м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних

Лікування з мікроскопом

Лікування з мікроскопом

В останні роки відбувалося активний розвиток всіх галузей медицини. Не стала винятком і стоматологія. Впровадження нових технологій в лікуванні каналів зубів, застосування інноваційних приладів, поява ультрасучасних матеріалів та інструментів відкрили нові можливості для розвитку хірургічної стоматології та ендодонтії.

Одним з найбільш значних кроків вперед в лікуванні стало застосування систем збільшувальною оптики, а точніше лікування зубів під мікроскопом, через який можна побачити зуб в максимально можливому наближенні. Особливо важливою ця інновація є для операційної мікроскопії. Завдяки оптичним збільшувальним системам фахівці-стоматологи змогли вийти на якісно новий рівень в лікуванні каналів із застосуванням мікроскопа. Про користь застосування оптики в медицині говорив один з основоположників стоматологічної мікроскопії Гаррі Кар. Він стверджував, що лікар здатний вилікувати тільки те, що може побачити.

Як звикнути лікаря?

Зміна інструментів на будь-якому етапі лікування, навіть для фахівця високого класу - завжди певний стрес. Використання інноваційних технологій може погіршити його, з огляду на відсутність досвіду і необхідність звикати до роботи з новим обладнанням.

Щоб лікування зубів за допомогою мікроскопа не викликало дискомфорту і болю, необхідно дотримуватися ряду правил. Одне з них - правильні положення корпусу тіла стоматолога і постава при роботі з оптичним приладом. Не менш важливо при впровадженні мікроскопії в стоматології правильно встановити сам прилад. Якщо уявити процес установки мікроскопа і початок роботи з ним в хронологічному порядку, то він буде виглядати наступним чином:

 • Вибір правильного положення стоматолога в період лікування.
 • Вибір правильного положення пацієнта.
 • Відповідне необхідності розташування, яке вимагає мікроскоп.
 • Налаштування бінокулярів по зрачковому віддалі.
 • Коригування положення пацієнта під час лікування.
 • Налаштування фокуса (попередньо).
 • Тонка настройка фокуса.
 • Корекція бінокулярів Асистуючого лікаря.

Існує кілька простих правил, на підставі яких можна досить легко вирішити проблему правильного розташування лікаря, оптичного приладу і зубів пацієнта на всій процедурі лікування. Так, спина лікаря повинна залишатися прямій, світло приладу повинен бути спрямований перпендикулярно підлозі і кореневого каналу, з яким працює стоматолог, вибравши той чи інший зуб, таким чином лікування будь-якого зуба під мікроскопом буде комфортним не тільки для лікаря, але і для пацієнта.

Всі процедури, які передбачає лікування в консервативній ендодонтії підлягають контролю в відбитому зображенні, тому світло оптичного збільшувального приладу направляється на дзеркало, а від нього - в канал кореня зуба. Від положення мікроскопа залежить і стан пацієнта, а не навпаки. Слід зазначити, що всі ці процеси в хірургічній ендодонтії проходять набагато простіше, оскільки здійснюються безпосередньо контролем зору. При цьому в разі необхідності провести перевірку форми ретроградної порожнини за допомогою мікрохірургічного дзеркала, потрібно направити світло приладу перпендикулярно осі каналу кореня зуба.

 

Стоматологічна діагностика - мікроскопія

Процес діагностування будь-яких зубних захворювань значно спрощується завдяки застосуванню мікроскопа. Використання приладу вкрай необхідно при виявленні синдрому тріщини зуба. Після видалення попередньої реставрації за допомогою спеціального барвника і оптичної техніки можна без праці визначити лінію перелому.

При підозрі на вертикальний перелом кореня зуба, лікар з мікроскопом може оглянути внутрішню стінку каналу і уникнути хірургічного втручання при проведенні діагностики.

Лікування каналів з мікроскопом

Для того щоб ендодонтичне лікування було дійсно успішним, дуже важливо забезпечити правильний доступ і достатній ступінь візуалізації гирл каналів коренів зубів.

Незамінним помічником в цій справі може стати мікроскоп. Його використовують для:

 • виявлення пропущених каналів кореня;
 • виявлення перекритих кальцифікатами усть каналів зубів;
 • візуалізації додаткового мезиально-щокового каналу верхніх молярів.

