м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних

Мінімально інвазивна імплантація MiMi при атрофії кісткової тканини верхньої щелепи

Мінімально Інвазивна Імплантація зубів MiMi при атрофії кісткової тканини верхньої щелепи

Вперше почавши застосовуватися в 1980-х роках, імплантологія встигла повністю змінити стандарти стоматологічної практики. Це стрімко розвиваючася галузь. На зміну традиційним методам, які були досить складними і займали багато часу, прийшли менш травматичні методики, що дозволили суттєво скоротити період лікування. Одна з них – Мінімально Інвазивна Імплантація зубів MiMi.

«Європейський Стоматологічний Центр» – один з небагатьох стоматологічних закладів в Україні, що пропонує подібну послугу. Клініка оснащена всім необхідним діагностичним обладнанням, яке дозволяє оцифрувати та візуалізувати внутрішні щелепно-лицьові структури і встановлювати імплантати з максимальною точністю. Це особливо важливо, коли імплантація потрібна пацієнтам з атрофією кісткової тканини верхньої щелепи. Раніше при дефіциті кістки встановлення імплантатів було можливе тільки після складних підготовчих операцій. Але тепер лікарі «ЄСЦ» пропонують ексклюзивне рішення цієї проблеми. Для початку розберемося, що таке Мінімально Інвазивна Імплантація зубів MiMi.

Міні-імплантати: основні характеристики

Міні-імплантати, як випливає з назви, являють собою зменшену версію зубних імплантів звичайного розміру. Вони виготовляються з тих самих матеріалів, мають однаковий дизайн і обробку поверхні. Єдина відмінність – розмір. Але саме він визначає переваги цієї нової технології.

Для встановлення стандартного імплантата необхідно відшарувати слизисто-надкістковий клапоть, що призводить до порушення кровопостачання підлеглої кістки. Це досить болюча процедура, що потребує накладання швів і тривалого відновлення. Міні-імплантати мають менший діаметр, тому для їх встановлення потрібно зробити лише невеликий отвір у слизовій і кістці.

Це мінімально інвазивна процедура, яка практично не супроводжується післяопераційним дискомфортом. Її добре переносять навіть ті пацієнти, які мають протипоказання до стандартної імплантації через її високу травматичність.

Ще одна особливість техніки MiMi полягає в тому, що міні-імплантати можна одразу навантажувати. Це означає, що вже в день проведення процедури (або наступного дня) пацієнту встановлюють тимчасові коронки або знімний протез, він зможе вільно усміхатися та приймати їжу. Це суттєво скорочує загальну тривалість та вартість лікування, а також зводить до мінімуму дискомфорт під час нього.

Мінімально інвазивна імплантація MiMi при атрофії кісткової тканини верхньої щелепи

Зуби кріпляться до щелепи в ділянці кістки, яка називається альвеолярним гребенем. Кісткова тканина оточує корені зубів, утримуючи їх на місці. Якщо її недостатньо, щелепа не зможе підтримувати ні природні зуби, ні дентальні імплантати.

Атрофія кісткової тканини верхньої щелепи може статися з різних причин, зокрема через втрату зубів, хвороби пародонту, певні системні захворювання, травми щелепи та вікові зміни. Дефіцит кістки – основна проблема, через яку пацієнти є невідповідними кандидатами для імплантації зубів. Щоб її вирішити, проводяться такі процедури:

  1. Розщеплення альвеолярного відростка. Під час операції хірург розпилює відросток і збільшує його товщину за допомогою трансплантата або штучного матеріалу.
  2. Пересадка кісткового блоку. Трансплантат береться з підборіддя або підвздошної тазової кістки пацієнта. За допомогою спеціальних гвинтів він кріпиться до приймаючого ложа. Залишені порожнини заповнюються кістковим замінником або кістковою стружкою з аутогенного трансплантата.
  3. Синус-ліфтинг. Мета процедури полягає в піднятті дна гайморової пазухи. Утворена порожнина заповнюється синтетичним кістковим матеріалом.

Це досить складні операції, відновлення після яких займає від 3 до 6 місяців. Крім цього, вони не обходяться без ускладнень, таких як розрив мембрани пазухи, міграція кісткових трансплантатів у порожнину верхньощелепної пазухи, відторгнення пересаджених кісткових блоків.

Лікарі стоматологічного центру «ЄСЦ» пропонують менш інвазивне та більш безпечне рішення проблеми атрофії кісткової тканини верхньої щелепи – встановлення Pterygoid Implant (птерігоідні імпланти). Це гвинти, які фіксуються в обхід гайморової пазухи в область твердої кістки крилоподібно-піднебінного контрфорса.

Однією з найбільш важливих переваг використання птерігоїдних імплантатів є усунення необхідності проведення операцій синус-ліфтингу або пересадки кісткового блоку. Це зменшує болісність і скорочує час лікування, оскільки імплантати даного типу приживаються набагато швидше – в середньому через 2-3 місяці.

На відміну від стандартних гвинтів, які встановлюються в альвеолярний відросток, птерігоїдні імплантати кріпляться в кортикальному шарі кістки, що забезпечує кращу первинну стабілізацію. А це, як відомо, є вирішальним фактором для довгострокового успіху імплантації. Такий підхід дозволяє мінімізувати час на реабілітацію, а також дає можливість виконати негайне навантаження імплантатів (встановити тимчасові коронки або знімний протез).

Як виконується установка птерігоїдних імплантатів в стоматології «ЄСЦ»?

Гвинти цього типу встановлюються під час мінімально інвазивної хірургічної операції під місцевою анестезією. Основною відмінністю між цим підходом і технікою, застосовуваною при стандартній імплантації, є використання довгих імплантатів (16–20 мм). Така довжина потрібна, щоб закріпити гвинт у щільній кістці крилоподібних відростків.

Птерігоїдні імплантати встановлюються під кутом таким чином, щоб гвинт увійшов точно в міцну кісткову тканину. Цікаво, що крилоподібна кістка не атрофується з віком, залишається незмінною протягом усього життя людини, що є додатковою гарантією виживання імплантатів. Для встановлення гвинта часто використовується остеотом – хірургічний інструмент, застосовуваний для розсічення кістки. Після впровадження імплантатів не потрібно накладення швів, не залишається виражених набряків і синців.

Таким чином, установка птерігоїдних імплантатів робить можливим проведення мінімально інвазивної імплантації MiMi навіть при атрофії кістки верхньої щелепи. У Києві подібну процедуру можна зробити в «Європейському Стоматологічному Центрі». Це абсолютно новий, революційний підхід, який має безліч переваг, суттєво розширює кількість людей, які можуть пройти процедуру міні-імплантації. Завдяки мінімальній інвазивності лікування, перед ним не потрібно проходити тривале діагностичне обстеження, воно має мінімум протипоказань і не пов'язане з ризиком серйозних ускладнень.