м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Чим небезпечне нарощування кісткової тканини в стоматології?

Кісткова тканина для зубів відіграє важливу роль у формуванні зубного ряду верхньої та нижньої щелепи. Це практично фундамент кореня кожної одиниці, як переднього, так і жувального або різця. Її обсяг і щільність можуть змінюватися, і якщо говорити про негативні фактори, які впливають на розвиток кісткової тканини, виділяють такі:

 • Поширюваний пародонтит, який буквально провокує гниття кореня і перехід бактерій на кістку, інші бактеріальні утворення.
 • Вік: після 25–30 років тканина повільніше росте і повільніше відновлюється.
 • Ослаблений імунітет, хронічні запальні процеси.
 • Допущені помилки при видаленні.
 • Індивідуальні особливості організму, які після видалення зуба сприяють формуванню кісткового гребеня.
 • Недотримання на регулярній основі гігієнічного режиму.

Все це сприяє тому, що розмір кістки зменшується, і іноді пацієнту можуть поставити діагноз — нестача кісткової тканини. Ще буквально кілька років тому це був вирок, що не дозволяв пацієнту отримати відновлену посмішку, замінити на нові втрачені зуби. Сьогодні все змінилось принципово, оскільки з'явились два базових рішення:

 • Операція синус-ліфтингу, спрямована на нарощування власної кісткової тканини.
 • Імплантація базальним методом, що дозволяє проникати в глибокі шари, в тому числі за одне відвідування стоматолога: під час видалення зуба і одразу встановлення титанового штифта з тимчасовою коронкою.

Другий метод набирає все більшої популярності, оскільки можна відновити зубний ряд оперативно, за мінімальну кількість відвідувань лікаря і одразу після видалення відновити функціонал та естетичний зовнішній вигляд щелепи.

Як наростити кісткову тканину і навіщо це потрібно?

Відповіді на ці питання дають досвідчені стоматологи. Оперативне втручання — кісткова аугментація проходить в кілька етапів. Після знеболення лікар робить розріз на яснах, відхиляє клапоть тканини та підсаджує:

 • Донорську кісткову тканину (іноді може бути взята у самого пацієнта, але з іншого місця в щелепі).
 • Остеопластичний матеріал.

Операція призначається, коли діагностовано мінімальний обсяг тканини для встановлення титанового штучного штифта, і саме такого обсягу недостатньо для вживлення та оптимального приживлення. Також нарощування потрібне, якщо є дефект ділянки по горизонталі та вертикалі та кісткове ложе не готове повноцінно прийняти імплант.

Чим небезпечне нарощування кісткової тканини пацієнту?

Попри те, що технології в оперативній стоматології постійно покращуються, якісні зміни отримують і матеріали, що використовуються в лікуванні, є низка небезпек такого методу. Про них поговоримо далі.

 1. Високий ризик відторгнення штучного остеопластичного матеріалу, що пов'язано з раніше не діагностованою алергією, індивідуальною реакцією організму.
 2. Низька ефективність у разі діагностованих захворювань кровоносної системи.
 3. Вік. Як правило, після 35-40 років ефективність оперативного методу збільшення обсягу кісткової тканини знижується в рази через уповільнення регенеративних процесів в організмі.
 4. Необхідність кілька разів відвідувати стоматолога і робити надрізи, особливо, якщо потрібно отримати донорський матеріал особисто у пацієнта.
 5. Після надрізів потрібно накладати шви для успішного загоєння.
 6. Складність відновлення після втручання: висока температура.

Також варто перед тим, як зважитись на оперативне втручання, прочитати відгуки, чим небезпечне нарощування кісткової тканини безпосередньо від лікарів, так і від пацієнтів. Справжні досвідчені та вірні своєму ремеслу стоматологи підкажуть більш оперативний метод регенерації цілісності та естетики зовнішнього ряду, як MІMІ-імплантація, а не будуть призначати оперативні втручання з метою заробітку на пацієнті. Завдяки комп'ютерним технологіям, штучному інтелекту навіть невеликий обсяг кісткової тканини не стане перешкодою у відновленні вражаючої посмішки.

Імплантація зубів за відсутності кісткової тканини — вихід є

Існують суворі правила стосовно діаметра штучного титанового штифта. Його діаметр у фронтальній зоні щелепи не повинен бути менше 3,5 мм, а у жувальній — 4 мм, щоб витримати механічне навантаження. Він може бути одразу вживлений у базальний, найглибший шар кісткової тканини навіть у день видалення зуба після лазерної та ультразвукової обробки лунки. Важливий аспект, що титановий корінь встановлюється глибоко завдяки точному малоінвазивному проколу і навіть якщо у пацієнта невеликий обсяг кістки, ця процедура дозволена і показана. Якщо є можливість (як у випадку використання методики MІMІ) не нарощувати кістку, то краще цього не робити, що збереже пацієнту час, здоров'я та зменшить неприємні відчуття після візиту до лікаря.