Спираючись на результати останніх досліджень, можна стверджувати, що частота народження 4 канали серед першого і другого верхнього молярів (зубів мудрості) прагне до нуля. При цьому статистичні дані десятирічної давності менш оптимістичні. Така зміна показників свідчить не про процеси трансформації каналів, а про сталий розвиток Карпат стоматології та вдосконаленні майстерності фахівців, які використовують в роботі інноваційні технології - лікування зубів, застосовуючи операційний мікроскоп.

Під мікроскопом стали абсолютно передбачувані такі маніпуляції:

 • видалення поламаного інструменту;
 • лікування зуба з відкритим апексом;
 • закриття перфорацій.

З кожним днем застосування оптичних систем в стоматології стає все популярнішим. Якщо у вас виникли питання, пов'язані з лікуванням зубів під мікроскопом, ви можете зателефонувати нам за номерами телефонів, вказаними на сайті.

Збільшення - важливий фактор в лікуванні зубів під мікроскопом

Як відомо, бінокулярні лупи можуть давати лише одну ступінь збільшення. На відміну від них мікроскопи, які застосовуються при проведенні операцій, надають набагато більше можливостей.

Здатність мікроскопа збільшувати предмети безпосередньо залежить від фокусної відстані бінокулярів і лінз, а також сили самих окулярів. Незважаючи на те, що інноваційні прилади оснащені декількома ступенями збільшення, в стоматології, як правило, застосовуються мінімальне і середнє збільшення. Максимальні показники в основному використовуються для контролювання дій лікаря.

Лікування кореневих каналів під мікроскопом в Києві

Корінь зуба - це, по суті, його основна частина, яка знаходиться глибоко в яснах, розташувавшись в спеціальній воронці в щелепи - альвеолі. Всередині кореня, розташований кістковий канал, де розташована пульпа з судинами і нервами, ураження яких в першу чергу викликають стійкий пульсуючий больовий синдром. Інфекція, яка потрапила в кореневий канал, може переходити в околокорневой ділянки і пошкоджувати кісткову тканину біля основи зуба. Без своєчасного лікування зуб, швидше за все доведеться видалити, однак, якщо вчасно вдатися до лікарської допомоги і вилікувати кореневі канали, можна врятувати зуб.

Лікування кореневої частини зуба і зубних каналів проходить поетапно з використанням складних методик, технологій і устаткування, що дозволяє забезпечити якісний і довгостроковий результат лікування. У нашій клініці використовуються методики, що відповідають сучасному європейському рівню:

· Для проникнення в кореневу порожнину зуба і обстеження, а також очищення від нальоту кореневих каналів, необхідно використовувати спеціальне обладнання, що допомагає максимально глибоко проникати всередину зуба. Кореневі канали - криві, тонкі і звивисті, тому для процедури використовуються надтонкі інструменти і голки, в діаметрі на кінчику вони складають не більше 0,06 - 0, 1 мм.

Знезараження та дезінфекція тканин зуба і ротової порожнини. Всім відомо, що саме в роті перебуває левова частка всіх шкідливих мікроорганізмів, які можуть пошкоджувати тканини зубів і викликати інші захворювання. Як відомо, в порожнині рота "мешкає" понад 300 різновидів мікроорганізмів. Для запобігання розвитку мікроорганізмів в кореневому каналі і навколокореневих тканинах, фахівцями очищається канал, а потім ретельно обтурують для запобігання заражень.

· Лікування та дослідження кореневих каналів під мікроскопом в Європейському стоматологічному центрі проводиться за допомогою ключових фахівців із застосуванням сучасного ендодонтичного комплексу, який дозволяє визначити довжину кореневих каналів і усунути пошкоджені тканини.

· Протягом лікування обов'язково обумовлюють, що процедура контролюється рентгенівської установкою: до, вчасно і зрозуміло після лікування.

· Очищення кореневих каналів, як одна з найважливіших процедур для лікування кореня зуба, відбувається за допомогою механічних та ручних маніпуляцій. Наша клініка, здійснюючи лікування кореневого каналу, використовує виключно сучасне обладнання та прогресивні методики, завдяки чому процес відбувається практично безболісно і дуже оперативно.

