м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Але все ж таки, що краще: протези чи імпланти? Все залежить від ситуації, а також від того, з якого боку на це подивитися. Якщо говорити про якість і безпеку, тоді другий варіант однозначно кращий. Якщо ви переживаєте щодо власного бюджету, тоді, звісно ж, краще звернути увагу на перший варіант.

Проте кожен з варіантів має певні переваги і недоліки, які повинен вивчити кожен при плануванні заповнення порожнього місця в зубному ряду.

Переваги імплантації з використанням протезування

Між двома цими способами є суттєва відмінність: протез кріпиться на живі зуби пацієнта, а імплант вживлюється в тканини, встановлюється на штучні елементи.

До основних переваг імплантації можна віднести такі моменти:

  • повне збереження здорових зубів. У разі встановлення імпланта не потрібно здійснювати обточування, видалення нервів у сусідніх зубах;
  • забезпечення максимально надійної фіксації протеза навіть у тому випадку, якщо повністю відсутній зуб;
  • вживлений імплант працює так само, як і справжній зуб, при цьому забезпечує необхідне навантаження;
  • можна встановлювати імпланти для того, щоб замістити весь зубний ряд. Для цього будуть використані мостові протези;
  • термін служби імплантації збільшується практично в кілька разів.

Крім того, імпланти зараз займають лідируючі позиції на ринку та здобули популярність у більшості людей. Термін служби коронок, протезів, зафіксованих на імплантах, а не на живих зубах, збільшується практично вдвічі. Понад 95% всіх встановлених імплантів через 10-15 років після регулярної експлуатації зберігають усі свої зовнішні та функціональні особливості.

Якщо говорити про те, що краще: імплант чи протезування з фінансової точки зору, тоді ви точно скажете, що перший варіант значно дорожчий. Але при класичному протезуванні вас регулярно очікуватимуть фінансові витрати на коронки, опорні зуби тощо. Тому імплантація ще й з фінансової точки зору значно вигідніша.

Що краще для здоров’я: імплант чи протез?

Якщо ви обираєте другий варіант, зуби необхідно обточувати, навіть сусідні одиниці, які будуть виступати як опора. Також може знадобитися і видалення пульпи, що в результаті призведе до того, що зуб більше не отримуватиме корисні вітаміни та мінерали, а це вже говорить про те, що зуб стає крихким, схильним до пошкоджень та руйнування. Такий негативний процес лише посилюється за рахунок додаткового навантаження від протеза. Зуби будуть розхитуватися, ставати більш рухливими. Звісно ж, протез дозволить повноцінно закрити одну дірку, але при цьому в майбутньому будуть утворюватися інші через тиск і відсутність надходження корисних елементів.

Але і на цьому негативні моменти класичного протезування не закінчуються, оскільки воно не здатне мінімізувати ризики атрофії кісткової тканини, яка почалася на місці відсутніх зубних одиниць. Зменшення об’єму кістки буде помітно як зовні, так і внутрішньо. Ви точно помітите, що знизиться функціонал, виникнуть проблеми, пов’язані безпосередньо з ШКТ.

Саме тому, якщо перед вами стоїть вибір – протезування зубів чи імплантація, тоді краще вибрати другий варіант. Звісно, він буде більш дорогим, але він дозволить усунути проблему без значних проблем для організму, а також на тривалий період часу. Імпланти здатні служити понад десяток років, при цьому не виникне жодних збоїв в процесі експлуатації штучного зуба. Але в будь-якому разі, щоб точно вирішити, який варіант підходить саме вам, необхідно консультуватися зі своїм стоматологом. Звертайтеся до грамотних, кваліфікованих спеціалістів і вони завжди допоможуть, а головне – зроблять це правильно, без шкоди для здоров’я, а також якісно і на довгий час.

Один із найсучасніших і безболісних способів імплантації – Мінімально Інвазивний Метод Імплантації зубів MiMi з негайним навантаженням. Уже через кілька днів після такої процедури ви зможете повноцінно повернутися до свого життя і користуватися на всі сто відсотків зубним рядом.