м. Київ, вул. Срібнокільська, 12 секція б
Пн-Нд: 09:00-19:00, без вихідних
Працюємо під час відключень електрики!
0(800)60-33-68
Безкоштовно зі стаціонарних та мобільних номерів операторів України

2 сторінка

Лікування каналів зуба кальцієм


Корінь зуба — це його основна частина, яка знаходиться глибоко в яснах, розташувавшись в спеціальній воронці в щелепи, яка називається альвеола. Всередині кореня, розташований кістковий канал, де розташовуються судини і нерви. Частина кореня зуба разом з нервами і судинами називається пульпою.
Найчастіше захворювання кореневого каналу зуба викликають гострий біль, тому виявити їх нескладно, однак, багато пацієнтів не звертають на больовий синдром належної уваги і часто затягують з походом доктора. Таке легковажне ставлення може спричинити за собою ряд ускладнень, коли врятувати зуб буде досить важко.
Захворювання кореня зуба виникають у випадках інфікування його тканин, яке може відбуватися з таких причин:
· Пошкодження зуба в результаті травми;
· Проникнення бактерій в кореневу частину зуба через масштабного поширення карієсу;
· Інфекційні захворювання ясен або їх неправильне лікування.
Незалежно від причин виникнення, пошкодження кореневих каналів зуба вимагає негайного лікарського втручання, так як запущена ситуація може помітно нашкодити і спричинити за собою масу негативних наслідків, після чого зуб, ймовірно, доведеться видалити повністю.

Методи лікування каналів зуба


Безумовно, в наш час існує величезна кількість різних ефективних методів, що дозволяють якісно лікувати будь-які зубні захворювання. Що стосується лікування кореневих каналів зуба — одними з найбільш ефективних і безболісних вважаються лазерне лікування і лікування каналів зуба кальцієм.
В процесі лікування кореневих каналів зуба часто застосовується кальцій, а точніше гідроокис міді-кальцію, яку вводять в канали хворого зуба за допомогою спеціального пристосування — каналонаповнювача. Пастоподібні речовина заповнює канали і тим самим блокує потрапляння в них інфекції і бактерій. Паралельно іноді може проводиться слабке електричне вплив на зуб, що дозволить речовини глибоко проникнути в порожнину кожного каналу і заповнити його максимально щільно. Дана методика використовується в якості антибактеріальної і лікувальної, так як здійснюється перед остаточною обтурацией зубних каналів. Зуб, в канали якого була введена дана суміш кальцію, тимчасово герметизується і деякий час перебуває під впливом речовини, після чого воно вимивається з каналів, порожнину просушується потужної повітряно-спиртової струменем і реставрується більш щільними матеріалами вже на постійній основі.
Як і будь-яка медична процедура, лікування каналів зуба кальцієм має свої показання. Вони застосовуються як засіб для лікування гострих форм періодонтиту, хронічного апікального періодонтиту, видалення кіст і гранульом на кореневих відростках зуба, а також запобігає руйнуванню кореня зуба, точніше резорбцію кісткової тканини.
Хімічні сполуки, до складу яких входить кальцій, застосовуються для лікування зубів в наступному порядку:
· Речовина гідроксид кальцію, яке спочатку має порошкоподібний стан, замішується до пастоподібної консистенції на основі дистильованої води або гліцерину;
· Після того, як канал зуба був максимально ретельно оброблений інструментально і медикаментозно, в його порожнину вводиться кальційвмісний розчин;
· Для того, щоб речовина максимально тісно прилягало до дентину порожнини в корені зуба, препарат ущільнюється за допомогою застосування паперового штифта, а потім тимчасово герметично закривається. Протягом встановленого стоматологом терміну пацієнт носить речовина в своєму зубі, після чого воно віддаляється, а канали зуба закупорюються композитом.
Наша клініка використовує в рамках процедури метод конденсації гутаперчі із застосуванням комп'ютерного контролю та лазерного променя. Використання сприятливих сучасних методик дозволяє нам гарантувати високу якість лікування і прекрасний результат.