· Для того, щоб продезинфікувати канали кореня зуба, здійснюється промивання їх антисептичними препаратами, які проникають в усі ділянки кореневої системи зуба, включаючи промивку невидимих бічних канальців. При необхідності просторій дезінфекції та чистки каналів зуба, може також знадобитися тимчасова обтурація, яка здійснюється високоефективними протизапальними препаратами.

· Лікування кореневого каналу має на увазі також реставрацію зуба після всіх проведених лікувальних процедур. Обтурація каналів зуба здійснюється щільними герметичними матеріалами, які, заповнюючи канали, запобігають повторне проникнення інфекцій.

Ми використовуємо в рамках процедури лікування кореневих каналів виключно прогресивні і перевірені методи, а саме метод конденсації гутаперчі із застосуванням комп'ютерного контролю і лазерів. За допомогою обстеження і контролю на комп'ютері, ми можемо цілком контролювати хід процедури і досягти максимального ефекту.

Коренева система - ключова частина зуба, яка відповідає за його життєдіяльність і функціонування. Якщо в результаті інфекцій чи інших проблем страждає корінь зуба - це може викликати стійкі больові відчуття, нагноєння, а також захворювання кореня зуба можуть спричинити за собою повне видалення зуба.

Лікування кореневих каналів - відповідальний, кропітка і дуже трудомісткий процес, який вимагає професійного втручання з використанням сучасного обладнання. Раніше дана процедура була досить болючою, але сьогодні, коли лікування відбувається за допомогою висококласних апаратів і інструментів, а також нових технологій, він проходить досить комфортно і без явно вираженого болю.

Процедура по лікуванню кореневого каналу може знадобитися в тих випадках, коли в зв'язку з захворюванням пошкоджень зазнала коренева частина зуба. Безумовно, найчастіше пошкоджується коронка, і такі захворювання легко визначити самостійно. Якщо карієс торкнувся більш глибоких шарів зуба, при появі перших дискомфортних відчуттів, пацієнту варто терміново звертатися до лікаря, який зможе діагностувати захворювання і надати необхідні процедури, зокрема лікування каналів під мікроскопом, які в місті Київ за помірною ціною здійснює клініка Європейський стоматологічний центр.

Чому виникають захворювання кореня зуба?

Найчастіше захворювання кореневого каналу зуба викликають гострий біль, тому виявити їх нескладно, однак, багато пацієнтів не звертають на больовий синдром належної уваги і часто затягують з походом до лікаря. Захворювання кореня зуба виникають у випадках інфікування його тканин, яке може відбуватися з таких причин:

· Пошкодження зуба в результаті травми;

· Інфекційні захворювання ясен або їх неправильне лікування;

· Проникнення бактерій в кореневу частину зуба через масштабного поширення карієсу.

У випадках інфікування кореня зуба і пульпи потрібно чистка кореневих каналів і комплексне лікування, тоді кваліфіковані фахівці допоможуть врятувати зуб. Симптоматика захворювань зуба відома більшості людей: це різкі пульсуючі, ниючі болі від зміни температур, постійні, що не припиняються хворобливі відчуття без жодних зовнішніх впливів, а також підвищена температура тіла, неприємний запах з рота і припухлості в області ураженого зуба. Виявивши у себе ці симптоми - пацієнт негайно повинен звернутися до лікарів. Іноді пошкодження кореня зуба і пульпи протікають без явних симптомів до певної стадії, тому настільки важливо здійснювати періодично профілактичні огляди у лікарів-стоматологів.

Скільки коштує лікування каналів зуба під мікроскопом (Київ)

Відновлення належного стану зубних каналів проводиться за допомогою сучасного обладнання преміум-класу, а також максимально ефективних методик, завдяки чому процес відбувається оперативно. Крім цього, сучасне лікування каналів під мікроскопом має на увазі мінімальні хворобливі відчуття, або їх повна відсутність. Ціни на лікування кореневих каналів зуба безпосередньо залежать від використовуваної методики і категорії реставрують матеріалів. Європейський стоматологічний центр використовує в рамках процедури метод конденсації гутаперчі із застосуванням комп'ютерного контролю та високоточних лазерів. Лікування каналів зуба, ціна якого буде вельми доступною, здійснюється протягом короткого часу (приблизно 30 хвилин).