м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних

Лазерне лікування пародонтозу

Механізм розвитку пародонтозу досить складний. Найчастіше хвороба виникає на тлі загальносоматичних проблем, таких як патології ендокринної системи, метаболічні порушення, атеросклероз, підвищений кров'яний тиск, гастроентерологічні захворювання, нейрогенні дистрофії. Характерна особливість — відсутність запалення. Візуально хворобу можна розпізнати за оголенням шийок зубів, а також наявністю патологічних зубоясенних кишень і зубних відкладень. Лікування пародонтозу необхідно починати якомога раніше. У міру прогресування захворювання відбувається руйнування глибоких шарів пародонту, зуби розхитуються, між ними з'являються щілини. Поява запальних осередків слизової ясен вважається вторинним симптомом.

На запущеній стадії зуби починають випадати. Щоб уникнути таких негативних наслідків, важливо своєчасно звертатися до лікаря. У Європейському Стоматологічному Центрі проводиться лазерне лікування пародонтозу. Це абсолютно новий, революційний підхід, який дозволяє успішно впоратися з симптомами захворювання без застосування неприємних і болісних процедур.

Пародонтоз: симптоми та лікування

На першому етапі патологія ніяк себе не проявляє. Перший ознака — візуально помітне зменшення тканин навколо зубів. На відміну від періодонтиту — запального захворювання ясен, для якого характерні осередкові ураження, патологічний процес при пародонтозі протікає однорідно. Додатковими симптомами захворювання є:

 • атрофія міжзубних сосочків;
 • оголення шийок зубів;
 • крайова рецесія ясен;
 • щільні над'ясенні відкладення;
 • ерозія емалі;
 • клиновидні дефекти.

При появі цих симптомів важливо якомога раніше звернутися за професійною допомогою. В «Європейському Стоматологічному Центрі» проводиться ефективне лікування пародонтозу з застосуванням лазерних технологій. Це сучасна методика, яка дозволяє досягти чудових результатів при мінімальному дискомфорті для пацієнта.

Діагностика та лікування пародонтозу в клініці «ЄСЦ»

На початковому етапі виконується ретельне обстеження. При необхідності лікар призначає додаткові дослідження, такі як рентген (ортопантомограма).

Для терапії пародонтиту, пародонтозу та інших захворювань пародонту в «Європейському Стоматологічному Центрі» використовується лазерне лікування. За його допомогою проводиться глибоке очищення зубів і коренів, які оголюються внаслідок рецесії (убуття) ясен. Лазер ефективно видаляє м’які та тверді зубні відкладення і сприяє здоровій регенерації навколозубних тканин.

Раніше методи лікування пародонтозу на пізніх стадіях включали в себе лоскутні операції, під час яких тканину ясен розрізають, щоб оголити та очистити корені зуба. Після завершення процедури на ясна накладаються шви. Застосування лазера стало мінімально інвазивною та практично безболісною альтернативою високо травматичним хірургічним процедурам.

Нова методика допомагає зменшити глибину патологічних зубоясенних кишень, які часто запалюються. Лазерне випромінювання сприяє відновленню мікроциркуляції та активізації імунних процесів у навколозубних тканинах.

Як проводиться лазерне лікування пародонтозу та інших захворювань ясен

Лазерна установка генерує сфокусований світловий промінь, який проникає лише на певну кількість шарів клітин, що дозволяє чітко контролювати процес лікування. Потужність сучасних лазерів можна регулювати. Під час лікування пародонтиту лікар обробляє уражені ділянки повільними рухами, вбиваючи бактерії та видаляючи уражені тканини. Ультратонкий лазерний наконечник дозволяє проникнути в патологічні зубоясенні кишені та очистити їх, не вдаючись до хірургічної операції.

Лікування зубного пародонтозу також полягає в обробці зубоясенних кишень лазером після внесення спеціального фотосенсибілізуючого гелю. Крім того, лікар очищає поверхню зубів від твердих відкладень і полірує її. Після впливу лазером на навколозубних тканинах формується фотокоагуляційна плівка, яка запобігає повторному зараженню бактеріями та прискорює процес регенерації клітин.

Переваги лазерної терапії

Лікування захворювання пародонтоз лазером має низку переваг у порівнянні зі стандартними методами терапії. Серед них:

 • менша болісність;
 • безкровність процедури;
 • відсутність необхідності накладання швів;
 • стимуляція мікроциркуляції та імунних процесів у тканинах пародонту;
 • зниження ризику післяопераційної інфекції.

Лазерне лікування підходить всім пацієнтам, як здоровим, так і тим, що страждають на діабет, гемофілію або приймають антикоагулянти. Терапія супроводжується мінімальним дискомфортом. Лазер має знеболюючий ефект при обробці м’яких тканин. Він чинить миттєвий терапевтичний вплив, перш ніж нервові закінчення встигають на нього зреагувати.

Лікування пародонтозу перед імплантацією зубів

Пародонтоз є одним з протипоказань до стандартної імплантації. Це захворювання викликає руйнування кісткової тканини, через що встановлення класичних імплантатів часто стає неможливим. Раніше ця проблема вирішувалася процедурою нарощування кісткової тканини. Це досить серйозна хірургічна операція, після якої потрібно тривале відновлення (від 4 місяців до півроку). «Європейський Стоматологічний Центр» пропонує як альтернативу унікальну послугу — Мінімально Інвазивну Імплантацію зубів MiMi.

На відміну від стандартних титанових гвинтів, міні-імплантати мають більш вузький діаметр, тому їх можна встановлювати пацієнтам з дефіцитом кісткової тканини. Процедура проводиться в один етап. Для встановлення не потрібно відшаровувати слизисто-надкістковий лоскут. Імплантат вводиться в кісткову тканину через невеликий прокол у яснах. Тому відновлення проходить дуже швидко. Міні-імпланти можна одразу навантажувати. На практиці це означає, що пацієнт може отримати нові зуби вже на наступний день після імплантації.

Перед встановленням імплантатів лікарі «ЄСЦ» проводять ретельне лікування пародонтозу лазером. Після чого одразу встановлюються міні-імплантати. Такий метод відновлення цілісності зубного ряду має мінімум протипоказань, не потребує тривалої передопераційної діагностики. Крім того, на відміну від стандартної імплантації, він практично не пов’язаний з ризиком ускладнень.