м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Що можна їсти після імплантації зубів? 

Багато людей вважають, що після втрати одного-двох зубів, особливо якщо вони – жувальні, нічого не станеться. Насправді навіть якщо відсутня тільки одна зубна одиниця, з'являються різноманітні наслідки. Зуби, розташовані по сусідству, починають переміщатися, у результаті відбувається зміна прикусу. Людина неякісно пережовує їжу, тому починаються проблеми із ШКТ. Відсутність зубів впливає на дикцію, мова стає невиразною. У процесі імплантації встановлюється імплантат, потім фіксується коронка. Подібною технологією користуються за відсутності однієї чи кількох одиниць. Також процедура дозволяє відновити зубний ряд за його повної відсутності. Якщо правильно спланувати лікування, якісно встановити імплантат і ретельно доглядати зуби, він прослужить протягом десятків років. Варто враховувати, що після процедури доведеться змінити як харчування, а й загальний спосіб життя.

Для того, щоб видалити зуби та встановити імплантати, користуються різноманітними методиками. Сучасні технології значно відрізняються від тих, що використовувалися у минулому столітті. Після видалення зуба у лунці може утворитися інфекція. Раніше для того, щоб виключити її вплив, доводилося чекати близько шести місяців для того, щоб лунка зажила повністю. Сучасні фахівці користуються лазером та ультразвуком. Завдяки їм відбувається швидке та якісне видалення інфекції з операційного поля. Також вони мають імуностимулюючу, протизапальну та імуномодулюючу дію. Фахівці Європейського Стоматологічного Центру користуються діодним та ербієвим лазерами. Вони допомагають скоротити терміни лікування, уникнути ускладнень, покращити інтеграцію імплантату.

Коли можна їсти після імплантації зубів?

У день, коли пацієнту імплантується, йому доводиться обходитися без їжі кілька годин, тому постає актуальне питання: скільки не можна їсти після імплантації зуба? Перша трапеза можлива лише через дві-три години, при використанні наркозу – мінімум через чотири, інакше можливі ускладнення. Причин тому кілька:

  • Анестезія. Дія препаратів припиняється не відразу, тому відновлення чутливості також поступове. Через це підвищується ймовірність травмування тканин та слизової ротової порожнини.
  • Пошкодження навколишніх тканин. У ранки, які можуть утворитися під час операції, можуть потрапляти бактерії, через які розвивається запалення. Значно збільшується ризик того, що станеться відторгнення імплантату.

 

Обов'язково потрібно дізнатися: якщо здійснено імплантацію зубів — коли можна їсти? Гаряча їжа та напої можуть призвести до кровотечі, спровокувати появу набряку, оскільки через них відбувається посилення кровотоку. Під час пережовування великий ризик, що шви на яснах розійдуться.

Що після імплантації зубів, які продукти під забороною?

Звичайно ж, після операції потрібно дотримання певної дієти. Для того щоб імплантат швидко прижився, достатньо дотримуватись кількох правил:

  • Корисно вживання кисломолочних продуктів, у яких у великій кількості міститься кальцій. Це допоможе відновити та зміцнити тканини.
  • Їжа має бути рідкою, перетертою або м'якою. Не варто відмовлятися від каш, бульйонів та супів-пюре. Для того, щоб готувати було зручніше, варто скористатися блендером.
  • Важливо, щоб у раціоні були присутні продукти, у яких у великій кількості містяться вітаміни та мікроелементи. Вони додадуть сил організму, зміцнять імунітет.
  • Їжу потрібно вживати у теплому вигляді. Через холодну або гарячу їжу може виникнути кровотеча.

Про те, через скільки можна їсти після імплантації зуба, фахівець обов'язково повідомить після операції. Варто відмовитися від: твердої, жирної, солоної та гострої їжі, солодких та кислих продуктів, кави та алкоголю. Протягом кількох тижнів слід відмовитися від відвідування лазні, сауни та спортивної зали.

Європейський Стоматологічний Центр – сучасна клініка, фахівці якої користуються передовими технологіями, зокрема мінімально інвазивною імплантацією. Відповіді на всі запитання можна отримати на початковому огляді. Записатися на прийом можна по телефону.