м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних

Лазерне лікування зубів

ЛАЗЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ЛІКУВАННІ ЗУБОВ


lecenije1

Однією з поширених проблем руйнування зубів для більшості людей є не тільки карієс, але ще і лікування зубних каналів. Необхідність такого лікування виникає в результаті запущеного карієсу, запалення внутрішнього пухкого шару зуба - пульпи, і деяких інших випадках.

У зв'язку з тим, що це лікування вимагає особливого професійного підходу, воно виділено в окремий розділ стоматології. Це так зване ендодонтичне лікування. Його метою є усунення причин запалення зубного каналу, видалення всіх пошкоджених тканин, а також установка пломби, щоб запобігти подальшому негативний вплив на внутрішню частину зуба.

Складнощі традиційних методів зубного лікування

      До недавнего времени эндодонтическое лечение проводилось исключительно механическими методами. Они предусматривали применение бормашин и специальных приспособлений для обеспечения доступа к каналу. Однако эта часть зуба имеет индивидуальное строение. Как главный канал, так и боковые микроканалы могут быть совершенно разной формы. В некоторых случаях слишком извилистая форма каналов или их чрезвычайная узость приводили к неэффективности всех предпринятых мер. Также нередкими были случаи возникновения дополнительных осложнений, среди которых:

  • Неприпустима для якісного пломбування форма порожнини зуба
  • Відхилення напрямки впливу борінструментов від лінії зубного каналу.
  • Вихід інструментів з ладу.
  • Неможливість доступу до найбільш вузьким частинам запаленого каналу.
  • Недостатнє проникання до ураженої ділянки медикаментозних засобів.

В результаті, іноді, замість лікування людині пропонували видалити зуб. Це вирішувало локальну проблему хворого зуба і тут же створювало нову - необхідність протезування.

Стоматологія зробила крок вперед

Пошуки нових ефективних методів в області ендодонтології привели до використання в цій сфері лазерних технологій. Лазерна стоматологія виявилася не тільки набагато більш дієвою в боротьбі з усіма основними видами проблем ротової порожнини, але ще і менш травматичною для пацієнтів. Це сприяло швидкому поширенню методики в усьому світі. Більш того, багато хто з людей, хто вже випробував на собі лікування зубів за допомогою лазера, повністю переосмислили своє ставлення до походів до стоматолога.

У чому ж полягає кардинальна відмінність лазерної стоматології від традиційних методів? Сфокусований лазерний промінь здатний ефективно впливати на запалені тканини зуба на глибині понад 1000 мкм. Цей показник значно перевищує ті межі, на які були здатні механічні прилади попереднього покоління. На всій протяжності зубного каналу відбувається стерилізація тканин з результатом 99,9%.

Прикладом успішного лікування зубів за допомогою лазера є використання технології VSP Fotona. В цьому випадку спрямований імпульс потужністю не більше 5 кВт здатний провести стерилізацію порожнини глибині 1000 мкм. Цей же лазерний промінь запечатує все найдрібніші відгалуження від головного каналу, що було б просто неможливо зробити, використовуючи тільки засоби традиційної ендодонтології. Головний канал при цьому набуває каплевидную форму, яка найкраще підходить для подальшого пломбування за допомогою гутаперчевих штифтів і паст на основі гутаперчі.

Крім того, нерідко зустрічаються ураження твердих тканин. Для їх усунення використовуються Nd: YAG лазери. Спрямований потік лазерних променів дозволяє стерилізувати верхню частину кореня зуба, випарувати оболонку утворилася там кісти. При цьому стерилізації буде схильна до і розташована навколо пошкодженої зони кісткова тканина. Таким чином, лазерне лікування зубів дозволяє запобігти розвитку можливих при традиційному лікуванні ускладнень. Вплив лазера також стимулює імунітет на місцевому рівні. Завдяки цьому на місці кісти відбувається регенерація структури здорової кісткової тканини.

 

Чому лазери для лікування настільки ефективні?

 

Лазерний промінь налаштовується таким чином, щоб впливати тільки на уражені тканини. Це забезпечує цілісність інших частин зуба, дозволяє мінімізувати травматичність лікування, а в багатьох випадках - зберегти зуб.

Лазер Nd: YAG за короткий час нагріває бактерії в запалених каналах зуба, дезінфікує порожнину і руйнує деструктивні тканини. Після цього стоматолога залишається лише запломбувати канал.

Відгуки про лазерної стоматології з боку професіоналів цієї галузі говорять про те, що така технологія не тільки значно спрощує схему лікування, але і дозволяє проводити ті медичні маніпуляції, які раніше були недоступні. Відгуки пацієнтів свідчать, що завдяки лазерної стоматології похід до лікаря більш не є приводом для страху. Тепер лікування зубів відбувається абсолютно безболісно і набагато швидше.

 

Де можна провести лікування зубів за допомогою лазера?

Європейський стоматологічний центр пропонує широкий спектр послуг з лікування різних проблем ротової порожнини. У нас досить вигідні ціни на лазерну стоматологію, професійний підхід і найбільш ефективні методики лікування.

Щоб записатися на консультацію або отримати більш детальну інформацію про роботу центру, телефонуйте за вказаними на нашому сайті телефонами.