м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних

Міжнародний симпозіум "Європейські стандарти лікування стоматологічних пацієнтів" за підтримки головного спонсора - Європейського Стоматологічного Центру.

В рамках міжнародного симпозіуму, відкритого ректором НМАПО імені П. Л. Шупика, академіком НАМН України, професором Юрієм Вороненко, обговорювались ключові аспекти реформування стоматології в Україні. Основною метою події є привертання уваги медиків і вчених до актуальних проблем галузі та визначення стратегічних напрямків розвитку. Ця подія отримала відображення в українській та німецькій пресі.

ОБМІН ДОСВІДОМ

6-7 листопада в Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П. Шупика відбувся науково-практичний симпозіум за міжнародною участю «Європейських стандартів лікування стоматологічних хворих». Генеральним спонсором зустрічі виступив «Європейський стоматологічний центр» - представник Німецької асоціації оральних імплантологів (DGOI) в Україні. На урочистому відкритті симпозіуму були присутні штатний помічник міністра охорони здоров'я, народний депутат VII скликання Роман Ілик, виконуючий обов'язки директора медичного департаменту МОЗ України Василь Кравченко, ректор Національної медичні кой академії післядипломної освіти ім. П. Шупика академік Юрій Вороненко. Почесними гостями (а також доповідачами, які виступили в ході симпозіуму) стали професор Франкфуртського університету Пауль Вейгль і президент Німецької асоціації оральних імплантологів (DGOI) Фред Бергманн.

АЛЕКСАНДР ПОЛОВЦЕВ

Відкрив симпозіум ректор НМАПО імені П. Л. Шупика, академік НАМН України, професор Юрій Вороненко. Вітаючи гостей, він звернув увагу на те, що зараз як ніколи актуально визначитися з подальшими шляхами розвитку української охорони здоров'я. Звертаючись до учасників симпозіуму, Роман Ілик зазначив, що основною метою проведення симпозіуму є привернення уваги медиків і учених до проблем, пов'язаних з реформуванням стоматологічної галузі, визначення шляхів розвитку стоматології в Україні. Виконуючий обов'язки директора медичного департаменту МОЗ України Василь Кравченко побажав симпозіуму успіху і висловив упевненість, що його робота допоможе в реформуванні української стоматології.

событияобм1
Роман Ілик розповів про необхідність реформування української стоматології

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

Актуальність зустрічі підкреслює хоча б той факт, що, за даними Міністерства охорони здоров'я, наша країна посідає перше місце в Європі за поширеністю стоматологічних захворювань: у 92% українських підлітків є карієс (в Західній Європі-у 40%), а у 100% людей старше 40 років - пародонтит.
Загальні завдання, що стоять в даний час перед українською системою охорони здоров'я, змалював у своєму виступі заступник голови Вченої ради МОЗ України, завідувач сектором науки і інновацій Управління координації центрів реформ, член кореспондент НАМН України, професор Олександр Волосовець.

«Перша частина симпозіуму присвячена питанням надання стоматологічної допомоги населенню. У стратегічному плані ми знаходимося на порозі визначення, якою має бути така допомога, яка в ній роль держави. Тому шукаємо шляхи і рамки партнерства державного і приватного секторів. Також розглядалися питання підготовки фахівців, їх стажування, післядипломна освіта. - пояснив директор Інституту стоматології НМАПО Олексій Павленко. - У другій частині представлена ​​Німецька асоціація оральних імплантологів (DGOI). Наші колеги ознайомили з прийнятою у них системою підготовки фахівців, ліцензуванням, акредитацією. Оскільки німецька стоматологія традиційно вважається фундаментальною, то ми маємо намір по можливості імплементувати в нашу практику деякі їхні напрацювання ».

 

событияобм2

"Це прекрасно вписується в загальнодержавний процес євроінтеграції. Сьогодні Україна тільки починає шлях до власної системи якості стоматології. Так що симпозіум вкрай корисний для майбутнього нашої охорони здоров'я. Вдячний організаторам за надану можливість. Хочу побажати, щоб симпозіум став тільки початком".

