"Я урочисто клянусь присвятити своє життя служінню людству."

(Гіппократ III століття до н. Е., Клятва Гіппократа)

СтаттіФібрин є біосумісною та аутогенною губкою, наповненою факторами росту

Фібрин є біосумісною та аутогенною губкою, наповненою факторами росту

Основи плазми. Кальцій діє, як кофактор у процесі активації плазми, збагаченої факторами росту, що дозволяє здійснити перетворення фібриногену плазми у фібрин, формуючи тим самим гель або згусток з найважливішими біологічними функціями. З одного боку, фібрин є прекрасним матриксом для вмісту і розташування клітин, він діє, як тимчасовий каркас, у той час як регенерується певна тканина, а також як система секреції факторів росту.

Таким чином, він є біосумісною та аутогенною губкою, наповненою факторами росту і цитокінами, що дозволяє прогресуюче вивільнення їх протягом декількох тижнів.

Фібрин, одержуваний у результаті виділення плазми, збагаченої факторами росту, імовірно, найкращий біоматеріал для стимуляції тканинної регенерації.

Біологічні медіатори плазми, збагаченої факторами росту людини, стимулюють і підтримують такі важливі процеси, як клітинна проліферація і міграція, хемотаксис (або сигнал клітинам на відстані, щоб потрапити в локацію ушкодження), запалення і ауто/паракриновий синтез нових біологічно активних молекул.