ускладненнями.

Ось ще 3 причини, чому цього не потрібно робити:

  1. На цих ділянках складно розрахувати кут нахилу штифта. Навіть незначне відхилення від правильного значення не найкращим чином вплине на протезування.
  2. Важко визначити необхідне навантаження і адаптувати його до осі штифта для абсолютного, гігієнічного прилягання. Через це зростає ризик отримати зазор, який стає ідеальним середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів.
  3. Область між яснами і коронкою неможливо очистити повністю, що з високою ймовірністю призведе до запалення в процесі загоєння.

У зв'язку з цим стоматологи єдині в думці: вживляти імплант замість «вісімок» не варто. Навіть при повній адентії для рівномірного навантаження по всій щелепі достатньо поставити штифти в бічні жувальні сегменти, використовуючи Мінімально Інвазивний Метод Імплантації MiMi з негайним навантаженням Immediate Loading.

Лікувати чи видаляти?

Чи варто лікувати запалення «вісімок»? Стоматологи вважають, що ні. Резекція показана в наступних випадках:

  • каріозні руйнування, в тому числі у передніх молярів;
  • деформації молярів, їх скупченість;
  • неможливість прорізування «вісімок»;
  • кіста, флюс;
  • запальний процес на стадії прорізування;
  • перед встановленням брекет-систем.

Багато закордонних клінік практикують видалення «вісімок» відразу після прорізування (як профілактику можливих ускладнень). На місце цих молярів не встановлюють ні імпланти, ні протези.