м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Чистка зубів після імплантації – особливості гігієни ротової порожнини

Лікування та період реабілітації займають небагато часу. Однак пацієнтам не слід забувати про власний внесок у цей процес. Особливе значення надається гігієні ротової порожнини, яка є зоною відповідальності пацієнта.

Ефективність лікування та імплантації зубів підвищується завдяки особистій відповідальності пацієнта. Незалежно від обраної методики лікування, дуже важливо дотримуватись правил гігієни. У період відвідування стоматолога та після завершення імплантації зубів лікар надає детальну інформацію щодо догляду за ротовою порожниною та імплантами. Їх дотримання дозволяє продовжити термін служби імплантів. При цьому правильний догляд також дозволить запобігти запаленню, виникненню больових відчуттів. Відсутність необхідної гігієни може призвести до необхідності заміни імпланта. Тому важливо розуміти, як правильно чистити зуби після імплантації і дотримуватись рекомендацій стоматолога.

Базові правила догляду за зубними імплантами та загальна гігієна

Багатьох проблем після імплантації зубів можна уникнути за допомогою правильного догляду. Дуже важливий період відразу після проведення процедури, оскільки заборонено вживати їжу протягом двох годин. Це необхідно, щоб процес загоєння не був порушений. Далі настає черга за гігієною, коли можна чистити зуби після імплантації та дотримуватись інших рекомендацій стоматолога. Після малоінвазивного методу встановлення імплантів рекомендується дотримуватись таких правил:

  • чистка зубів не менше двох разів на день;
  • потрібно використовувати зубну щітку з м’якою щетиною (жорсткі щітки використовувати не слід);
  • дотримуватись техніки чистки – плавні рухи обертального характеру з рухами зверху вниз;
  • потрібно використовувати зубну пасту, але не слід наносити її занадто багато, вибирати пасту слід за рекомендаціями стоматолога;
  • використовувати додаткові засоби догляду за зубами та імплантами – зубну нитку, іригатор, міжзубний йоржик;
  • важлива регулярність – догляд має бути регулярним і з дотриманням техніки чистки.

Вибір засобів гігієни залежить від загального стану ротової порожнини. Немає спеціальних зубних паст, які потрібно використовувати для догляду за імплантами. Проте стоматолог може рекомендувати пасту, виходячи зі стану ясен, зубної емалі природних зубів.

Наявність точних рекомендацій від лікаря дозволяє спростити догляд. Часте питання від пацієнтів: чи можна чистити зуби відразу після імплантації? Насправді, гігієна необхідна, але не має великих відмінностей у порівнянні з доглядом за ротовою порожниною до встановлення імплантів. Єдиний момент – це використання іригатора для полоскання.

Профілактика та відвідування стоматолога після встановлення імплантів

Запобігання виникненню захворювань ротової порожнини залежить не тільки від догляду. Щоб імпланти довго служили, важлива також профілактика. Дотримання гігієни ротової порожнини та використання правильно підібраних засобів для догляду – це основа профілактичних заходів. При цьому не слід забувати про відвідування стоматолога. Навіть коли зуби не болять і відсутній дискомфорт, слід з метою профілактики відвідувати стоматолога не рідше, ніж раз на півроку. Лікар контролюватиме стан імплантів і зубного ряду, а також зможе вчасно виявити невидимі проблеми. Оскільки деякі захворювання можуть розвиватися безболісно, їх своєчасне виявлення дозволить швидко усунути та не дасть поширитися.

Європейський Стоматологічний Центр надає послуги з імплантації зубів мінімально інвазивним методом MiMi. Спеціалісти клініки також консультують щодо догляду за імплантами і допоможуть підібрати засоби гігієни. Також у клініці здійснюються профілактичні огляди. Завдяки застосуванню сучасного обладнання є можливість виявити будь-які стоматологічні проблеми одразу і своєчасно призначити лікування. При цьому профілактичний огляд дозволяє визначити стан імпланта і скоригувати гігієну, якщо пацієнт робить щось неправильно.