м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Методика імплантації зубів: різновиди технологій протезування

Сучасна імплантація зубів постійно розширюється новими формами, кожна інноваційна методика спрямована на підвищення ефективності приживлення протеза, скорочення часу регенерації та отримання вражаючого естетичного ефекту. Незалежно від обраної методики, імплантація представляє собою хірургічну операцію, але в кожному окремому випадку виділяється етапами, складністю, строками відновлення та показником інвазивності. З найбільш затребуваними напрямками в стоматології будемо знайомитися далі.

Типи імплантації зубів у сучасній стоматології

Дентальна імплантація стала активно застосовуватись в західних країнах більше 40 років тому, а потім прийшла і в Україну. Відмінні особливості технології наступні:

 • не зачіпаються сусідні зуби;
 • максимальне збереження обсягу власної кісткової тканини;
 • надійна фіксація без необхідності знімати протез на ніч;
 • абсолютне відчуття нового зуба як свого постійного.

Ці результати досягаються завдяки розвитку технологій для обробки ротової порожнини, а також матеріалів, які швидко приживаються в кісткову тканину, радують показовою естетикою та механічною витривалістю.

Серед базових методик імплантації зубів виділяють такі:

 1. Традиційна, яка передбачає відкладене навантаження і проведення втручання в кілька періодів.
 2. Одноетапна, яка передбачає за один сеанс видалення зуба, обробку лунки та встановлення в неї титанового штифта з тимчасовою коронкою.

Однією з різновидів є базальна технологія, призначена пацієнтам навіть з мінімальним обсягом кісткової тканини. Оскільки штифт вставляється в глибокі шари кісткової тканини, він надійно фіксується, приживається та радує новий зуб естетикою і функціональністю до 20–25 років. Переваги методу в тому, що вдається встановити імплант навіть без проведення попередньої процедури нарощування.

У сучасному Европейському Стоматологічному Центрі пацієнтам пропонується унікальна MІMІ-технологія, що є «золотим стандартом» серед транслінгвальних малоінвазивних методів. Її ключова особливість у тому, що ясна не розрізаються, а встановлення імпланта здійснюється завдяки невеликому проколу під постійним контролем спеціальних комп'ютерних програм. Оскільки немає розрізу ясен, їх подальшого ушивання, процес відновлення проходить досить швидко, пацієнт не відчуває дискомфортні відчуття, наприклад, біль, набряк щоки, підвищену температуру. Імплант одразу навантажується тимчасовою коронкою, яка замінюється на постійну протягом 3–4 місяців залежно від показників приживлення.

Ще однією вагомою перевагою такої методики варто назвати оперативність. Оскільки пацієнту не проводять операція синус-ліфтингу – нарощування тканини, вдається прискорити загоєння. Також це досягається завдяки тому, що титановий корінь встановлюється одразу після видалення постійного зуба, поки обсяг власної кісткової тканини максимальний і не порушен кровообіг.

MІMІ-технологія – методика імплантації зубів з безліччю позитивних відгуків

Професійні стоматологи використовують варіант втручання, щоб допомогти пацієнту відновити цілісність та привабливий зовнішній вигляд зубного ряду, незалежно від того, немає одного чи одразу кількох зубів, як серед передніх, так і жувальних. Серед інших позитивних відгуків варто зазначити такі:

 • Можливість вирішення проблеми нижньої або верхньої щелепи за 2 прийоми: видалення та вживлення імпланта з тимчасовою коронкою, а потім її заміна на постійну.
 • Відсутність болю та дискомфорту.
 • Високі показники приживлення – понад 99,8%.
 • Прийнятна ціна.
 • Можливість видалити пошкоджений зуб, який не вдасться врятувати, але при цьому зберегти естетику та функціональність зубного ряду, прикусу та знизити ризик появи шлунково-кишкових проблем, пов'язаних з недостатнім пережовуванням їжі.

Стоматологи роблять величезний акцент у різних типах імплантації зубів на детальну діагностику завдяки комп'ютерній томографії та рентгенографії. Отримані результати дозволяють точно визначити місце встановлення та кут нахилу титанового штифта. Налагоджені постачання від перевірених виробників дозволяють встановлювати клієнтам імпланти з високим показником біосумісності, що дозволяє надійно зживлення з кісткою в різному віці. Методика імплантації дозволена після 18 років, а середній строк експлуатації – до чверті століття.

Професійні досвідчені стоматологи підбирають оптимальний метод реставрації зубного ряду з урахуванням стану ротової порожнини, бюджету та побажань пацієнта на втручання. Але який би метод не був обраний як базовий, спочатку потрібно пролікувати захворювання ротової порожнини, забезпечивши її санацію. Зробити це також можна в нашому стоматологічному центрі в столиці.