м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних

2 а сторінка

Мінімально інвазивні методики лікування карієсу зубів


У зв'язку з багатьма факторами, які безпосередньо чи опосередковано впливають на здоров'я і стан людини, одними з перших терплять удар саме зуби. Кожна людина час від часу робить грубі помилки, які в кінцевому підсумку негативно впливають на їх стан. Шкідливі звички, неправильне харчування, недостатній догляд, а також захворювання кісток або шлунково-кишкового тракту — все це тим чи іншим чином руйнує наші зуби, пробуджує освіту різних хвороб ротової порожнини або навіть втрату зубів.
Карієс вважається безперечно найпоширенішою і часто зустрічається проблемою у пацієнтів абсолютно різних вікових груп. Карієс — захворювання, що виникає в результаті впливу негативних факторів на зубну емаль, таких як інфекції в ротовій порожнині, мікротріщини емалі, в які проникають бактерії, демінералізація тканини зуба, і інше. Карієс викликає зниження кількості мінералів в зубній емалі, в зв'язку з чим вона розм'якшується і втрачає свою цілісність. Карієс є першопричиною виникнення темних пустот в емалі та дентину зуба, і якщо не вдатися до своєчасного лікування, виникають ускладнення у вигляді запалення ясен, кореня зуба і його повне руйнування, що призведе до видалення зуба.

Мінімально-інвазивні методи лікування карієсу зубів


Сучасна стоматологія пропонує великий перелік процедур, спрямованих на лікування карієсу на різних стадіях його розвитку. Серед них існують як інвазивні методики, так і мінімально-інвазивні методи лікування карієсу. В чому полягає суть інвазивних і малоінвазивних методів?
В першу чергу, термін «інвазивний» позначає ступінь втручання в структуру тканин людського організму шляхом проникнення під них за допомогою медичного інструменту. Простіше кажучи, всі інвазивні процедури мають на увазі введення інструментів, серед яких голки, стрижні та інше під тканини організму, в даному випадку емаль зубів. Малоінвазивні методи не допускають руйнування емалі за допомогою медобладнання і припускають лікування без глибокого проникнення інструментів всередину ясна або зуба.
Для лікування карієсу сучасні лікарі вибирають різні процедури, які покликані впливати на вогнище захворювання, при цьому мінімально впливаючи на цілісність тканини зуба в найближчих ділянках. Завдяки динамічному розвитку терапевтичної стоматології, сьогодні пацієнти мають можливість вилікувати пошкоджений зуб і позбутися від наслідків карієсу максимально швидко і безболісно.
Сучасна стоматологія має на увазі різні малоінвазивні методи лікування карієсу у пацієнтів різних вікових груп, серед яких:
· Лазерна терапія — один з найбільш передових на сьогоднішній день способів лікування зубів від пошкоджень. Цей мінімально-інвазивний метод лікування карієсу досить популярний в Європі, проте в Україні набув широкого застосування порівняно недавно, і одними з перших в Києві надавати послугу лазерного лікування почали фахівці Європейського стоматологічного центру. Лікування карієсу за допомогою лазерного променя є абсолютно безболісним, а також досить швидким. Головною перевагою лазерної терапії є відсутність ризику пошкодження емалі, так як в результаті опромінення не утворюються мікротріщини. Також лікування лазером практично в 100% випадків виключають виникнення рецидивів.
· Лікування карієсу озоном. Озонування дозволяє запобігати розвитку карієсу зуба завдяки високим антибактеріальним властивостям. Озон пригнічує життєдіяльність всіх хвороботворних бактерій, проникаючи вглиб вогнищ карієсу. При цьому вплив озону направлено тільки на уражені ділянки, здорові тканини не обробляються.
· Інфільтрація — метод, який базується на використанні гелю з потужним діючою речовиною, який наноситься на пошкоджені тканини зуба. Дія гелю в буквальному сенсі «розчиняє» пошкоджені тканини, а після отримання належного ефекту місця використання гелю висушуються за допомогою потужного струменя повітря з етиловим спиртом.
· Повітряно-абразивна терапія має на увазі очищення зруйнованих карієсом ділянок за допомогою високоточної надтонкою струменя з дрібних «піщинок» — мікрогранул оксиду алюмінію, які випускаються сильним струменем повітря, перебуваючи під високим тиском.
Європейський стоматологічний центр активно використовує в лікувальній практиці різні інноваційні та сучасні техніки лікування зубів, серед яких провідне місце займають саме мінімально-інвазивні методики лікування карієсу. Фахівці стоматологічного центру мають великий багаж знань в сфері прогресивної стоматології, а також багатий практичний досвід лікування захворювань зубів навіть на складних стадіях розвитку. Застосування передових технологічних рішень, а також сучасних ефективних методів в комплексі з використанням елітних препаратів і обладнання дозволяють досягати максимально високого результату в лікуванні зубів.