м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних

Мінімально інвазивна оральна хірургія з використанням лазера

Останнім часом в галузі стоматології відбулися значні зміни. Однією з них стало впровадження в щоденну практику мінімально інвазивної оральної хірургії. «Європейський Стоматологічний Центр» одним із перших в Україні почав застосовувати цей інноваційний підхід.

Термін «мінімально інвазивний» застосовний до будь-яких хірургічних процедур, при яких тканини травмуються менше, ніж при стандартній операції. На практиці це означає, що пацієнти відчувають менше болю, ризик появи синців і набряків зменшується.

Раніше видалення ретинованих (прихованих під яснами) зубів мудрості, гінгівопластика, встановлення зубних імплантатів і багато інших хірургічних процедур у стоматології були досить складними і пов'язаними з дискомфортом для пацієнтів. Тепер, використовуючи методи мінімально інвазивної оральної хірургії, стоматологи «ЄСЦ» виконують їх через мікророзрізи, що значно зменшує ймовірність ускладнень і скорочує період відновлення.

П’єзохірургія — новітня розробка в галузі хірургічної стоматології

Ця методика передбачає виконання операцій в порожнині рота за допомогою ультразвукового ножа. Порівняно з традиційними скальпелями та ротаційними інструментами, п'єзоніж не вимагає сильного натиску руки хірурга. Тому лікар може діяти з більшою точністю і обережністю.

Частота, яка подається на наконечник, безпечна для м'яких тканин. Ріжуча дія менш інвазивна, що призводить до швидкого заживлення. Завдяки кавітаційному впливу на біологічні рідини, розрізи, зроблені за допомогою п'єзоножа, практично безкровні. Це робить видимість в області операційного поля набагато чіткішою, ніж при використанні звичайних інструментів для розрізання кістки. Також, на відміну від звичайних борів і мікропил, п'єзохірургічний наконечник не нагрівається, що значно знижує ризик розвитку післяопераційного некрозу.

У стоматологічному центрі «ЄСЦ» п'єзохірургія використовується для проведення безлічі різних хірургічних процедур, включаючи операції по нарощуванню кісткової тканини, такі як розщеплення альвеолярного відростка, синус-ліфтинг, пересадка кісткових блоків.

Мінімально інвазивна оральна хірургія з використанням лазера

Лазерна стоматологія — це малоінвазивне лікування, яке практично безболісне і, як правило, не потребує анестезії та накладання швів. Крім того, лазер дозволяє зменшити кровотечу при проведенні стоматологічних операцій. Додатковими плюсами цієї методики є:

  • зменшення ризику набряку та запалення (лазер стерилізує операційне поле);
  • швидкість лікування та комфорт для пацієнта;
  • скорочення періоду реабілітації.

Застосування лазерних технологій дозволило змінити відношення пацієнтів до стоматологічної допомоги. Вони більше не бояться болю, дискомфорту та перспективи довго вибути зі звичного ритму життя після хірургічних операцій в порожнині рота.

Мінімально інвазивна оральна хірургія: гінгівопластика

Однією з популярних областей хірургічної стоматології, де активно застосовуються малоінвазивні методи, є пластика ясен. Така операція може знадобитися з різних причин. Іноді її виконують з косметичною метою, щоб зробити лінію ясен більш привабливою. У інших випадках — за медичними показаннями, наприклад, при рецесії або клиновидному дефекті ясен.

Стоматологи-хірурги «Європейського Стоматологічного Центру» виконують подібні операції мінімально інвазивним способом за допомогою лазера. При цьому підході практично відсутня кровотеча, зменшується ризик інфікування, заживлення відбувається набагато швидше, а пацієнти практично не відчувають дискомфорту під час лікування.

Мінімально інвазивне видалення зубів

Однією зі складних хірургічних процедур є видалення ретинованих зубів мудрості. Це зуби, які не можуть прорізатися самостійно. Зазвичай вони приховані під слизовим капюшоном, який перед видаленням необхідно розрізати. Раніше подібні операції виконувалися за допомогою звичайного скальпеля і були досить травматичними і болючими. Тепер стоматологи-хірурги «ЄСЦ» виконують їх мінімально інвазивним способом за допомогою лазера. Такий підхід має кілька переваг:

  • зменшення болю від процедури;
  • безконтактний розріз слизової, що зменшує ризик інфікування рани;
  • зменшення ризику ускладнень у післяопераційний період;
  • швидке заживлення лунки.

Застосування сучасних лазерних технологій дозволяє лікарям стоматології «ЄСЦ» в Києві виконувати видалення зубів будь-якої складності з мінімальним дискомфортом для пацієнта.

Мінімально інвазивна оральна хірургія при дентальній імплантації

Імплантація зубів — один із найсучасніших методів відновлення цілісності зубного ряду. Проте вона потребує достатньо серйозного хірургічного втручання. При стандартному лікуванні лікар відшаровує слизово-підкістковий клаптик, свердлить кістку, ввинчує імплантат, після чого зашиває рану. Потім настає тривалий період відновлення (4–6 місяців). На другому етапі хірургу знову потрібно розрізати ясна, щоб встановити на імплантати абатменти — перехідники, на яких будуть кріпитися коронки. Це ще одна операція, яка травмує м'які тканини. Тому класична імплантація має ряд протипоказань і не підходить людям з ослабленим організмом.

Вирішенням цієї проблеми стала інноваційна методика — мінімально інвазивна імплантація зубів MiMi. Вона передбачає встановлення міні-імплантатів, які набагато менші, ніж стандартні титанові гвинти. Для їх впровадження не потрібно проводити повноцінну хірургічну операцію. Лікар просто робить прокол у яснах і ввинчує імплантат в кістку. Ця методика не потребує зашивання та повторного розрізу ясен. Імплантати можна одразу навантажувати, що означає, що пацієнт зможе отримати тимчасові коронки вже на наступний день.

«Європейський Стоматологічний Центр» — одна з небагатьох клінік в Україні, яка пропонує подібну послугу. Якщо для встановлення зубних імплантатів потрібна операція з нарощування кісткової тканини, вони також проводяться мінімально інвазивним шляхом за допомогою п'єзохірургії та лазерних технологій. У деяких випадках без них можна обійтись, наприклад, встановивши птеригоїдні імплантати при атрофії верхньої щелепи або поставивши імплантати в обхід нижньощелепного каналу при дефіциті кістки нижньої щелепи. Ці процедури значно знижують ціну імплантації та скорочують тривалість лікування.

Переваги мінімально інвазивної оральної хірургії

Завдяки застосуванню малоінвазивних методик пацієнти «Європейського Стоматологічного Центру» отримують безліч переваг. Однією з них є швидке відновлення. Оскільки тканини травмуються мінімально, на заживлення потрібно менше часу і людина може повернутися до звичного життя найшвидше.

Сам процес лікування набагато комфортніший. За допомогою сучасного стоматологічного обладнання та передових методів наші лікарі можуть швидко та безболісно видаляти зуби, проводити гінгівопластику, виконувати нарощування кісткової тканини та встановлювати дентальні імплантати, при цьому досягаючи відмінних естетичних результатів.