м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних

Установка мостовидного адгезивного моста

Установка адгезивного мосту

Адгезивний міст — конструкція зі щадним впливом на опорні зуби, що дозволяє швидко відновити жувальні та естетичні функції при невеликому дефекті ряду. Під час його установки не потрібно обточувати та депульпувати здорові сегменти, як це буває, коли ставиться традиційний мостоподібний протез. Підготовка опорних зубів все ж необхідна, але вона мінімальна. За зовнішнім виглядом готова конструкція ідентична відсутнім елементам, а кріплення влаштовані таким чином, щоб не бути помітними для оточення.

 

Особливості адгезивних мостів

Виготовляються мостоподібні протези в Києві зі скловолокна і реставраційних фотополімерних матеріалів. Готовий виріб практично не відрізняється від справжніх зубів. Все має природний вигляд, не турбує пацієнта.


Адгезивні мости належать до тимчасових конструкцій, рекомендовані для носіння в період очікування імплантації. Однак при ретельному догляді за ротовою порожниною вони можуть служити досить довго — 5 і більше років. Особливо якщо виріб заміщає тільки один зуб. На адгезивний міст ціна в Києві набагато нижча, ніж на традиційну конструкцію, призначену для постійного використання.

 

 

Показання та протипоказання для установки адгезивного мосту

Адгезивний зубний міст у стоматології досить популярний завдяки можливості виконання протезування за одне відвідування лікаря. Його установка доцільна в таких ситуаціях:

 1. Вроджена відсутність або втрата максимум двох передніх зубів. Іноді адгезивні мости встановлюють і на премоляри.
 2. Немає умов для швидкісної імплантації відсутніх зубних сегментів.
 3. Усунути косметичний недолік необхідно негайно, наприклад, скоро відбудеться значуща подія.
 4. Немає бажання, часу або фінансових ресурсів для традиційних методів протезування.

Установка адгезивного мосту протипоказана при бруксизмі (неконтрольоване стискання щелеп уві сні), патологічній рухливості опорних зубів або стертій емалі на них. Не використовуються такі конструкції для заміщення «шісток» і «сімок», оскільки на них під час жування здійснюється занадто велике навантаження.

Не рекомендуються вони літнім людям, а також при аномаліях прикусу, які можуть перешкодити ефективній фіксації конструкції. Адгезивний мостоподібний протез не можна встановити, якщо відсутні більш як два зуби підряд.

 

Типи адгезивних мостів

Протезні конструкції бувають двох типів:

 1. Терапевтичні. Робляться безпосередньо лікарем-стоматологом за одне відвідування з використанням фотополімерних матеріалів і шинувальної конструкції скловолоконної стрічки, яка твердне під впливом світла. За її допомоги на сусідніх з дефектом елементах зубного ряду формується каркас. Потім на нього поетапно нашаровують фотополімер. Виріб набуває вигляду живих зубів.
 2. Ортопедичні. Виготовляються в зуботехнічній лабораторії за зліпком. Фіксуються накладками, їх приклеюють до внутрішньої поверхні опорних елементів.

Обидва варіанти — відмінна тимчасова альтернатива звичайним мостоподібним протезам, що надягають на обточені сусідні зуби.

 

 

Способи закріплення адгезивних мостів

Для фіксації протезної конструкції застосовується один з трьох способів:

 1. Шинування. Виконується за допомогою вже вище згаданої скловолоконної стрічки. У стоматології адгезивний міст з фотополімеру на скловолокні вважається найбільш естетичним і сучасним протезним виробом.
 2. Балки. Вони виготовляються з дроту і фіксуються композитним матеріалом у заздалегідь підготовлених отворах опорних зубів. Такий спосіб максимально надійний.
 3. Спеціальний клей. При цьому в опорних зубах не робиться ніяких заглиблень. Фіксація моста здійснюється за допомогою пластикових або скловолоконних «крилець», що приклеюються до зубів, які стоять поруч ззаду або по краях. Опорні поверхні попередньо злегка шліфуються.

Найчастіше ніші для установки балок і шинувальної конструкції стрічки стоматологу доводиться створювати штучно в здорових зубах. Але іноді вдається встановити адгезивний міст, використовуючи вже наявні каріозні порожнини, оброблені та запломбовані належним чином.

 

Етапи проведення процедури

Адгезивна технологія передбачає оперативне встановлення мостоподібного протеза, що включає наступні етапи:

 1. Підготовка опорних зубів, пророблення в них вузьких порожнин під балки або шини. Якщо є карієс, то лікування.
 2. Обробка ортофосфорною кислотою.
 3. Нанесення клею на опорні зуби.
 4. Створення основи для майбутнього моста.
 5. Фіксація протеза.
 6. Полірування, щоб зовнішній вигляд не відрізнявся від справжніх зубів.

Процес формування і встановлення моста, якщо він цілком виконується під час візиту до лікаря, займає близько трьох годин. Після виготовлення його в лабораторії потрібно буде прийти в клініку ще раз.

На адгезивний мостоподібний протез ціна залежить від обраного методу його фіксації. Остаточна вартість установки включає всі етапи, починаючи від лікарського огляду і закінчуючи поліруванням готового ортопедичного виробу.

 

 

Адгезивний міст: за і проти

Як і всі методи протезування, установка адгезивного мосту в стоматології Києва має свої переваги та недоліки.

До перших відносяться:

 • оперативність процесу;
 • можливість швидкого зняття для заміни;
 • краса і натуральний вигляд результату;
 • відсутність необхідності в реабілітаційних заходах;
 • легка переносимість пацієнтами;
 • можливість індивідуального підбору кольору, розміру і форми;
 • мінімум впливу на опорні зуби та збереження в них пульпи;
 • відсутність металу в матеріалах конструкції;
 • невисока ціна мостоподібного протеза.

Недоліки конструкції:

 • крихкість і недовговічність;
 • ризик псування опорних елементів;
 • необхідність посиленого догляду за ротовою порожниною;
 • збільшення навантаження на передні різці, що природою не передбачено;
 • неможливість заміщення бічних молярів.

Попри всі мінуси, адгезивний міст на передні зуби в стоматології вважається одним з кращих варіантів протезування, оскільки він обходиться недорого, має гарний вигляд, не викликає ускладнень.

 

Догляд за готовим протезом

Коли адгезивний міст вже встановлений в Києві, пацієнт повинен підтримувати гігієну порожнини рота на дуже високому рівні. Для цього стоматологи дають ряд рекомендацій:

 1. Чистити зуби двічі на день після їжі м'якою щіткою і якісною пастою.
 2. Протягом дня після кожного прийому їжі обполіскувати рот спеціальним засобом.
 3. Користуватися зубною ниткою для очищення міжзубних проміжків.
 4. Не піддавати протез надмірним навантаженням.

За допомогою простих профілактичних заходів можна подовжити термін служби конструкції та не допустити ураження опорних зубів карієсом. Точна ціна на установку адгезивного мосту визначається після детального обстеження в клініці.