м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Як позбутися проблем із зубами за допомогою імплантації?

Для вирішення проблеми існує безліч методик. Вперше імпланти почали встановлювати в 1950-х роках, з того часу технологія значно змінилася. Раніше застосовувалася двохетапна імплантація, спочатку видаляли пошкоджений зуб, а після загоєння лунки встановлювали штифт. На процес приживлення впливає інфекція, яка може утворитися в лунці. В результаті проміжок між етапами міг займати до півроку.

Сьогодні стоматологи можуть встановити імплант за одне відвідування, використовуючи при цьому мінімально інвазивний метод імплантації MiMi. Для видалення інфекції використовується лазерний або ультразвуковий методи. Це покращує кровообіг. Спеціалісти Європейського Стоматологічного Центру в роботі використовують ербієвий та діодний лазери, завдяки яким значно скорочується час лікування, а імпланти значно краще інтегруються. Пацієнтам не потрібен тривалий прийом антибіотиків, значно знижується ризик виникнення ускладнень.

Що не можна робити перед імплантацією зубів?

Щоб уникнути можливих ускладнень, необхідно заздалегідь готуватися до процесу імплантації. Спеціалісти рекомендують:

 • Відмовитися від куріння та вживання алкоголю;
 • Нормалізувати сон;
 • Вживати їжу, багату на вітаміни;
 • Не приймати препарати, які розріджують кров.

Перед тим, як вживити штучні зуби, не потрібно робити щеплення. Вони можуть стати причиною додаткового навантаження на імунну систему. Також заборонені важкі фізичні навантаження. Якщо операція призначена на першу половину дня, необхідно відмовитися від сніданку. За дві години до процедури можна випити солодкий чай. Якщо ж імплантація буде проводитися у другій половині дня, допустимий легкий сніданок.

Що не можна робити після встановлення імплантатів?

Найсуворіші обмеження стосуються першої доби після операції. У пацієнта може набрякати ясна та щока, підвищуватися температура, з'являтися больові відчуття та кровотеча. У цей час м'які тканини беззахисні перед інфекцією, тому потрібно намагатися не допустити її розвитку. Протягом двох годин після операції заборонений прийом їжі або пиття. Якщо не дотримуватися цієї рекомендації, шви можуть розійтися, і всередину проникне інфекція. До того ж у цей час ще діє анестезія і можна випадково прокусити щоку або губу. При застосуванні загального наркозу їсти можна лише через чотири години.

Гаряча, гостра, дуже холодна, солона та кисла їжа заборонена протягом двох-трьох тижнів. Також слід відмовитися від спецій та прянощів. Не можна жувати на ту сторону, де був встановлений штучний зуб. Це необхідно для того, щоб уникнути навантаження на штифт, який був вживлений.

Пацієнти повинні враховувати, що зміни повинні торкнутися навіть сну. У перший час слід відмовитися від сну на боці. Спати можна лише на спині, використовуючи високу подушку, щоб уникнути припливу крові до голови, через який може збільшитися набряк.

Відразу після операції потрібно відмовитися від чистки зубів і полоскання рота. Потім слід використовувати м'яку щітку, але процедуру потрібно виконувати дуже акуратно, щоб уникнути травмування м'яких тканин.

Обмеження після імплантації зубів:

Спосіб життя після імплантації зубів практично не змінюється, але протягом певного періоду необхідно дотримуватися деяких обмежень:

 • Відмовитися від куріння та вживання алкоголю. Ці шкідливі звички негативно впливають на процес загоєння та можуть призвести до розвитку ускладнень.
 • Не вживати кофе та інші кофеїнові напої. Кофеїн може посилювати кровотечу та уповільнювати загоєння.
 • Уникати солодких газованих напоїв. Вони містять багато цукру, який створює сприятливе середовище для розвитку бактерій.
 • Обмежити активні фізичні навантаження. Інтенсивні тренування можуть збільшити кровообіг і призвести до кровотечі з лунки.
 • Не відвідувати баню, сауну та приймати гарячу ванну. Висока температура може спровокувати кровотечу та набряк.
 • Уникати тривалого перебування на сонці. Ультрафіолетове випромінювання може негативно вплинути на процес загоєння.
 • Остерігатися переохолодження. Простуда може призвести до розвитку інфекції.

Додаткові рекомендації:

 • Протягом перших тижнів після імплантації не рекомендується плавати, навіть у басейнах.
 • Важливо уникати сквозняків, щоб не застудитися.
 • Спеціалісти рекомендують регулярно гуляти на свіжому повітрі. Це допоможе покращити кровообіг і сприятиме загоєнню.

Подальші кроки:

Після імплантації зубів важливо дотримуватися всіх рекомендацій вашого стоматолога. Це допоможе вам мінімізувати ризик виникнення ускладнень і максимально скоротити час загоєння.

Якщо ви хочете отримати красиву та здорову посмішку, зверніться до Європейського Стоматологічного Центру. Наші досвідчені фахівці проведуть первинний огляд, розроблять індивідуальний план лікування та допоможуть вам відновити зубний ряд.