м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних

Штифт Скловолоконний

Установка скловолоконного штифта

Якщо зуб був значно зруйнований через травму або карієс, то в минулому столітті його видаляли. Тепер новітні досягнення стоматології дозволяють відновити зубну коронку навіть у найбезнадійніших випадках. Безболісно, якісно і швидко сьогодні наростити зуб допоможе інноваційне пристосування — штифт скловолоконний. Ціна його установки в кілька разів перевищує вартість ортопедичного протезування. Однак отримана в кінцевому результаті міцна і монолітна конструкція буде відмінно виконувати жувальну та естетичну функції багато років. Можливо, і все життя.

 

Як влаштовані скловолоконні штифти

З появою в кінці минулого століття скловолоконних штифтів у стоматології стався прорив. Новинка дозволила значною мірою вдосконалити техніки відновлення зубів з виконаним у них ендодонтичним лікуванням.

Скловолоконні штифти робляться з горизонтально лежачих скляних скручених ниток, які занурені особливим способом в епоксидну смолу. У різних виробників процентне співвідношення скловолокна і смоли коливається в широких межах. В ідеалі воно повинно бути 3:1. Тоді структура матеріалу буде максимально подібна до зубної тканини, матиме міцність металу, межа якої на вигин дорівнює 560 МРа. Зламати скловолоконний штифт перетином 1 мм можна, застосувавши силу в 160 кг.

Виріб являє собою тонкий пластичний стрижень, один кінець якого встановлюється в канал зуба, а на іншому нарощується його пошкоджена зовнішня частина. Скловолоконного штифта установка можлива і для подальшого протезування за допомогою штучної коронки.

 

Види стоматологічних штифтів

Кореневі штифти виготовляються з найміцніших сучасних матеріалів, що дозволяють впливати на зуб колишнім навантаженням. Конструкції не відчуваються, не завдають дискомфорту під час жування. Вибір матеріалу залежить від стану коронкової частини зуба, уподобань пацієнта і його фінансових можливостей. Останній момент має значення, оскільки на скловолоконний штифт під коронку ціна може бути набагато вищою, ніж на аналогічний виріб з металу.

На сьогодні існує безліч геометричних форм кореневих стрижнів:

 • циліндричні;
 • конусоподібні;
 • з різьбленням і гладенькі.

За матеріалом виготовлення штифти бувають трьох видів:

 1. Металеві — з титану, неіржавної сталі, латуні. Їхні недоліки: корозія, окислення, не завжди естетичний вигляд відреставрованих зубів.
 2. Анкерні — зі сплавів золота, титану, паладію. Ці матеріали використовувалися раніше для штифтового протезування, а зараз поступово відходять у минуле.
 3. Скловолоконні. Вироби прозорі, тому зовсім не помітні на передніх зубах, кріпляться надійніше.

Установка скловолоконного штифта в Києві можлива лише тоді, коли в пришийковій частині зуба залишилося як мінімум 2 мм коронкового дентину. В іншому випадку краще використовувати металевий стрижень.

 

Переваги скловолоконних штифтів

Перед металевими штифтовими конструкціями скловолоконні вироби мають цілий ряд переваг:

 1. Низьке стресове і розпиральне навантаження на кореневі стінки, що не допускає їх розколу.
 2. Біологічна сумісність з дентином.
 3. Можливість реставрації зуба за одне відвідування лікаря.
 4. Абсолютна хімічна та біологічна інертність матеріалу, тому він не викликає запалення або відторгнення.
 5. Ступінь еластичності. У скловолокна вона збігається з параметрами зубних тканин.
 6. Простота видалення і заміни.
 7. Стійкість до вицвітання, корозії та будь-яких інших хімічних реакцій.
 8. Високоестетичний результат відновлення зуба. Це наслідок майже однакових показників прозорості штифта і дентину.

Крім цього, скловолоконні вироби мають унікальну гнучкість, еластичність, міцність. Вони здатні протистояти тривалим і великим навантаженням. А головний плюс цієї техніки реставрування — побудова унікальної монолітної споруди всередині зуба, яке завдяки своїм адгезивним здібностям зміцнює тканини, що залишилися.

Єдиний недолік установки скловолоконного штифта — ціна процедури. У більшості випадків реставрація таким способом обходиться пацієнтам значно дорожче, ніж відновлення за допомогою металевого стрижня.

 

Як виконується скловолоконне штифтування

Порядок дій стоматолога наступний:

 1. Розтин зуба, депульпація і стандартна підготовка внутрішньокореневого каналу.
 2. Травлення емалі та дентину розчином фосфорної кислоти.
 3. Промивання зуба чистою водою.
 4. Обсушування каналу паперовою вкладкою.
 5. Обробка порожнини зуба адгезивним препаратом попередньої дії.
 6. Нанесення основної адгезивної речовини.
 7. Введення в порожнину зуба фотополімерного пломбувального матеріалу і рівномірний розподіл його по внутрішній поверхні зубного каналу.
 8. Заглиблення стрижня.
 9. Ствердіння пломбувального матеріалу за допомогою світлополімерізаційної лампи.
 10. Подальше відновлення основи та за потреби фіксація на ній зубної коронки.

Завдяки гнучкості конструкції установка скловолоконного штифта може виконуватися в зуби з каналами складних форм. Техніка відрізняється від аналогічної під час монтажу анкерів і металевих стрижнів необхідністю застосування більшої кількості адгезивних агентів.