Лікування каналів зуба лазером


У сучасній стоматології досить активно застосовуються різні нововведення, серед яких інноваційні рішення та методики лікування звичних проблем, новітнє обладнання та, безумовно це все тільки позитивно впливає на розвиток даної сфери. Різні прогресивні рішення та інноваційні технології, які дозволяють помітно спростити будь-яку процедуру, зробивши її швидкою, комфортною і практично безболісною, помітно піднімають рейтинг медичного закладу, роблячи його шановної клінікою, яка використовує передові рішення і винаходи в своїй діяльності.
Сучасні стоматологічні клініки часто набувають найновіше обладнання для проведення операцій і інших маніпуляцій, і особливо високу популярність здобуло застосування лазерного обладнання. Воно не тільки спрощує процес стоматологічного втручання, а й ще є багатофункціональним і універсальним для різних напрямків даної сфери.
Європейський стоматологічний центр — прогресивна і сучасна клініка в Києві. За термін роботи з лазерним устаткуванням, а також використання нових методик лікування та імплантації зубів, наші фахівці зуміли напрацювати досвід у даній сфері, що гарантує високий результат і європейська якість послуг.

Лікування зубів за допомогою лазера


Як відомо, лазерний промінь в стоматології застосовується в багатьох напрямках. Безумовно, в першу чергу — це хірургія, адже саме за допомогою лазера фахівцям і пацієнтам вдається уникнути істотного хірургічного втручання, яке відбувається за допомогою розрізів тканин за допомогою скальпеля і іншого ріжучого обладнання. Класичні хірургічні втручання досить часто викликають хворобливі відчуття і рясні кровотечі, в той час, як лікування лазером є не тільки менш інвазивних, але ще і практично безболісним.
Також лазерні технології — популярне рішення для естетичної стоматології, так як за допомогою лазера здійснюється високоякісна чистка зубів від зубного каменю і застарілих нальотів, швидке і безболісне лікування та профілактика різних захворювань пародонту, відбілювання і освітлення зубної емалі, а також чистка її в важкодоступних місцях і місцях стиків зубів, пластика вуздечок губ і язика, загоєння герпетичних висипань на слизовій, тріщин і травм м'яких тканин і багато інших процедури.
Особливістю лазерної стоматології є антибактеріальний і загоює ефект, що дозволяє забезпечити максимальну стерильність. Саме тому одним з найбільш поширених способів застосування лазера є обробка і стерилізація каналів кореня зуба за допомогою точного променя.
Лікування каналів зуба лазером — високоефективна процедура, яка забезпечує стійкий ефект і максимально повне очищення пошкоджених тканин зуба від здорових, при цьому здорові тканини практично не ушкоджуються, як це часто відбувається при механічному препаруванні і лікуванні. Кореневі канали зуба — це тонкі, звивисті порожнини, очистити які за допомогою звичних методик досить важко. Лазерний промінь, в свою чергу, має властивість потрапляти в самі недосяжні місця і ретельно обробляти їх, надаючи при цьому сильно дезінфікуючий властивість, а також сприяє загоєнню тканин і шліфовці покривів зуба. Лазерне лікування каналів зуба дозволить обробити порожнину кореня максимально швидко і при цьому зробить це абсолютно безболісно, ​​що підійде навіть для дітей.
Різні захворювання зубів можуть провокувати неприємні відчуття і подальше руйнування елементів зубного ряду. Такі ситуації завжди заподіюють дискомфорт, тому що найчастіше викликають перманентні або пульсуючі больові синдроми. Наявність неприємних відчуттів, болю і печіння в області одного зуба або у всій ротовій порожнині — перша причина для звернення по допомогу до професійного фахівця-стоматолога в терміновому порядку. В рамках обстеження фахівець неодмінно виявить вогнище захворювання, його причину і призначить ефективний план лікування для кожного конкретного випадку.
На жаль, як показує практика, не завжди при виникненні перших сигналів про хвороби ми біжимо на прийом до лікаря, так як нам або не вистачає часу, або ми заспокоюємо себе тим, що це тимчасове явище і скоро біль пройде. Саме недбале ставлення до здоров'я своїх зубів може викликати ускладнені варіанти поширених захворювань, таких як карієс і інфекції, і якщо вчасно надана допомога могла б припинити їх розвиток на початкових стадіях, запущені хвороби в гострих стадіях добираються до самого його кореня. У такій ситуації процес лікування вимагає особливо відповідального підходу, так як недостатнє очищення ділянок ураженого зуба і неправильне лікування його каналів можу викликати відповідну реакцію у вигляді ускладнень, що приводить до його повного пошкодження і подальшого видалення.

