Видалення Зуба Мудрості

Видалення зуба мудрості

Здавалося б, чим більше в роті зубів, тим краще. Але не завжди, особливо коли мова йде про треті моляри. Вони здатні заподіяти своєму власникові чимало проблем. Найчастіше «вісімки» прорізуються важко і довго, ростуть неправильно, порушуючи прикус, і швидко псуються через недоступність хорошого догляду. Тому видалення зуба мудрості – це нині рядова процедура. Вона в практиці хірурга-стоматолога трапляється мало не щодня.

 

Що таке зуби мудрості

Зуби мудрості, або «вісімки», по суті, є рудиментарним органом, що залишився у нас з первісних часів, коли людині доводилося пережовувати грубу, жорстку їжу. Тепер вони стали непотрібні. Все рідше і рідше у сучасних дітей стали спостерігатися навіть їхні зачатки.

Зазвичай «вісімки» починають прорізуватися у віці від 17 до 25 років. Через анатомічні особливості у верхній щелепі вони «народжуються» легше. Тому і видалення нижнього зуба мудрості зазвичай проходить складніше, аніж верхнього.

За багато тисячоліть завдяки еволюції щелепа дорослої людини стала приблизно на 1 см коротшою, в порівнянні з щелепою її стародавнього предка. Тому для третіх молярів просто не залишилося місця. Звідси постає цілий ряд проблем.

 

Коли необхідно видалити зуб мудрості

Не поспішайте розслаблятися, якщо до 25 років «вісімки» у вас так і не з’явилися! Можливо, природа підготувала для вас сюрприз, і на свій 40-річний ювілей ви виявите в роті те, на що вже давно не чекаєте. А ось чи варто вам радіти або засмучуватися, видаляти зуби мудрості чи ні, буде залежати від того, як вони себе поведуть.

«Вісімка» може служити вам все життя, якщо вона:

 1. Повністю прорізалася, виросла і не тисне на «сімку».
 2. Займає правильне (вертикальне) положення і має на протилежній щелепі зуб-антагоніст.
 3. Легко чиститься з усіх боків зубною щіткою.
 4. Здорова або підлягає лікуванню.
 5. Не викликає хронічного запалення ясен.

Лікар запропонує видалити зуб мудрості в Києві, якщо він:

 1. Лежить горизонтально, впираючись коронкою або корінням у «сімку», що неминуче призведе до її псування.
 2. Розташований перпендикулярно, росте у напрямку до щоки.
 3. Тисне на зубний ряд, викликаючи його скупченість.
 4. Вражений пульпітом, а ендодонтичне лікування зуба мудрості, ціна якого набагато вища, аніж пломбування стандартних зубів, дуже ускладнене або зовсім неможливе.
 5. Заважає установці протезів.
 6. Провокує хронічний перикоронарит, що не піддається лікуванню (запалення і нагноєння ясенного капюшона).

У більшості подібних ситуацій зайвий моляр спричиняє доволі сильний біль, тому питання його екстракції стає актуальним.

 

Протипоказання до операції

Абсолютних протипоказань до видалення «мудрих» молярів не існує. Є лише стани, при яких це втручання небажане.

До них належать:

 1. Близькість до злоякісної пухлини.
 2. Інфекційні хвороби порожнини рота (герпес, стоматит та ін.).
 3. Захворювання крові – порушення згортання, анемія.
 4. Перші та останні 2 місяці вагітності.
 5. Серцево-судинні захворювання, патології ЦНС, психічні розлади.
 6. Період проходження променевої терапії.

Таким людям потрібна особлива увага. Якщо необхідність хірургічного втручання не має критичного характеру, то бажано почекати до кращих часів або провести його після спеціальної підготовки пацієнта.

 

Складність екстирпації «вісімки»

На видалення зуба мудрості ціна в Києві може варіюватися в широкому діапазоні, оскільки залежить від особливостей кожного конкретного втручання. Операція буває простою або складною. Наприклад, якщо «вісімка» повністю прорізалася, не встигла зруйнуватися і росте у вертикальному положенні, то вилучити її з щелепи можна без особливих труднощів. Вартість видалення зуба мудрості буде невисокою.

Але бувають і складні випадки. Так, моляр може лежати горизонтально або під кутом, мати атипову анатомію або бути не повністю прорізаним. Тоді лікарю доводиться розрізати ясна, акуратно фрагментувати його і витягувати по шматках, щоб повністю видалити зуб мудрості. Ціна в Києві на таку операцію, природно, буде відчутною.

 

Етапи проведення процедури

Порядок дій лікаря такий:

 1. Візуальний огляд і виконання знімка зубного ряду для оцінки його стану.
 2. Вивчення анамнезу, опитування щодо наявності алергії на медпрепарати.
 3. Ін’єкція анестетика. Верхня щелепа втратить чутливість через 4-5 хвилин, а нижня — через 15-20.
 4. Видалення зуба за допомогою хірургічних інструментів (щипці, елеватор, бор) і апаратури (діодний лазер, п’єзотом та ін.).
 5. Наповнення порожньої лунки матеріалом, який сприяє швидкому загоєнню рани.
 6. Накладення швів.

Залежно від складності вся процедура триває від 30 хвилин до години. Потім лікар призначає ліки для профілактики запалення і для зняття болю, дає рекомендації з приводу того, як поводитися після процедури.

 

Можливі ускладнення

Під час операції теоретично можливі:

 • порушення стінки гайморової пазухи;
 • пошкодження сусіднього зуба;
 • рясна крововтрата з лунки.

Це трапляється вкрай рідко і практично виключено, якщо досвідчений кваліфікований стоматолог береться зуб мудрості видалити в Києві. Ціна втручання може залежати також від типу шовного матеріалу. Зазвичай досить одноразового відвідування лікаря через тиждень, щоб він проконтролював процес загоєння.

 

Чи боляче виривати зуби мудрості

Немає жодного пацієнта, який йшов би на операцію з видалення зуба мудрості без тіні страху. Однак боятися не варто. Згадайте, яким широким арсеналом високотехнологічних методик володіє сучасна стоматологія. Видалити зуб мудрості сьогодні можна максимально щадними способами із застосуванням ефективних і безпечних засобів анестезії.

Нині хірурги-стоматологи працюють не тільки за допомогою традиційних інструментів. Наприклад, лазерне видалення зуба мудрості користується великою популярністю, коли надріз ясен виконується безкровно і безболісно спеціальним світлодіодним приладом. Оброблені таким чином рани не інфікуються, швидко гояться.

Крім того, використовується новітня технологія, яка не так давно отримала широке поширення в Києві, — видалення зуба мудрості ультразвуком. Така операція малотравматична, виконується дуже швидко. Стоматологічний ультразвуковий скальпель (п’єзотом) дає можливість безболісно препарувати кісткові структури, не зачіпаючи м’які тканини та судини. Він незамінний, коли потрібно по частинах видалити зуб мудрості. У Києві на вартість процедури впливає необхідність застосування п’єзотомії, лазера, плазмоліфтингу та інших інновацій.

 

Рекомендації після процедури

Якщо втручання пройшло успішно, то тривала реабілітація вам не знадобиться. Вже наступного дня дозволяється йти на роботу. До повного загоєння операційного поля вам протипоказані будь-які стоматологічні маніпуляції в порожнині рота (установка пломб, зняття зубного каменю та ін.).

Приймати їжу можна через 3 години, чистити зуби — через добу. Поки не затягнуться шви, намагайтеся жувати на здоровій стороні. Гріти хворе місце категорично не можна.