м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Варіанти імплантації зубів: огляд методів і протоколів

Стоматологія не стоїть на місці, і завдяки інноваційним та класичним методам імплантації можна заповнити відсутній один або відразу кілька зубів. Малоінвазивні та ефективні види імплантації стали «золотим стандартом» і дозволяють пацієнтам вирішувати естетичні та функціональні завдання верхньої і нижньої щелепи, а головне, відчувати себе комфортно та впевнено в розмові, під час прийому їжі, посміхаючись. Далі познайомимо вас з найпопулярнішими методами реконструкції.

Традиційний вид імплантації зубів: базові особливості

Цей вид ще називають двофазним, оскільки спочатку може знадобитись нарощування кісткової тканини пацієнту – проведення синус-ліфтингу, а потім вживлення імпланта. Наступний етап – лунка з титановим штифтом знову розкривається, на нього фіксується верхня коронкова частина. Термін приживлення імпланта залежить від ряду факторів:

 • обсяг кісткової тканини;
 • вік пацієнта;
 • стан ротової порожнини;
 • імунні показники;
 • кількість вживлених одиниць;
 • якість використовуваних матеріалів.

Вкрай важливо, щоб приживлення в рамках традиційного методу було максимально ефективним та оперативним, попередньо пролікувати всі захворювання ротової порожнини, забезпечивши її санацію.

Базальна – вид імплантації зубів з високою оперативністю вирішення завдань

Базальна імплантація базується на тому, що в день видалення зуба (максимум протягом 72 годин з цього моменту) в лунку видаленого зуба вживлюється титановий штифт завдяки мікропроколу. Одразу надівається тимчасова коронка і пацієнт отримує гарний цілісний зубний ряд. Через 3–4 місяці штифт приживається повністю завдяки тому, що не було порушено кровообіг і вдалося зберегти кісткову тканину пацієнта в повному обсязі. Потім знімається тимчасова коронка і фіксується постійна без надрізів, а значить, немає неприємних відчуттів, болю і тривалого періоду виходу з наркозу. 

У відгуках пацієнтів відзначаються такі вигідні переваги:

 • оперативне вирішення естетичних проблем;
 • немає неприємних відчуттів, болю;
 • менш травматична, що особливо важливо для пацієнтів з низьким порогом чутливості;
 • можливість вирішити питання відновлення цілісності та функціоналу щелеп за один прийом у стоматолога;
 • короткий список протипоказань, зокрема дозволено проводити імплантацію людям, у яких діагностований цукровий діабет.

Під час проведення діагностики і враховуючи побажання пацієнта досвідчений стоматолог центру визначить найбільш підходящий метод імплантації.

Види дентальних імплантатів: огляд основних варіантів

На сьогодні у практиці протезування існує 2 великі групи імплантатів: знімні та стаціонарні. Знімні виготовлені у вигляді пластинки, яку потрібно знімати на ніч і надягати вранці. Стаціонарні вживлюються в кісткову тканину і стають повноцінними варіантами заміни постійних зубів. У середньому, вони «служать» до 15 років за умови дотримання гігієнічного режиму та всіх рекомендацій лікаря.

На вибір того чи іншого варіанта протезу впливають фактори:

 • стан ротової порожнини пацієнта;
 • допустимий бюджет на реставрацію;
 • вік;
 • протипоказання (хронічні та гострі захворювання, вік).

Враховуючи ці аспекти, фахівці допоможуть підібрати оптимальне рішення, щоб вирішити питання з функціональним і естетичним навантаженням щелеп.

Які бувають імплантати в стоматології для оперативного відновлення цілісності зубного ряду?

Досить часто пацієнти роблять ставку на MІMІ-імплантацію, що передбачає оперативну установку титанового базального або компресійного типу. В лунку видаленого зуба, щоб максимально зберегти обсяг власної кісткової тканини, встановлюється штифт, а поверх тимчасова коронка. Завдяки малій інвазивності вдається не завдавати пацієнту болісних дискомфортних відчуттів, спростити процес відновлення та підвищити шанс повноцінного вживлення. В якості матеріалу стаціонарної коронки можна вибрати кераміку, діоксид цирконію, що відрізняються максимальною щільністю, надійністю, захистом від механічних пошкоджень, а також точною імітацією форми і кольору інших природних зубів, що не змінюється протягом тривалого часу.

Який би вид імплантації зубів не обрали, варто розуміти, що спочатку слід пройти детальне обстеження та вилікувати хворі зуби і ясна. У деяких випадках може знадобитися видалення зуба, якщо врятувати його складно, неможливо і краще розлучитися з ним, а на його місці отримати штучний, але цілісний і естетичний. Завдяки уважному підходу стоматологів порожнина буде санована, а отже ризики відторгнення мінімальні. Плюс, що під час MІMІ-імплантації лунки обробляються лазером та ультразвуком, здатними усувати величезну кількість патогенних мікробів.