Лікування каналів зуба (Україна): особливості процедури та ефективність


Корінь зуба або ендодонт — комплекс пульпи і дентину, які в сумі з судинами і нервами створюють кореневу систему зуба. Кореневої комплекс відповідає за зв'язок зуба, вірніше його коронки з іншими елементами організму. Кореневе лікування, або лікування каналу кореня зуба, поєднує в собі кілька процедур, які в комплексі здатні усунути вогнища розвитку інфекції і допомогти тим самим врятувати весь зуб. Процес лікування складається з наступних кроків:
• Видалення пульпи;
• Очищення порожнини кореня зуба, абразивний і механічне чищення тканин і дезінфекція кореневого каналу;
• Формування нових каналів всередині зуба;
• Обтурація кореневих каналів;
• Реставрація верхніх шарів зуба, відновлення естетичного вигляду емалі.
Відновлення належного стану зубних каналів в Європейському стоматологічному центрі проводиться за допомогою сучасного обладнання преміум-класу, а також максимально ефективних методик. Саме завдяки настільки компетентному підходу процес відбувається оперативно, з мінімальними хворобливими відчуттями. Ціна в Україні на лікування кореневих каналів зуба досить невисока і безпосередньо залежать від використовуваної методики і категорії використовуваних матеріалів. Ми використовуємо в рамках процедури метод конденсації гутаперчі із застосуванням комп'ютерного контролю і лазерів.
Відносно обробки кореневих каналів зубів, наша клініка використовує тільки висококласні безпечні матеріали для дезінфекції каналів зуба від бактерій, а також елітні препарати для реставрації. Заповнення каналів зуба композитним матеріалом здійснюється з використанням міцних і безпечних складових, які є легко біосумісними з тканинами ротової порожнини. Вони щільно заповнюють порожнину, герметизируя її і запобігаючи подальшому попаданню інфекції. Матеріали від провідних європейських постачальників відрізняються міцністю, з часом вони не дають усадки, деформації та зберігають свої властивості протягом десятків років.

Лікування кореневих каналів у дітей


Незважаючи на тенденцію зниження частоти захворювань карієсом у дітей, все-таки перспектива того, що дитячі зуби можуть бути вражені недугою, як і раніше існує. Дитяча стоматологія допомагає впоратися з даними проблемами швидко і по максимуму безболісно, ​​використовуючи тільки передові методи лікування і профілактики як постійних зубів у дітей, так і молочних. Збереження тимчасових зубів у належному вигляді в зубному ряді — важливе завдання, яке лягає на плечі дитячих стоматологів, оскільки необхідна для коректного розвитку щелеп у дитини, а також для формування у них інтересу до збереження здорових зубів. Виходячи з вищесказаного, при лікуванні пульпіту і пародонтитів — захворювання кореневої системи зуба, принципово важливо раціональне застосування технологій для відновлення молочних зубів, які допоможуть:
· Зберегти молочні жувальні зуби, вилікувавши їх від карієсу і надати їм належний вигляд до пори заміни молочного зуба постійним.
· Запобігти формування шкідливої ​​звички, наприклад затирання, мовою місця, де випав молочний зуб, що перешкоджає появі нового, постійного;
· Зберегти правильну навантаження при процесі пережовування їжі і коректну жувальну функцію;
· Надання естетично привабливі зовнішнього вигляду.

Особливості лікування кореневих каналів у дітей


Як відомо, процес лікування зубів у дітей має на увазі вчинення не тільки ряду терапевтичних процесів, але ще і базується на психологічному впливі на дитину. Очевидно, що більшість дітей панічно бояться стоматолога, і при правильній підготовці пацієнта до видалення зуба можна уникнути сильного страху і панічної атаки у дитини. Без наявності знань у стоматолога щодо вікових особливостей дитячої психології, йому буде досить важко спілкуватися з дитиною та закликати його до виконання лікарських команд.
Варто зазначити, що лікування кореневих каналів молочних зубів або постійних у дітей не обійтися без відповідної підготовки дитини місцевим наркозу і надалі лікарем завжди враховується психологічний стан маленького пацієнта.
Перед стоматологічним лікуванням дитина відчуває прямо бурю емоцій і страхів, і для нього цей момент характерний:
· Психоемоційним перенапруженням, що є ключовою причиною для подальшого ослаблення інтенсивності болю.
· Збільшення рівня захисту для дитячого організму від небажаного втручання;
· Висока можливість отримання неадекватної реакції від дитини під час лікування.
При лікуванні боязких дітей принципово важливо максимально обмежити почуття панічного страху і постаратися максимально полегшити процедуру в її конкретному випадку. Як показує досвід передових стоматологічних клінік, які надають послугу дитячої стоматології, всі процеси необхідно проводити максимально дбайливо, з використанням сприятливих методик.
Наявність інфекцій в ротовій порожнині дитини, які вражають коронку і корінь зуба, нехай і молочного, викликають некроз тканин, що призводить до багатьох негативних наслідків в майбутньому. Інфекція, яка потрапила у кореневий канал, може переходити в околокорневой тканини і пошкоджувати кістку біля основи зуба. Без своєчасного лікування зуб, швидше за все доведеться видалити, однак, якщо вчасно відвідати лікаря і вилікувати кореневої канал, можна позбутися від інфекції і врятувати зуб, при чому роблячи це практично безболісно і дуже комфортно.
Дитяча стоматологія в Європейському стоматологічному центрі має на увазі висококласне лікування, безболісність і малотравматичної.

