м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Ендодонтія

Ендодонтія (лікування каналів зуба) в «Європейському Стоматологічному центрі» (ЄСЦ)


Корінь зуба — його основна частина, яка знаходиться глибоко в яснах і служить головною опорою, утримуючи елемент в щелепній кістці. Усередині нього розташований кістковий канал, де проходять судини і нерв, іменований пульпою. Найчастіше захворювання кореневої частини викликають гострий біль, тому виявити їх нескладно. Ендодонтія, або лікування каналу зуба, покликана вирішити цю задачу сучасними прогресивними методами. На жаль, багато пацієнтів не надають больовому синдрому належного значення і необґрунтовано відкладають візит до лікаря.

 


Чому виникає потреба в лікуванні каналів зуба


Як відомо, зубні хвороби, що провокують проблеми і порушення прикусу, завжди завдають сильного дискомфорту, тому що найчастіше викликають перманентну або пульсуючу біль. Наявність будь-яких неприємних відчуттів в конкретній області або у всій ротовій порожнині — перша причина термінового походу до професійного фахівця-стоматолога. Найчастіше біль має запальну природу і свідчить про те, що пошкоджені зубні нерви.
Саме тому, що в порожнині кореня знаходяться судини і пульпа, запальні процеси в цій частині супроводжуються гострим дискомфортом. Лікування каналів зубів у Києві — вельми популярна послуга стоматологічних клінік, оскільки є необхідним заходом, який допоможе не тільки позбутися сильного болю, але і дозволить врятувати різець, ікло або моляр, залишивши за ним виконання основної функції.
Біль, яка з'явилася всередині, говорить про запалення пульпи. Без своєчасного лікування тут не обійтися. В іншому випадку, якщо запустити запальний процес, захворювання може спричинити пошкодження твердих і м'яких зубних тканин, нагноєння і, як наслідок, процедура видалення всього зуба стане неминучою.

Скільки коштує ендодонтія в Києві


Процес санації кореневої системи вимагає особливо відповідального підходу з боку фахівців, так як неправильна техніка може викликати повторне запалення. Часто людина стикається з гострим болем у тому випадку, коли інфекційним впливом пошкоджуються нерви. Тому ендодонтія в більшості випадків має на увазі видалення пульпи, очищення та пломбування каналів, після чого стає можливою реставрація коронки. Отже, в більшості випадків процес лікування кореневих каналів зубів здійснюється в кілька етапів.
Питання про те, скільки коштує така терапія, популярний серед сучасних пацієнтів стоматологічних клінік. У зв'язку з тим, що дане захворювання є одним із найпоширеніших, істотний відсоток населення звертається до медичних закладів саме з потребою в комплексному лікуванні внутрішньої порожнини коренів.
Вартість процедури в першу чергу залежить від того, наскільки запущений клінічний випадок у пацієнта. Логічно, що чим менш складна ситуація, тим легше проходить терапевтичний процес. Відповідно, при відсутності необхідності проведення серйозних процедур і при лікуванні одного каналу зуба ціна буде невисокою. У той же час, якщо захворювання знаходиться в термінальній стадії, буде потрібне виконання низки додаткових маніпуляцій, а іноді — і видалення всього елемента з подальшою установкою імпланта. Звичайно ж, вартість такого комплексу буде помітно вище.
 

Терапія каналів кореня зуба


Зубний біль має безліч причин для виникнення, однак найбільш частою є запалення пульпи — нерву, який, власне, і створює больові імпульси. Пульпіт може виникати у зв'язку з різними факторами, однак найбільш поширеним є карієс. Пошкоджуючи дентин, каріозний процес поступово руйнує його і досягає кореневої частини, де розташовані нерви. При їх поразці виникає
гострий біль, позбавитися якого в повній мірі дозволить тільки комплексне ендодонтичне лікування каналів зубів з наступною обтурацією і реставрацією.
Захворювання в кореневій частині виникають у випадках інфікування тканин, яке може мати різну природу походження, а саме:
 • порушення цілісності коронки в результаті травми, в зв'язку з чим в глибокі шари проникає інфекція і пошкоджує пульпу;
 • проникнення бактерій в кореневу частину із-за масштабного поширення карієсу;
 • інфекційні захворювання ясен або їх неправильна обробка.
У будь-якому з цих випадків пацієнту буде потрібна комплексна санація кореневих порожнин, в ході якої будуть здійснені очищаючі, антибактеріальні і захисні заходи. Завдяки їм представляється можливим зберегти зуб разом з його функціональним призначенням.
 