 

Владислав Маланчук, зав. кафедрою хірургічної стоматології НМУ ім. О. Богомольця, член-кореспондент НАМН України, професор

 

 событияобм3

 

Ректор НМАПО професор Юрій Вороненко, вітаючи учасників, звернув увагу на те, що зараз як ніколи актуально визначитися з подальшими шляхами розвитку української охорони здоров'я

 

Професор кафедри стоматології НМАПО Ірина Мазур пояснила, що у нас, в Україні вже була створена власна модель освіти, яка дозволяє випускати хороших фахівців. «Вони можуть конкурувати з будь-якими зарубіжними колегами. Але час вносить свої корективи. Розвиток технологій йде дуже швидкими темпами. Кожні два роки оновлюється весь масив медичної інформації. Встигнути сучасним вищим навчальним закладам за такими темпами неможливо. Тим більше в Україні, в нинішній обстановці. Цей симпозіум показав, що наша модель освіти прекрасна. Але не вистачає матеріально-технічної бази. Бракує імітаційних кабінетів, де студент, перш ніж підійти до пацієнта, відпрацьовує всі навички. І той рівень матеріально-технічної бази, яку в своїй доповіді продемонстрував наш колега з Франкфурта, - це демонстрація того, до чого нам треба прагнути », - вважає Ірина Мазур.

Професор Павленко зазначив, що для втілення будь-яких намірів в життя завжди потрібні ініціатори - ті люди, які будуть працювати над їх реалізацією, захоплювати за собою інших. Сьогодні ті, хто прагне привнести нові методи в нашу медицину, вже заснували Українську асоціацію оральних імплантологів.

Ми всіма силами прагнемо підвищувати загальний рівень української стоматології. Для цього реалізуємо програми навчання лікарів, організуємо зустрічі на зразок тієї, на якій ви сьогодні присутні ».
Вадим Климентьєв, головний лікар Європейської клініки.

 

СЛОВО ГОСТЯМ

Президент Німецької асоціації оральних імплантологів (DGOI) Фред Бергманн назвав симпозіум «Європейські стандарти лікування стоматологічних хворих» прекрасним зразком міжнародного обміну думками та знаннями. «Сподіваюся, моя лекція буде сприяти встановленню нових стандартів стоматології у вас в країні. Хочу подякувати за запрошення на симпозіум «Європейський стоматологічний центр». Він багато робить для того, щоб донести європейський досвід в Україні. Сьогоднішня зустріч - підтвердження того », - зазначив Фред Бергманн.

На думку професора Пауля Вейгля, він взяв участь в прекрасно організованому заході. «Я виступив з доповіддю« додипломної та післядипломної стоматологічне освіту, включаючи спеціалізацію з імплантології (діючі німецькі та європейські стандарти) »і бачив, який інтерес він викликав у аудиторії. Переконаний, що, користуючись нашим досвідом, Україна незабаром підніметься до досягнутого в Європі рівнем надання стоматологічної допомоги та підготовки фахівців », - сказав пан Вейгль.

ДУМКА СЛУХАЧІВ

В ході роботи симпозіуму журналісту вдалося поспілкуватися з його учасниками - тими, хто заповнив простору аудиторію в НМАПО. На думку головного стоматолога Київської області Василя Рибака, в ході таких зустрічей українські стоматологи долучаються до досвіду і знань своїх колег із Західної Європи, а потім використовують набуті знання по всій країні. «Наші стоматологи отримали прекрасний шанс побачити інший рівень стоматології. Ми бачимо, що державні установи та приватний сектор повинні працювати спільно заради здоров'я наших людей », - вважає Василь Рибак.

Завідувач кафедри хірургічної стоматології НМУ ім. О. Богомольця, член-кореспондент НАМН України, професор Владислав Маланчук зазначив, що симпозіум допоміг всім присутнім краще усвідомити, як влаштована і функціонує в розвинених країнах система охорони здоров'я і ведеться навчання фахівців, як вони підвищують кваліфікацію. «Це прекрасно вписується в загальнодержавний процес євроінтеграції. Хочу звернути вашу увагу на те, що сьогодні Україна тільки починає шлях до власної системи якості стоматології. Так що симпозіум вкрай корисний для майбутнього нашої охорони здоров'я. Вдячний організаторам за надану можливість. Хочу побажати, щоб симпозіум став тільки початком », - прокоментував ситуацію професор Маланчук.

На думку завідувача кафедри хірургічної стоматології, щелепно-лицевої хірургії і стоматології Харківської медичної академії післядипломної освіти, професора Ірини Лісової, перед українською охороною здоров'я в даний час стоять великі завдання по організації високоякісного надання медичної допомоги: «Симпозіум привносить ясність в питання організації стоматології і готує кроки до реорганізації галузі. А також дозволяє формувати стандарти лікування. Дуже корисно було дізнатися про досвід запрошених колег з Німеччини ».


событияобм4
Директор інституту стоматології А. Павленко вручив сертифікати Гостям з Німеччини - професорам Паулю Вейгль і Фреду Бергманном