м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Наскільки довго може бути набряклість після імплантації зубів і чи можна з нею «боротися»?

Один з найпоширеніших питань у людей, які вже пройшли операцію з імплантації штучних елементів або тільки планують це зробити: скільки тримається опух після імплантації зубів?

Припухлость може навіть поступово збільшуватися до третього дня. Починаючи з четвертого дня, набряк має зменшуватися. Вже через тиждень після хірургічного втручання, припухлость має зникнути.

Звертатися до лікаря слід у тому випадку, якщо:

 • Ви відчуваєте сильний біль.
 • Піднімається температура.
 • Опухла не лише десна та щока, а й щелепа, а також інші області в роті.
 • Набряк тримається більше 4 днів, особливо якщо присутні додаткові симптоми, такі як підвищена температура, кровоточивість, неприємний запах тощо.

Навіть якщо у вас виникне хоча б один симптом з перелічених, негайно зателефонуйте своєму стоматологу, і він детально розповість, як діяти.

Як правильно і абсолютно безпечно зняти набряк після імплантації зубів?

Для того, щоб зняти набряк, можна використовувати наступні перевірені рекомендації:

 • Прикладіть щось холодне до щоки. Але бажано все ж таки не захоплюватися дуже холодними компресами, особливо на обличчі. Справа в тому, що на обличчі проходять дуже важливі нерви, при запаленні яких відчуття будуть зовсім неприємними.
 • Полощіть рот. Після хірургічного втручання можна використовувати спеціальні антисептики для полоскання, причому в аптеці можна підібрати й досить бюджетні варіанти. Які препарати краще використовувати - можна уточнити у лікаря. Головне, врахуйте, що полоскати слід не дуже активно, просто набирайте рідину в рот і відразу випльовуйте її. Робіть це після кожного прийому їжі. Чередуйте препарати між собою. Після полоскання краще використовувати й спеціальну пасту-гель для загоєння, обережно накладайте її на шви.
 • Приймайте препарати, але лише розумно. Можна після хірургічного втручання використовувати протизапальні засоби. Але не варто використовувати сильні знеболюючі або жарознижуючі.

Пам'ятайте, що будь-яке погіршення самопочуття після імплантації зубів - це привід негайно звернутися до стоматолога.

Самолікування в такій ситуації – не найкращий вихід. Не знаєте, як безпечно зняти набряк з обличчя після імплантації зубів, але вам це потрібно зробити терміново? В такому випадку просто зателефонуйте лікарю, проконсультуйтеся, дотримуйтесь всіх його призначень та порядку прийому препаратів.

Як ще можна зняти набряк після імплантації зубів і при цьому не завдати собі шкоди?

Важливо пам'ятати про наступне:

 • У реабілітаційний період їжа має бути дієтичною та м'якою.
 • Після їжі слід полоскати рот, чистити зуби м'якою щіткою. Це дозволить мінімізувати травми, набряк та інші неприємні моменти.
 • Багато хто рекомендує при набряку спати на високій подушці. Звичайно, це буде не дуже зручно, адже спати потрібно практично наполовину сидячи, але це дозволяє зняти набряк, допомагає відтоку рідини. Спати на животі, особливо без подушки, не рекомендується, адже інакше набряк та припухлість зберігатимуться ще довше. Також на цей період рекомендується відмовитися від перельотів, активних тренувань. Лікарі не радять після імплантації їздити до надто спекотних країн.
 • Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, вже зовсім скоро ви зможете повернутися до свого звичного способу життя.

Якщо ви ще не вирішили, який метод протезування використовувати, зверніть увагу на Мінімально Інвазивний Метод Імплантації зубів MiMi. Це сучасна методика, після застосування якої ви навіть не зіткнетеся зі значним набряком, припухлістю та іншими неприємними моментами.