м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних

Українсько-німецький круглий стіл із питань стоматології.

28 березня 2015р

У Києві відбувся захід, організований "Європейським стоматологічним центром" за участю Німецької асоціації оральних імплантологів (DGOI). Обговорювалися питання організації стоматологічної служби в Україні та за кордоном, включаючи систему навчання лікарів, медичне страхування та ліцензування. Лікарі висловили інтерес до обміну досвідом та підготовки наукового симпозіуму "Європейські стандарти лікування стоматологічних хворих", запланованого на 6 листопада 2015 року у Києві. Президент DGOI доктор Фред Бергман високо оцінив роботу Європейського Стоматологічного Центру. Ця подія отримала висвітлення в українській пресі.

 

28 березня 2015 року в Києві відбувся круглий стіл, присвячений питанням організації стоматологічної служби в Україні та за кордоном, за участю Німецької асоціації оральних імплантологів (DGOI) в особі її президента доктора Фреда Бергмана. Організатором заходу виступив "Європейський стоматологічний центр".

На порядку денному - система навчання лікарів-стоматологів в Німеччині та Україні, проблеми гарантованого медичного страхування та ліцензування в галузі стоматології та багато іншого.

"За останні півроку це вже четвертий круглий стіл, за яким провідні фахівці країни зустрічаються, щоб обговорити актуальні проблеми в галузі стоматології, - каже головний стоматолог МОЗ України Олексій Павленко. - Це неформальні зустрічі, на яких висловлюються думки як наших фахівців, так і зарубіжних для пошуку оптимальних шляхів впровадження європейських стандартів в нашу роботу. Будь-яка стоматологічна служба включає в себе три складових: безперервне навчання (до- і післядипломної), робота в реальних умовах кл нической бази, а також питання, пов'язані з використанням матеріалів і технологій стоматології. Що стосується першого блоку, наприклад, то в додипломної освіти необхідно привести кількість годин, що відводяться для вивчення стоматологічної дисципліни до європейських стандартів. У післядипломній важливим моментом є максимальне використання для стажування і інтернатури клінічних баз, розширення напрямків університетських клінік, а також приватних клінік, які в обов'язковому порядку повинні бути ліцензованими і аккред Това. На порівняльному аналізі нашої діючої системи і європейської можна виділити якісь важливі моменти, адаптувати їх в Україні, після чого чекати по ним законодавчого рішення ".

Президент DGOI Фред Бергман детально розповів про німецькій системі освіти стоматологів, в тому числі і післядипломної, а також наголосив на важливості міжнародного обміну досвідом, зокрема, в сфері імплантології.

"В ході дискусії ми відзначили, що українська система освіти в сфері стоматології надзвичайно схожа на систему освіти в Німеччині, - каже головний дитячий стоматолог МОЗ України Наталія Савчук. - Це надзвичайно приємно і означає, що ми йдемо в правильному напрямку. Крім цього, у нас з'явилося багато планів з післядипломної освіти, що допоможе українським лікарям-стоматологам підвищити свою кваліфікацію ".

Доктор Бергман представив загальний план німецької навчальної програми для стоматологів "8 + 1" - курс з 9 занять, які проводяться у вихідні дні, і запропонував свої ідеї щодо того, як цю програму можна впровадити в державних і приватних університетах України. "Цей план не є споконвічно німецьким продуктом, - зазначає Фред Бергман. - Розклад було складено на основі кращих навчальних програм по всьому світу, і перевага всього цього в тому, що українські стоматологи можуть на належному рівні отримати необхідні знання та досвід без необхідності виїзду в європейські країни, Нью-Йорк, Сан-Франциско або Сінгапур, наприклад ".

Найбільш гострим і важливим, проте, залишається питання впровадження європейських та світових стандартів у вітчизняне простір.

Реалізація всього цього процесу буде залежати не тільки від бажання головних фахівців України, а, в першу чергу, від дисципліни керівників тих установ, де буде впроваджуватися і опрацьовуватися ця програма. Програма є, давайте її реалізовувати. Зараз ми зустрілися з Фредом Бергманом з Німеччини, запросимо фахівців з Іспанії, Америки, інших європейських країн. Результати кожної зустрічі, кожен момент ми будемо обкатувати, так як повинні бути впевнені на 100%, що даний протокол надання допомоги пацієнту є найкращим в наших умовах ".

Також акцентувалася увага на необхідності налагодження механізму обміну досвідом між українськими молодими фахівцями, а також досвідченими лікарями з фахівцями в Європі та інших країнах: "Завдання - навчити, підготувати молодих фахівців, після чого направити їх на навчання до експертів за кордон, щоб в результаті вони імпортували отримані знання і технології, реалізували їх в нашому просторі ".

Учасники конференції окреслили також, що дана зустріч поклала початок роботі з підготовки до наукового симпозіуму "Європейські стандарти лікування стоматологічних хворих", який пройде в Києві 6 листопада 2015 року.

"Після обговорення за круглим столом доктор Бергман відправився в" Європейський стоматологічний центр ", - розповідає директор центру Ольга Климентьєва. - Професор провів консультації пацієнтів та навчальний семінар для лікарів-стоматологів. Хочу зазначити, що подібні зустрічі стали вже традицією, так як Фред Бергман - частий гість нашої клініки. в кожен зі своїх приїздів до Києва він приділяє час для спілкування і обміну досвідом з нашими фахівцями ".

Оцінивши високий рівень роботи центру і кваліфікацію лікарів-стоматологів зокрема, президент Німецької асоціації оральних імплантологів подякував Ользі Климентьєва і головного лікаря центру Вадима Климентьєва за запрошення і організацію всього заходу.