м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

У нормі зубний імплант має бути нерухомим. Але іноді він втрачає стійкість і починає хитатися. Більшість таких випадків відбувається незабаром після імплантації, але іноді зовні надійна конструкція раптом стає рухомою через рік чи навіть кілька років. Чому так відбувається і які вжити заходи – розповідають спеціалісти клініки «Європейський Стоматологічний Центр».

Чому хитається імплант

Причина залежить від того, коли саме ви відчули нестійкість конструкції. Якщо імплант хитається одразу після встановлення, швидше за все, щось не так зробив лікар. Наприклад:

 • недостатньо обстежив загальну картину здоров'я пацієнта;
 • неправильно підібрав конструкцію;
 • використовував неякісний імплант;
 • не дотримувався правил асептики;
 • перегрів щелепну кістку;
 • некоректно встановив імплант;
 • виконав операцію, незважаючи на наявний запальний процес у ротовій порожнині;
 • встановив штифт у недостатньо щільну кістку.

У поодиноких випадках зубні імпланти відторгаються через індивідуальну непереносимість матеріалів, з яких вони виготовлені. Також конструкція може не прижитися, якщо пацієнт приховав від лікаря хронічні захворювання, які можуть вплинути на термін відновлення. Наприклад, цукровий діабет або гепатит, які потребують великого обстеження та посилених запобіжних заходів перед операцією. А в деяких випадках при ноявності хронічних захворювань імплантація взагалі протипоказана.

Багато залежить від того, наскільки ретельно пацієнт дотримується рекомендацій стоматолога. Лікарська терапія сприяє якнайшвидшому приживленню, а регулярний догляд захистить ранову поверхню від інфекцій. Відразу після імплантації пацієнту необхідно дотримуватися деяких обмежень: не відвідувати місця з підвищеною температурою, не вживати холодної та гарячої їжі, не піддавати організм фізичним навантаженням, відмовитися від куріння та алкоголю. Недотримання запобіжних заходів може призвести до хитання та подальшого відторгнення конструкції.

Як визначити ступінь ускладнення

Відторгнення імпланту супроводжується серйозними та неприємними наслідками, що виявляються певними симптомами:

 • біль;
 • набрякливість та почервоніння м'яких тканин наколо імпланта зуба;
 • кровотеча;
 • підвищена температура тіла;
 • неприємний запах із рота.

Такі стани потребують невідкладної медичної допомоги.

Що робити, якщо імплант хитається

Слід якнайшвидше потрапити на прийом до лікаря. Стоматолог підбере тактику лікування залежно від причини розхитування та загальної картини здоров'я пацієнта. Самостійно ніяких дій не потрібно підприємати.

Якщо під час огляду виявиться, що розхитався не весь імплант, а коронка, то стоматолог підтягне штифт. При цементному скріпленні конструкція «сідає» заново.

Щоб запобігти ризику розхитування та відторгнення штифта, пацієнти вибирають найбільш надійний Мінімально Інвазивний Метод Імплантації MiMi у клініці «Європейський Стоматологічний Центр». Щадна технологія дозволяє уникнути проблем з аналізами, протипоказаннями, обстеженнями, ситуаціями, які бувають при традиційних способах відновлення втраченого зуба.