м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Одне з найпоширеніших питань у людей, які вже пройшли операцію з вживлення штучних елементів або тільки планують це зробити: скільки тримається набряк після імплантації зубів? Припухлість може навіть поступово збільшуватися до третього дня. Починаючи з четвертого дня, набряк повинен зменшуватися. Вже через тиждень після хірургічного втручання припухлість повинна зникнути.

Звертатися до лікаря варто в тому випадку, якщо присутні серйозні болісні відчуття, піднялася температура. Також рекомендується звернутися до лікаря, якщо набрякли не тільки ясна та щока, а ще й щелепа, а також інші області у роті. Рекомендується звертатися до спеціалістів також після четвертої доби сильної припухлості, особливо якщо присутні додаткові симптоми, такі як підвищена температура, кровоточивість, неприємні запахи тощо. Навіть якщо у вас виникне хоча б один симптом із перелічених, одразу ж телефонуйте своєму стоматологу і він детально розкаже, як діяти.

Як правильно і абсолютно безпечно зняти набряки після імплантації зубів?

Для того щоб зняти набряки, можна використовувати наступні перевірені рекомендації:

  • Прикладіть щось холодне до щоки. Але бажано все ж таки не надто старатися з дуже холодними компресами, особливо на обличчі. Справа в тому, що на обличчі проходять дуже важливі нерви, у випадку запалення яких відчуття будуть зовсім неприємні.
  • Усі лікарі рекомендують полоскання, але не активні. Після хірургічного втручання можна застосовувати спеціальні антисептики для полоскання, причому в аптеці можна підібрати і доволі бюджетні. Які препарати краще взяти — можна уточнити у лікаря. Головне врахуйте, що полоскати слід не дуже активно, просто набирайте рідину в рот і одразу випльовуйте її. Робіть це після кожного прийому їжі. Чергуйте препарати між собою. Після полоскання краще використовувати спеціальну пасту-гель для загоєння, обережно накладайте її на шви.
  • Застосовуйте препарати, але тільки розумно. Можна після хірургічного втручання використовувати протизапальні засоби, але не варто використовувати потужні знеболювальні засоби або жарознижуючі.

Самолікування в такій ситуації — не найкращий вихід. Не знаєте, як безпечно зняти набряк з обличчя після імплантації зубів, але вам це необхідно зробити терміново? У такому разі просто зателефонуйте лікарю, проконсультуйтеся, дотримуйтеся всіх його призначень, порядок прийому препаратів.

Як ще можна знімати набряк після імплантації зубів і при цьому не завдати собі шкоди?

Потрібно пам'ятати про те, що в реабілітаційний період їжа повинна бути дієтичною і м'якою. Після їжі слід полоскати рот, чистити зуби м'якою щіткою. Все це дозволить мінімізувати травматизацію, набряки та інші неприємні моменти.

Також багато хто рекомендує при набряках спати на високій подушці. Звісно, це буде не особливо зручно, тому що спати потрібно практично наполовину сидячи, але це дозволяє зняти припухлість, допомагає відтоку рідини. Спати на животі, особливо без подушки, не варто, інакше припухлість і набряки будуть зберігатися ще довше. Також рекомендується на цей період відмовитися від перельотів, активних тренувань. Лікарі не радять після імплантації відправлятися в надто спекотні країни. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, вже зовсім скоро ви зможете повернутися до свого звичного способу життя.

Якщо ви ще не вирішили, який метод протезування використовувати, зверніть увагу на Мінімально Інвазивний Метод Імплантації зубів MiMi. Це сучасна методика, після застосування якої ви навіть не зіткнетесь зі значними набряками, припухлістю та іншими неприємними моментами.