м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Імплантація – це хірургічна операція, під час якої пошкоджуються м'які тканини, судини, нервові закінчення. Тому, незалежно від кваліфікації лікаря, пацієнт буде відчувати дискомфорт деякий час після втручання.

Наслідки після встановлення імпланта можуть з'явитися одразу після операції або проявитися протягом кількох місяців чи навіть років. Більшість з них є природними – так організм реагує на пошкодження та появу стороннього тіла в організмі. Але пацієнту важливо знати, коли закінчуються межі норми і починається патологія, щоб вчасно звернутися за медичною допомогою. Про те, як зрозуміти, що щось пішло не так, фахівці клініки «Європейський Стоматологічний Центр» розповідають у цій статті.

Ранні ускладнення після встановлення зубного імпланта

Постопераційні наслідки проявляються в перші 7 днів після імплантації. До них відносяться:

  • біль в області встановлення штифта, в деяких випадках поширюється на всю щелепу. З'являється після закінчення дії анестезії. У нормі зникає за 7 днів. Якщо біль не минає, а, навпаки, посилюється з кожним днем, а лікарські препарати не допомагають – це вагомий привід звернутися до лікаря. Такий симптом свідчить про запальний процес або пошкодження нервового пучка;
  • набряклість. Виникає в прооперованому місці, може поширитися на щоку та всю щелепу. Набряк досягає піка на третій день після втручання і поступово спадає протягом тижня. Якщо симптом з часом стає все більш вираженим, слід негайно звернутися до лікаря;
  • кровоточивість ясен. У нормі проявляється незначно і проходить самостійно за 7 днів. Якщо крові багато, і вона не припиняється, необхідно в екстреному порядку зв'язатися зі стоматологом;
  • підвищення температури до 380С протягом 2–7 днів. Це нормально – так організм реагує на вживлення стороннього тіла в м'які тканини. Якщо температура не нормалізується протягом тижня, це може свідчити про запальний процес і можливе відторгнення імпланта.

Після наркозу пацієнт відчуває оніміння в ротовій порожнині. У нормі воно проходить протягом доби. Якщо цього не сталося, необхідно звернутися до лікаря – можливо, під час операції був пошкоджений нерв.

Ускладнення в пізньому періоді

Більшість наслідків проявляються в перші 7 днів після імплантації. Але лікарі настійно рекомендують пацієнтам продовжувати уважно ставитися до здоров'я, оскільки деякі ускладнення дають про себе знати після кількох місяців і навіть років після операції. Це можуть бути:

  • періімплантит – запальний процес тканин навколо штифта. Характеризується набряком, болісними відчуттями, утворенням ясенної (пародонтальної) кишені;
  • відторгнення імпланта – рідкісне явище, супроводжується запаленням, кровотечею, розхитуванням конструкції, нагноєнням.

Для лікування відстрочених ускладнень стоматолог знімає імплант. Повторне встановлення конструкції стає можливим тільки згодом.

Від чого виникають ускладнення при імплантації

Патологічні наслідки, що супроводжуються запальним процесом, відбуваються через помилку стоматолога або недотримання лікарських рекомендацій пацієнтом. Ускладнення при імплантації на верхній щелепі можуть свідчити про те, що був зачеплений носонебний пучок, нервові закінчення біля іклів або пошкоджені гайморові пазухи.

Наслідки від операції на нижній щелепі зустрічаються рідше, але і тут є свої нюанси. У ході втручання можуть бути зачеплені лицьова артерія і трійчастий нерв.

Як уникнути ускладнень

Найпоширенішою причиною патологічних запалень є людський фактор. Ніхто не застрахований від помилки: чим травматичніша операція, чим більше потрібно виконати дій, тим вищі ризики. Знизити шанси ускладнень можна, якщо зробити вибір на користь щадної техніки імплантації.

Найбільш безпечним методом відновлення втрачених зубів міжнародні спільноти стоматологів називають Мінімально Інвазивний Метод Імплантації MiMi. Передова технологія відрізняється щадним ставленням до пацієнта, про що свідчать численні позитивні відгуки. На відміну від традиційних методик імплантації MiMi не вимагає великої кількості аналізів і обстежень. Завдяки мінімальному втручанню і щадному режиму такий спосіб рекомендують навіть пацієнтам, яким через протипоказання відмовили у класичному лікуванні.

Методика MiMi не викликає ускладнень і одразу дає людині те, навіщо вона прийшла, – нові зуби. Післяопераційний період проходить легко і комфортно. Єдине місце в Україні, де методика доступна пацієнтам, – клініка «Європейський Стоматологічний Центр» в Києві.