м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

Фторування зубів

Що таке фторування зубів

Фторування – це ефективний метод профілактики карієсу. Не дарма багато продуктів для догляду за порожниною рота містять фтор. Він відіграє дуже важливу роль у підтримці здорової посмішки. Ця речовина взаємодіє з кальцієм, що міститься в емалі, робить її більш стійкою до кислого середовища порожнини рота. Крім цього, вона знижує здатність карієсогенних бактерій засвоювати цукор і виділяти небезпечні кислоти. Ціна фторування зубів невисока, а користь від цієї процедури дуже велика.

Ремінералізація – це лікувально-відновлювальний метод нормалізації мінерального складу зубної емалі. У Києві цю процедуру можна пройти в Європейському стоматологічному центрі (ЄСЦ).

 

 

Коли та навіщо потрібно робити фторування зубів у Києві?

Лікування доступне пацієнтам у будь-якому віці. Дітям його призначають з наступними цілями:

  1. Захист емалі. Зубки, які тільки з’явилися у дитини, ще недостатньо міцні, їхній верхній шар ще слабо мінералізований, він вразливий до пошкодження кислотами, що виробляються карієсогенними бактеріями. Процес насичення мінералами триває приблизно 2 роки. У цей час дитячі зуби потребують додаткового захисту. Фторування дітям можна починати у віці 1,5-2 років відповідно до рекомендацій лікаря.
  2. До і після ортодонтичного лікування. Носіння пластин і брекетів для виправлення прикусу сприяє розвитку бактерій у порожнині рота. Фторування зубів, вартість якого набагато нижча, у порівнянні з ціною на лікування карієсу, допоможе уникнути цієї проблеми.
  3. Зміцнення емалі в підлітковому віці. Зміна гормонального фону у дитини призводить до збільшення в’язкості слини, через що зубна поверхня недостатньо очищається. У цьому ж віці знижується рівень батьківського контролю гігієни порожнини рота дитини.

Фторування зубів у Києві в стоматології ЄСЦ рекомендується дорослим пацієнтам:

  • для загальної профілактики карієсу;
  • для захисту від руйнування зубів навколо пломб і протезів, а також після ортодонтичного лікування;
  • з метою усунення гіперчутливості, в тому числі й в пришийковій області.

 

 

Показання та протипоказання до фторування зубів

Раніше ця процедура була обов’язковою для молодших школярів. Сьогодні її проводять за бажанням і дітям, і дорослим.

Показанням до лікування є:

  • зміна кольору і видимі ознаки демінералізації емалі;
  • профілактика каріозних уражень перед установкою ортодонтичних пристроїв;
  • попередження первинного і вторинного карієсу, а також гіперчутливості.

Дорослим фторування емалі зубів у Києві в Європейському стоматологічному центрі проводиться після видалення зубного каменю і професійного чищення.

Основними протипоказаннями є алергія на фтор і флюороз. Після огляду порожнини рота стоматолог вирішить, чи безпечно проводити лікування.

 

Види фторування

Розрізняють два способи обробки фторвмісними препаратами: просте і глибоке фторування зубів. Вартість цих процедур різниться, але не значною мірою.

Перший вид обробки передбачає нанесення на попередньо очищену емаль гелю або лаку, який згодом застигає, формуючи захисну плівку. Після такого лікування слід утриматися від їжі кілька годин. Проводиться воно кожні 3-6 місяців.

Глибоке фторування зубів у Києві, ціна на яке трохи вища, – це ефективніший метод профілактики. Ретельно очистивши та висушивши емаль, лікар наносить на неї розчин. В його основі – фтористі солі магнію та кальцію. Через деякий час наноситься другий препарат з вмістом гідроксиду міді-кальцію. Вступаючи в хімічну реакцію, ці речовини формують мікрокристали фторидів кальцію.

Незалежно від того, який метод фторування емалі зубів в Києві ви виберете, в клініці ЄСЦ можна розраховувати на високу якість лікування.

 

 

Фторування і ремінералізація: в чому різниця?

Ремінералізація виконується для заповнення дефіциту мікроелементів у верхньому шарі зубів. Мета обробки фтором – захист від негативного впливу бактерій і продуктів їхньої життєдіяльності.

Ремінералізація емалі зубів виконується в стоматології з використанням професійних препаратів. Мета методики полягає у відновленні емалі та насиченні її мінералами. Рекомендується за наявності таких проблем: патологічна стертість, демінералізація зубів або пошкодження після носіння ортодонтичних пристроїв.

 

Як проходить процедура фторування зубів?

Лікування проводиться з використанням декількох підходів. Найчастіше стоматолог наносить на ретельно очищену зубну поверхню тонкий шар фторвмісного гелю, лаку або піни. Іноді для цього застосовується пензлик, іноді – спеціальна капа. Препарат повинен залишатися на місці кілька годин (в день процедури не можна користуватися зубною щіткою і пастою). Під час дії розчину іони фтору повільно вивільняються і проникають у зубну емаль.