м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Як правильно доглядати імпланти зубів?

Загалом, причин може бути величезна кількість, коли потрібно протезування. Та й коронки на імплантах, на відміну від природних зубних одиниць, виглядають досить привабливо, навіть через роки вони не втрачають своїх початкових характеристик.

Але як і у випадку з натуральними зубами, штучні також можуть втратити свій початковий відтінок, саме тому дуже важливо за ними грамотно доглядати, проводити ретельне очищення.

Як повинен проводитися догляд за зубами, встановленими на імпланти? 

Догляду за зубами слід приділяти дійсно серйозну увагу, так як за відсутності необхідного догляду за ротовою порожниною в рази збільшуються ризики запалення тканин. Таке запалення може вже призвести до серйознішого ускладнення, навіть відторгнення самої конструкції. Для того, щоб уникнути всіх серйозних наслідків, потрібно дотримуватися спочатку наступних правил:  

 • старайтеся мінімізувати контакти з надмірно холодними або гарячими напоями; 
 • уникайте вживання в їжу солодощів, надто кислих і перчених продуктів та страв; 
 • не чіпайте після операції зону, куди було встановлено імплант, особливо в день хірургічного втручання; 
 • старайтеся уникати твердих продуктів;
 • у перші дні після операції намагайтеся пережовувати продукти саме здоровою частиною щелепи; 
 • для чищення зубів застосовуйте стандартну зубну щітку середньої жорсткості або взагалі м'яку;
 • починаючи з другої доби після процедури, полоскайте ротову порожнину сольовим розчином, причому бажано це робити кожні дві години і щоразу після вживання їжі. 

 

У перші місяці після операції штифт досить вразливий, тому важливо своєчасно, регулярно приймати всі необхідні препарати та дотримуватися рекомендацій свого лікаря. 

Якщо ви ще роздумуєте щодо імплантації зубів, зверніть увагу на мінімально інвазивний метод імплантації зубів MiMi. Справа в тому, що це справді сучасна, унікальна методика, яка не вимагає від пацієнта тривалого періоду відновлення. Реабілітація пройде максимально оперативно і без особливих складнощів. Відповідно, особливий догляд після реабілітації не буде потрібний, можна буде практично відразу повернутися до свого звичного догляду за ротовою порожниною. 

Як правильно доглядати за імплантами зубів після загоєння зони після хірургічного втручання? 

Після загоєння зони, де проводилося хірургічне втручання, можна повернутися до стандартних варіантів догляду та гігієни за ротовою порожниною: 

 • Виконуйте ретельне чищення зубів щіткою, пастою мінімум 2-3 рази на добу. 
 • Після кожного прийому їжі полоскайте ротову порожнину спеціальними засобами, якщо не використовуєте їх, застосовуйте хоча б воду. 
 • Використовуйте протикарієсну зубну пасту, а також зубну щітку зі щетиною середньої або низької жорсткості.
 • Мінімізуйте кількість застосування відбілюючих паст для зубів. 
 • Застосовуйте спеціальні стоматологічні йоржики або хоча б зубну нитку. Це дуже важливо для того, щоб ретельно очистити простір між зубами, тому що в нього також регулярно проникають продукти харчування.

Щорічно хоча б один раз відвідуйте імплантолога, для того щоб зробити профілактичний огляд. Це допоможе вашому лікареві оцінити стан штучного зуба. Також дуже важливо своєчасно відвідувати лікаря, щоб здійснювати доглядові процедури, усувати зубне каміння, наліт. Бажано це робити у свого лікаря, який проводив для вас імплантацію. Причому тривалість служби штучного елемента залежить від терміну служби імпланта.