Як лікувати канали кореня


У випадках інфікування кореня і пульпи потрібна комплексна терапія. Симптоматика зубних захворювань відома більшості людей. Це різкі пульсуючі, ниючі болі від зміни температур, перманентні хворобливі відчуття без зовнішніх впливів, а також іноді підвищена температура тіла, неприємний запах з рота і припухлість в проблемній області.
Сучасні стоматологічні клініки найчастіше виконують ендодонтію з урахуванням всіх новітніх тенденцій і практик. Наявність інноваційного обладнання для проведення операцій та інших процедур дозволяє здійснити лікування кореневих каналів зуба, ціна якого буде знаходитися в межах доступності для більшості пацієнтів.
«Європейський Стоматологічний центр» використовує високотехнологічні методи, які доступні на сьогоднішній день тільки в нашій клініці. Також практикується застосування комп'ютерного контролю та високоточних лазерів, які останнім часом завоювали особливо високу популярність. При лікуванні кореневої частини таке обладнання не тільки спрощує процес стоматологічного втручання, але і є мультифункціональною і універсальною технікою для різних напрямків даної сфери. Лазерна обробка каналів — високоефективна процедура, яка забезпечує стійкий терапевтичний ефект і максимально повне очищення пошкоджених порожнин. При цьому здорові тканини практично не зачіпаються.

Кореневі канали — тонкі, довгі, звивисті порожнини, очистити які за допомогою традиційних методик досить важко. Лазерний промінь має властивість потрапляти в недосяжні місця і ретельно дезінфікувати їх, а також сприяє загоєнню тканин при шліфуванні емалі. Лікування каналів зуба лазером дозволяє обробити порожнину кореня максимально швидко і абсолютно безболісно, ​​що підійде навіть дітям.
Очищення кореневих порожнин, як одна з найважливіших процедур, найчастіше відбувається із застосуванням механічних методів, які є досить неприємними. «Європейський Стоматологічний центр» в ендодонтії застосовує переважно лазерні технології, що забезпечує не тільки комфортність і безболісність процедур, але й надає високий антибактеріальний ефект.
Наша клініка використовує висококласні безпечні препарати для знищення бактерій, а також елітні матеріали для реставрації. Заповнення порожнин здійснюється за допомогою композитних субстанцій, біосумісних з тканинами ротової порожнини. Ця маніпуляція в нашому центрі комфортна для пацієнта і ефективна.
Широко впроваджується використання мікроскопа. Адже вилікувати можна тільки те, що видно. Ендодонтія під мікроскопом в Києві дозволяє стоматологам під час втручання враховувати всі мікротріщини, нестандартні форми каналів, аномалії всередині коренів.
Захворювання можуть вражати абсолютно різні елементи ряду і поширюватися як зовні, вражаючи тканини емалі та дентину, так і всередині. Безумовно, патології зубів, що провокують їх подальше руйнування, завжди завдають величезного дискомфорту, так як часто викликають перманентні або пульсуючі больові відчуття.
При обстеженні фахівець нашого центру неодмінно виявить вогнище захворювання, його причину і вибере оптимальне рішення для конкретного випадку. Однак, як показує практика, не завжди при виникненні перших «дзвіночків» люди поспішають на прийом до лікаря, так як їм або не вистачає часу, або вони заспокоюють себе тим, що це випадкове явище і скоро біль пройде.
Саме таке ставлення до здоров'я може викликати ускладнені варіанти поширених захворювань, таких як карієс і інфекції. Якщо вчасно надана допомога могла б припинити їх розвиток на початкових стадіях, то запущені явища часто масивні і добираються до самих коренів. У такій ситуації процес вимагає особливо відповідального підходу, так як недостатнє очищення ділянок ураження і неправильна терапія можуть викликати рецидив, що призводить до повного руйнування і подальшої втрати зубного елемента.

