м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Імплантолог говорить щось про клаптеву або трансгінгівальну імплантацію, але ви так і не зрозуміли, що це означає? Що ж, давайте розбиратися. У цій статті ми опишемо основні способи вживлення імплантів і розкажемо, скільки часу займає установка в тому чи іншому випадку.

Клаптевий метод імплантації

Це найпоширеніший метод відновлення зубів, класика світової імплантології. При клаптевому способі втручання включає наступні етапи:

 • введення анестезії, дезінфекція оперованої ділянки;
 • три розрізи ясен (один поздовжній і два поперечних);
 • відшарування утвореного клаптя;
 • виконання отвору металевими фрезами;
 • вкручування імпланта;
 • повернення відсунутої ділянки ясен на місце;
 • накладання швів.

Незважаючи на популярність методу, він є найтравматичнішим з усіх сучасних технологій заміщення зубів. Реабілітаційний період становить мінімум 1–2 тижні, при цьому є високий ризик ускладнень (розходження швів, кровотечі, запалення, нагноєння, відторгнення конструкції). Чим обширніша поверхня рани, тим легше інфекції потрапити на пошкоджену ділянку.

Через високу травматизацію клаптевий спосіб використовується тільки у випадках, коли потрібно відновити 1-2 зуби. При повній або частковій адентії технологія не застосовується. Клаптевий метод має численні протипоказання: деформації альвеолярних відростків, хвороби серцево-судинної системи, цукровий діабет, онкологія, ниркова недостатність, гіпертонічний криз тощо.

Час встановлення – від 60 до 90 хвилин.

Трансгінгівальний (малоінвазивний) метод

Це більш сучасний метод імплантації, при якому немає швів і крові. Замість розрізів лікар робить проколи, буквально вгвинчуючи штифт в тканини. Технологія наступна:

 • за допомогою 3D-моделювання стоматолог репетирує втручання, опрацьовуючи заздалегідь всі необхідні дії з точністю до міліметра;
 • за комп'ютерними знімками виготовляються хірургічні шаблони, які допомагають встановити штифти в правильному напрямку;
 • лікар вживляє імплант через прокол в яснах;
 • одразу фіксує тимчасові коронки для негайного навантаження Immediate Loading;
 • через 3–4 місяці надягає постійні протези, виготовлені за індивідуальними зліпками.

Трансгінгівальна установка зубних імплантів значно скорочує терміни проведення втручання. Весь процес триває близько 30 хвилин. Малоінвазивна операція дає можливість пацієнту прожити реабілітаційний період легко і комфортно, тобто без болю і неприємних відчуттів. Оскільки площа ранової поверхні дуже маленька, ускладнення при трансгінгівальній установці зустрічаються вкрай рідко.

У клініці «Європейський Стоматологічний Центр» надають перевагу Мінімально Інвазивному Методу Імплантації зубів MiMi. Його перевага полягає у відсутності тривалого реабілітаційного періоду, болю і попередніх дорогих втручань. При класичному латеральному методі найчастіше потрібна обширна підготовка у вигляді численних обстежень, аналізів і нарощування кісткової тканини. Це виснажливий і громіздкий процес, який може тривати місяцями. Пацієнту доводиться поетапно чекати загоєння то після синус-ліфтингу, то після фіксації штифта. Перш ніж людина отримає бажану коронку, іноді проходить рік.

Процедура MiMi – найменш травматичний спосіб відновлення зубів. Вона дозволяє уникнути всіх цих проблем. Порядок дій простий. Лікар встановлює імплант через прокол у щільну і тверду кортикальну кістку. Він йде в обхід підясенної кісткової тканини. При цьому використовуються тонкі і довгі конструкції, які мінімізують площу ранової поверхні. На сьогодні імплантація зубів за технологією MiMi є найбезпечнішим і найделікатнішим способом відновлення.