Ендодонтія під мікроскопом в Києві


Ендодонтія являє собою специфічну стоматологічну науку про лікування кореневої частини зуба, яка є однією з найбільш складних і трудомістких в області терапевтичної стоматології. Складність в лікуванні ендодонта полягає в тому, що практично всі його внутрішні ділянки є невидимими для людського ока. Отже, в процесі діагностики і лікування неможливо обійтися без професійного якісного обладнання.
У більшості випадків процедура лікування ендодонта, тобто зубного кореня і прилеглих до нього тканин, здійснюється за допомогою спеціалізованої збільшувальною техніки, зокрема, мікроскопа. Ендодонтія під мікроскопом в місті Київ — популярна медична послуга, яка дозволяє ретельно проаналізувати стан зуба зсередини, а також стан кореневої системи. Після детального огляду зубного кореня здійснюється безпосередньо лікування — очищення внутрішніх тканин від каріозних і інфікованих ділянок, дезінфекція порожнини і обтурація каналів, а також реставрація зуба фотополімерним матеріалом.

Ендодонтія в Києві


Ендодонтичне лікування під мікроскопом і без нього, або лікування каналу зуба, поєднує в собі кілька процедур, які в комплексі здатні усунути вогнища розвитку інфекції і допомогти тим самим врятувати зуб. Процес лікування складається з наступних процесів:
• Видалення пульпи;
• Очищення порожнини кореня зуба, дезінфекція кореневого каналу;
• Формування нових каналів зуба;
• Обтурація сформованих каналів;
• Реставрація верхніх шарів зуба, відновлення естетичного вигляду емалі.
Кожен з цих етапів також потребує ретельного контролю, у зв'язку з чим і проводиться огляд тканин і оброблених ділянок за допомогою мікроскопів або інший збільшувальною техніки.
Запалення в кореневій області зуба — вельми небезпечна патологія, яка обіцяє подальшу втрату, або ж інфікування інших зубів. У разі, коли інфекція потрапляє в порожнину зуба і вражає пульпу, потрібне термінове її видалення, тобто видалення всіх нервів зуба, а іноді навіть необхідним заходом є повне видалення зуба.
Найчастіше захворювання кореневого каналу зуба викликають гострий біль, тому виявити їх нескладно, однак, багато пацієнтів не звертають на больовий синдром належної уваги і часто затягують з походом до лікаря. Таке легковажне ставлення може спричинити за собою ряд ускладнень, коли врятувати зуб буде досить важко. Захворювання кореня зуба виникають у випадках інфікування його тканин, яке може відбуватися з таких причин:
• Пошкодження зуба в результаті травми;
• Проникнення бактерій в кореневу частину зуба через масштабного поширення карієсу;
• Інфекційні захворювання ясен або їх неправильне лікування.
У випадках інфікування кореня зуба і пульпи потрібно чистка кореневих каналів і комплексне лікування, і тоді кваліфіковані фахівці допоможуть врятувати зуба. Симптоматика захворювань зуба відома більшості людей: це різкі пульсуючі, ниючі болі від зміни температур, перманентні хворобливі відчуття без будь-яких зовнішніх впливів, а також підвищена температура тіла, неприємний запах з рота і припухлості в області ураженого зуба. Виявивши у себе хоча б один з цих симптомів — пацієнт негайно повинен звернутися до лікарів. Іноді пошкодження кореня зуба і пульпи протікають без явних симптомів до певної стадії, тому вкрай важливо здійснювати періодичні профілактичні огляди у лікарів-стоматологів.