Лікування каналів зуба: ціна в місті Києві


Будь-які ендодонтичні маніпуляції — відповідальна, кропітка і дуже трудомістка робота, що вимагає виключно професійного підходу з використанням сучасної апаратури. Раніше ці процедури були досить болючими, але сьогодні, коли терапія здійснюється за допомогою висококласних приладів та інструментів, а також нових технологій, вони переносяться досить комфортно і без явно вираженого болю.
Маніпуляція по санації внутрішньої частини може знадобитися тоді, коли пошкодженню піддався корінь. Безумовно, найчастіше пошкоджується коронка. Такі захворювання легко визначити самостійно. Якщо карієс торкнувся більш глибоких шарів, то при появі перших дискомфортних відчуттів пацієнту варто терміново звертатися до лікаря. Стоматолог зможе діагностувати патологію і надати необхідну допомогу, зокрема обробку та пломбування зубних порожнин.
Інфекція, яка потрапила в кореневий канал, може перейти в білякореневі тканини, торкнутися окістя і кістки щелепи. Без своєчасного пломбування зуб, швидше за все, доведеться видалити, однак якщо вчасно звернутися за медичною допомогою, то є шанс його врятувати.
Ендодонтичне лікування кореневих каналів зубів об'єднує в собі кілька процедур, які в комплексі здатні усунути джерело розвитку інфекції. Процес складається з наступних етапів:
 1. Видалення пульпи.
 2. Очищення порожнини кореня, її дезінфекція.
 3. Формування нових канальців.
 4. Обтурація їх пломбувальних матеріалів.
 5. Реставрація коронки, відновлення естетичного вигляду емалі.
«Європейський Стоматологічний центр» використовує метод конденсації гутаперчі із застосуванням комп'ютерного контролю та високоточних лазерів. Лікування каналів зуба, ціна якого доступна для широкого кола пацієнтів, здійснюється протягом короткого часу (приблизно 30 хвилин).
 

Лікування каналів зуба мудрості


При запитанні про те, чи варто видаляти «вісімки» або краще їх залишити, викликає безліч протиріч і суперечок у більшості пацієнтів і у самих стоматологів. Однозначну відповідь на нього дати практично неможливо, так як кожна ситуація суто індивідуальна. Однак проконсультувати про доцільність операції в тих чи інших випадках — одне із завдань, які часто постають перед сучасними стоматологами та зубними хірургами.
«Вісімка» є найпізнішим елементом зубного ряду людини. Вона розташована на останній позиції і є третім корінним кутовим моляром, які з'являтимуться у людини зазвичай у віці 16–25 років. Іноді останній моляр виростає з самого початку з пошкодженою коронкою або кореневою частиною, і навіть його прорізування супроводжується хворобливими відчуттями. Безумовно, в таких випадках оптимальним рішенням буде видалення. Але якщо «вісімка» не заважає пацієнту і не заподіює йому постійних незручностей, з операцією можна почекати або скасувати її зовсім, виконавши лікування каналу зуба. Вартість його буде лише ненабагато перевищувати ціну у випадку зі звичайним моляром.
 

Чи потрібно видаляти зуб мудрості


Іноді трапляються ситуації, коли зуб мудрості в силу несприятливого стану здоров'я або втрати довколишнього «сусіда» змушений виконувати ключову функцію при жуванні їжі або служити опорним механізмом для врегулювання навантажень на щелепу. Безумовно, в таких ситуаціях його видалення не тільки недоцільне, але й небезпечне для жувальної функції. Тоді при виникненні захворювання він потребує професійного лікування, а при ураженні кореневої частини — чищення порожнин від відмерлих тканин.
Терапія каналів третього моляра проходить в цілому так само, як і першого або другого. В силу особливостей структури його внутрішньої частини при цьому можуть виникати деякі труднощі. В першу чергу — це складна анатомічна будова: корінь розгалужений і його закінчення розподіляються по досить великий області всередині ясен, що ускладнює процес очищення проходів, так як їх форма теж вельми нестандартна.

«Європейський Стоматологічний центр», здійснюючи маніпуляції з третіми молярами, використовує виключно сучасне обладнання та прогресивні методики, завдяки чому процес відбувається практично безболісно і дуже оперативно. Застосування сучасної техніки здатне забезпечувати повне очищення кореневої порожнини від бактерій і мікроорганізмів, а також обробляти навіть найвужчі місця, включаючи викривлені вузькі канальці у важкодоступних зонах.
Наша клініка застосовує для заповнення проходів метод конденсації гутаперчі із застосуванням комп'ютерного контролю та високоточних лазерів. Лікування каналів зуба, ціна якого в Києві цілком доступна, здійснюється протягом короткого часу (приблизно 30 хвилин).
Якщо ж пацієнт прийме рішення видалити «вісімку», то лікар проведе операцію, практично ідентичну процесу ліквідації звичайного моляра. Однак вона досить трудомістка і може бути значно складніша, ніж видалення інших елементів. Найчастіше «вісімки» мають викривлені корені. З огляду на недостатню кількість місця для нормального росту, вони ростуть в неправильному положенні, що помітно ускладнює екстракцію.
 

Як лікують канали «мертвого» зуба


Захворювання кореня носять найчастіше запальну природу. Саме тому, що в його порожнині знаходиться пульпа і судини, патологічні процеси в кореневій частині завжди супроводжуються гострим болем і дискомфортом. Найчастіше причиною для запалення нерву і внутрішнього болю є карієс, який викликає ураження тканин в області коронки або кореня. Якщо вчасно не почати професійне лікування, хвороботворні бактерії будуть поступово руйнувати емаль, потім — дентин, поки не дійдуть до пульпи. Після цього може виникнути потреба в її екстракції.
Видалення пульпи має на увазі витяг нервів, після чого зуб стає фактично «мертвим», тобто не відчуває болю, не має чутливості, а просто виконує жувальну функцію. Його санація мало чим відрізняється від традиційної чистки порожнин життєздатних елементів.
Лікування каналів зуба в Києві, яке також називається ендодонтія, поєднує в собі кілька важливих маніпуляцій, які в комплексі здатні усунути джерела розвитку інфекції, допомагаючи тим самим зберегти зуб. Що стосується обробки так званих мертвих зубних одиниць, тобто тих, що не мають всередині нервів, практично не реагуючи на зовнішні подразники, то вона в цілому нагадує класичну процедуру. Під час неї здійснюється препарування емалі, чистка від каріозних тканин, а також обтурація порожнин.
Щоб зуб став умовно «мертвим», необхідно видалити пульпу, а також «вбити» всі присутні нерви. Після цього больовий синдром знизиться і незабаром пропаде повністю. Звільнивши порожнину кореня від пульпи, потрібно здійснити ряд дій, серед яких:
 1. Очищення порожнини кожного проходу від каріозних утворень механічним, лазерним або медикаментозним способом. Найчастіше дана процедура проводиться комплексно.
 2. Повна дезинфекція кореневої системи, яка запобіжить подальшому розвитку хвороботворних бактерій і запаленню м'яких тканин.
 3. Формування нових проходів, в ході якого здійснюються їх фінішна зачистка і шліфування внутрішньої сторони.
 4. Обтурація сформованих порожнин. Часто здійснюється в два етапи, коли спочатку встановлюється тимчасова пломба, а після її демонтажу — постійна.
 5. Реставрація коронки, відновлення її естетичного вигляду. Завершальний етап, який повністю блокує проникнення інфекції всередину.
Очищення каналів — безсумнівно, одна з найважливіших ендодонтичних маніпуляцій. «Європейський Стоматологічний центр» при їх обробці використовує переважно інноваційні способи, що забезпечують не тільки комфортність процедури, її безболісність, але і тривалий терапевтичний ефект. Ми застосовуємо високотехнологічні методики, що дозволяє нам гарантувати клієнтам найкращі результати.